съвет за бебе на 2 месеца и половина

  • 6 666
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 158
Една моя позната има нужда от съвет. Бебка е на 2м и половина и имат проблем с харненето. Роди се 2.800,а сега е 4.500кг. Последния месец е качила само 400гр. На кърма са през 2 часа,но ядяла само по 40гр, най-много 70(рядко). Искам да подчератая че тя само спи,за 24ч да е будна 2-3. Приятелката ми се изма4и да я храни,но не се получава,дава и и със шеше,но пак толкова.Може ли да е защото много спи и не изразходва нищи или ако някои може дайте съвет.
целувки

# 1
  • Мнения: 158
хайде мами пишете нещо,че сме откчили тука.дайте някакви идей,каквито и да са

# 2
  • Мнения: 2 401
Може ли  да дадеш някой подробности например бебето храни ли се през ноща, от едната гърда ли се храни или от двете, по колко време яде на гърда, как е с напишканите памперси( за да е сигурно, че бебето се храни достатъчно трябва да има поне 5-6 напишкани памперса за денонощието).
Възможно е и да няма проблем  тъй като понякога бебетата наддават неравномерно, а както разбирам в началото бебето е наддало добре.

# 3
  • Мнения: 158
Еми тя вече хич не и дава от гърда,защото не искала да суче(макар че я бях посъветвала да не прави такава грешка) и сега се цеди и така я храни.Ядяла около 8-9пъти за 24х,но по 35-40 а рядко по 70-80. За 24ч се събирало около 500-600гр. Но за мое учудване и за разлика от моя палавник Simple Smile, нейното непрекъснато спи. Сега започна да се притеснява дали не е анемично и затова я избива само на сън - може ли?

# 4
  • Мнения: 253
Еми тя вече хич не и дава от гърда,защото не искала да суче(макар че я бях посъветвала да не прави такава грешка) и сега се цеди и така я храни.Ядяла около 8-9пъти за 24х,но по 35-40 а рядко по 70-80. За 24ч се събирало около 500-600гр. Но за мое учудване и за разлика от моя палавник Simple Smile, нейното непрекъснато спи. Сега започна да се притеснява дали не е анемично и затова я избива само на сън - може ли?

Аз не съм специалист, но ми се вижда странно бебето да спи почти непрекъснато. Обикновено когато има някакъв проблем и бебето няма сили не може да изсуква достатъчно. Струва ми се, че му е малко количеството мляко за 1 денонощие. Според мен трябва да я буди поне още 1-2 пъти и да й дава да суче, че да не вземе пък да се обезводни. Така или иначе най-добре е да потърси педиатъра за съвет, а защо не се обадите и в Консултативния кабинет по кърмене, а ако е от София дори може да си запише час и да отидат там с бебето. Но не отлагайте!

Не си написала какво е положението с памперсите, колко са нааканите, колко напишканите. Особено напишканите.

# 5
  • Мнения: 158
еми долу горе памперсите са пълнички,но ака на 2-3 по 1 път.А можеш ли да дадеш номера да се обадим.мерси че се занимаваш с проблемите ми

# 6
  • Мнения: 253
еми долу горе памперсите са пълнички,но ака на 2-3 по 1 път.А можеш ли да дадеш номера да се обадим.мерси че се занимаваш с проблемите ми
Това 2-3 дни ли е или нещо друго?
Ето телефона 0896 418 488

# 7
  • Мнения: 2 401
Може би е добре да се включат поне още две хранения и когато се храни бебето като откаже да се оригне и да му се предложи отново ако иска да хапне още, не знам дали това ще има резултат, но за друго не се сещам. Има и вариант да се опита да се приучи бебето да се храни отново от гърда, ако майката има желание, но се изисква повече упоритост.
Твоята приятелка говорила ли е с педиатъра за тази сънливост, защото бебето е големичко за да е толкова сънливо.
И аз мисля, че идеята да се обадите на кабинета по кърмене е много добра!

