Курс за бъдещи и настоящи мами - Пазарджик 5

  • 13 780
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 938
    Нинка, аз не вярвам някой сега да скочи да те напада. В крайна сметка това си е твоето дете и ти решаваш как, с какво и кога да го (за)храниш. Отговорността също е твоя. Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 3 481
Сега осъзнавам, че едно време Али въобще не беше готова, макар че приемаше сокове с охота, още в началото на третия месец Twisted Evil, пюрето през четвъртия също Twisted Evil
Показателно за мен беше и съдържанието на памперса - несмлените частици бяха в огромно количество, а с малката като започнахме пюрето всичко си беше гладко като кашичка. Да не говорим, че отново стана спокойна като започна по-хранителните съставки. Това беше определящо при мен за захранването. Също и цвета на бузите - излизаме от десетия й ден, почти нямаме пропуск. Но започна да става жълта ли, жълта - След захранването бузите порозовяха доста бързо. Въобще - фактори много, доверявам се единствено на инстинктите си вече.... трябвало е и едно време да правя така с каката, а не да гледам "лозунги"- еднакво глупави за мен от сорта на " започвайте сокове от втория месец" или " захранвайте след шестия", за мен звучат еднакво...общо и категорично...неприемливо
 Hug

# 32
  • Мнения: 305
Нина, много си права! И аз съжалявам ,че дадох на Личката сок на 2м, че рано започнах с пюретата, киселите и кашите той не ги приемаше никак добре, но аз тъпо и  упорито намалявах млякото за да приема тези храни! Пък после се чудех защо след 8-я месец детето не искаше да пие мляко! През ноща давах вода, защото така ми казваше ЛЛ! Сега дребната така или иначе не иска вода и чай, давам и да суче и като е още гладна давам АМ!Захранването ще го отложа максимално!

За обличането, преди да родя времето беше доста студено, но въпреки това Личката беше всеки ден навън! Май само в мъгла не сме излизали, ако не се налага! Все пак и аз си давах почивка! Та всеки ден в парка си бяхме сами и който познат ме види все ме питаше къде си го повела това дете в студа? Той е  навън от 10-я ден след раждането си, затова се притеснявам за малката че  е извеждана малко пъти! Дано скоро се оправи времето, че взе и да ми писва!

# 33
  • Мнения: 134
Момичета, аз си позволявам да се смятам за доста компетентна по въпросите на захранването - смея да кажа, че съм помогнала на много майки.
В този линк има събрани в една тема изключително ценни съвети за захранването - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6307.0.
Темата е доста голяма, но, търпението да я изчетете ще ви се отблагодари. Писала съм и аз мнооооого подробно за захранването на Стефко и съм отговаряла на много въпроси - никът ми там е Verdi.
Ако трябва да обобщя с две думи, това ще са - Задължително спазвайте основните принципи и се съобразявайте с детето си.

# 34
  • Мнения: 3 481
Иве ,благодаря, и това съм чела, но късно..... чак за второто хлапе Hug Ако имам въпроси, непременно ще разчитам на теб Hug

# 35
  • Мнения: 529
Хайде и аз тук, отивам да чета какво пусна Ива  Laughing
Деси, знам,че нямаш търпение,но не се изнервяй само  Hug

# 36
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Здравейте момичета!Още незнам на всички имената тъй като съм нова.Поздрави на всички и приятен ден! Hug Hug Hug

# 37
  • Мнения: 1 938
Хм...
Като споменахме Деси, къде ли е тя? Rolling Eyes

# 38
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Ами да наистина я няма.Деси очакваме включване.Как си,какво ново?Нели би ли ми казала кой кой е във форума,че стоя и гледам умно... newsm78

# 39
  • Варна
  • Мнения: 858
Тук съм момичета  Hug  Нещо ми е тъжно и тъпо и затова не пиша, сигурно е от времето  Whistling

# 40
  • Мнения: 3 481
Привет, Ванчо, аз съм Нина. Имам две щерки и съм също сравнително нова. Hug
Разкажи за себе си

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Привет,аз съм Петя.На 18 бях за 1 път на курса и много ми харесара,но 1 не запомних на всички имената и 2 тук във форума не ви разпознавам с потребителските имена.Не се включвам често именно поради тази причина.За тези които все още не ме познават- на 30 г. съм,омъжена с 1 дете,което се казва Иван и е на 2г. Hug Heart Eyes Hug

# 42
  • Между два свята...
  • Мнения: 58
Здравейте и в тази тема.  Heart Eyes
Я, да взема де се разпиша и аз тук и да попитам за какво се говори на този курс. И може ли да се посещава от такива като мен - с едно дете на 5 години / не мисля да повтарям, ама кой знае може да стане фал по трасето Laughing/ къде се провежда този курс.
Здрави и усмихнати мамчета и бебета  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 481
Деси, не остана, вече много ти тежи, може би е затова, спокойно , после ще ти мине, хормони , притеснения

Ванчо, аз не съм ходила от три седмици на курса....

Мирна, що да не може, и аз съм с 1 петгодишно , а курсът започнах да посещавам след като родих бебочката. Винаги има какво да научиш или да споделиш. Някой ден ще гледаме внуци( Praynig), всичко ще ни е полезно

# 44
  • Мнения: 1 938
Момичета, следващата сбирка е на 26, четвъртък, от 17.00 часа!

Общи условия

Активация на акаунт