# 8
  • Мнения: 253
Чакаме новини от вас в най-скоро време. Дано всичко се нареди добре и на бебето да му няма нищо.  Praynig

# 9
  • Мнения: 1 174
Не е толкова странно да спи продължително. И моето бебе спеше по 19-20часа на денонощие до 3 месеца. Будеше се само за ядене  Laughing Но сучеше добре, по 20-тина минути. Колко  е изсуквал не знам, но имаше пълни памперси, акаше по  3-4 пъти на ден и то обилно, пишкането също му беше много, а краткото време, през което беше буден беше доста активен. Ако памперсите са добре и наддава добре, не е страшно, но се обадете и на педиатър за да изключи все пак здравословен проблем. А колики няма ли ? Моя нямаше или са били много леки, защото не ги усетих.
 

# 10
  • Мнения: 158
нямаше колики,само около 1 седмица беше по неспокойна,но не наддава както трябва е педиатъра и казал че нищо неможе да се направи.

# 11
  • Мнения: 253
Neshi, какво става с вас? Обадихте ли се в Кабинета по кърмене?
Първия месец наддаването е много добро, какви са стойностите по дати?
Можете да си вземете кантар под наем, питайте в кабинета по кърмене, и да следите наддаването за 1 седмица, например, т.е. за период от 1 седмица по колко качва.
Сменете педиатъра на детето, отидете при друг лекар при всеки случай.  Това, което е казал вашия звучи изключително несериозно. smile3513
И моля дайте подробности за това какво се случва  Praynig

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 12:32 от nevidimata

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Обратното е. Бебето спи, защото яде малко и няма сили.

Да се опита да я храни заспала и по-начесто.

И да отидат на лекар, защото може да има някаква инфекция и бебето да няма желание да яде, да пуснат едни изследвания!

# 13
  • Мнения: 567
Обратното е. Бебето спи, защото яде малко и няма сили.

Да се опита да я храни заспала и по-начесто.

И да отидат на лекар, защото може да има някаква инфекция и бебето да няма желание да яде, да пуснат едни изследвания!

Добре е да отиде на лекар, така ако има нещо по рано да се вземат мерки, а и да не се измъчва майката а да разбера какво е?
Това с изцеждането е много неприятно , нека да го слага на гърдата да свиква да суче. А и да увеличи броя на храненията.
Дано всичко е наред и да се окаже че е от поспаливите Peace Ние на тази възраст не спяхме толкова много,а и бяхме много активни.

# 14
  • Мнения: 158
ох нищо кои знае какво не се е променило.водиха малката на 3 лекаря,всички казват че наистина е лошо че не наддава - единия каза да я кърми на 3 часа,което според мен е неудачно;друг е казал че няма какво да се направи и така щяла да расте и 3ти каза да слагала каша слънчо в млякото и така да я храни. тя си реши да я храни пак на 2 часа и на следващата консулатация ще види дали е наддала.лошо е че изостават с имунизациите.мерси на всички,но положението хич не  е добро,дано да не продължава така

# 15
  • Мнения: 253
ох нищо кои знае какво не се е променило.водиха малката на 3 лекаря,всички казват че наистина е лошо че не наддава - единия каза да я кърми на 3 часа,което според мен е неудачно;друг е казал че няма какво да се направи и така щяла да расте и 3ти каза да слагала каша слънчо в млякото и така да я храни. тя си реши да я храни пак на 2 часа и на следващата консулатация ще види дали е наддала.лошо е че изостават с имунизациите.мерси на всички,но положението хич не  е добро,дано да не продължава така

Отново питам какви са килограмите на детето по дни от раждането до сега (когато е мерена естествено). Никакво хранене на 3 часа, по-често трябва да се храни, моята кукла имаше също някои проблеми с наддаването и от начало качва сравнително по-малко. Какво казаха от Консултативния кабинет по кърмене? Освен това не мисля, че е подходящо да се слага каша в кърмата (не съм абсолютно сигурна), струва ми се по-разумно да се дава адаптирано мляко, например Аптамил, който е много подходящ за бебета с ниско тегло и които не наддават добре.

Моля пиши по-често какво е състоянието на бебето.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 23:20 от nevidimata

# 16
  • Мнения: 1 174

Моля пиши по-често какво е състоянието на бебето.

Жената е пуснала темата от името на своя приятелка. Може би не й е възможно да вижда въпросното бебенце толкова често  Wink Още повече да знае подробности от наддаването му. Освен това пише, че хората са го завели на лекар.  Майката на детето ако иска съвет, хубаво е да се включи лично.

# 17
  • Мнения: 2 401
Ама какви са тези лекари, ако трябва да отиде в някой по-голям град  за преглед и да се направят изследвания.
 За бебето не може да има нищо по-добро от кърмата на тази възраст, така че съветите да се дават каши няма какво да се коментират изобщо, само по възмжност да му дава възможно най-често, дори и когато бебето спи да пробва да го храни.

# 18
  • Мнения: 158
еми малката се роди 2.800. първия месец наддаде 1 кл,което беше супер,но втория месец е качила само 300гр, а после за 23дни е качила 200гр.последно като са я изтеглили е била 4.300кг.а след 5 дни вте направи 3 месеца. а колкото знам не се е обадила в кабинета по кърмене.и сега пак така я мъчи на 2ч обаче яде по много малко и незнам.

# 19
  • Мнения: 253
еми малката се роди 2.800. първия месец наддаде 1 кл,което беше супер,но втория месец е качила само 300гр, а после за 23дни е качила 200гр.последно като са я изтеглили е била 4.300кг.а след 5 дни вте направи 3 месеца. а колкото знам не се е обадила в кабинета по кърмене.и сега пак така я мъчи на 2ч обаче яде по много малко и незнам.

Задължително да намери лекар, който да им помогне, ако се обади в кабинета по кърмене от там могат да й дадат телефон на лекар в някой от по-близките ви по-големи градове. Малко ми се вижда 300гр за 2ри месец, а и 3тия също мъничко е качила, но все пак има значение колко дни са минали от мерене до мерене - понякога са 30, понякога 40, а може да са и по-малко от месец. Според мен проблем има и той може и да не се оправи само с повече ядене, трябва да се разбере какво се случва. А след като храни на 2 часа, това  значи ли, 12 пъти в денонощие? Ако пие по 40мл това ще рече 12*40=480мл, което според статията по-долу е доста малко. Там пише средно 750мл, но в границите от 580-900мл.
Нека се постарае да й дава минимум 600мл на денонощие.
Обърнете внимание и на другите статии и също вижте дали бебето има симптомите описани по-долу, ако няколко от тях са налице вероятно може да става дума и за дехидратация.
Между другото как върви да височина, може би расте повече да височина и за това на килограми изостава? Освен това 4300кг ми се виждат сравнително нормално за 3месечно бебе, проблема е в наддаването последните два пъти.

Мисля си, че не трябва да се отлагат нещата до следващата консултация!

От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми?
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета
Поспаливи бебета
Събуждане на сънливо бебе

Цитат от статия "Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно"
Една последна бележка по темата:
.... Истинската дехидратация е изключително необикновен медицински случай, и има предупредителни знаци, които показват дали бебето има спешна нужда от повече течности. Ако забележите някои от следните признаци (особено ако се случат едновременно с други “червени флагчета” като намалено количество ако и урина), незабавно се свържете с доктора си.
-- летаргия
-- апатия
-- слаб плач
-- суха уста или очи
-- фонтанелата (меката част) на главата на бебето е хлътнала или потисната
-кожата губи тургора си (когато я щипнете, остава защипана на вид)
-треска (повишена температура)


Извинявай, че те натискам толкова да пишеш как е положението, ако те притеснявам просто кажи. Смятам обаче, че трябва да настояваш приятелката ти да се обади в кабинета по кърмене и да предприеме някакви мерки, защото нещата май не са розови. Не мога да съм сигурна в нищо, тъй като нито съм видяла бебето наживо, нито съм голям специалист. Не се плашете излишно, но и не трябва да се отнасяте безотговорно.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 22:58 от nevidimata

# 20
# 21
  • Мнения: 158
в никакъв случай не ме притесняваш. просто и аз нямам много жреме от малкия,а и тзи дни и той е малко неспокоен,а иначе незнам вече какво са рещили да правят.вече се притеснявам да се меся.последно беше това което писах и повече нищо незнам.но наитина много мерси че наистина помогна

# 22
  • Мнения: 253
в никакъв случай не ме притесняваш. просто и аз нямам много жреме от малкия,а и тзи дни и той е малко неспокоен,а иначе незнам вече какво са рещили да правят.вече се притеснявам да се меся.последно беше това което писах и повече нищо незнам.но наитина много мерси че наистина помогна

Дано бебче да се оправи, другото няма значение. Все пак ще чакам да се обадиш, когато разбереш нещо.  Много Hug на теб и малкия.

Общи условия

Активация на акаунт