Семинар в София с впечатляващата екзотична разходка?

  • 1 774
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 222
Отчаяна съм  Cry
Помагам в организацията на семинар-конференция през септември в София  за  около 40 - 50 човека.

Трябва ми:
1. Добър хотел със зала ( или два /три хотела в близост до залата за срещите).
Нямам средства за най-високата категория  , но не искам и да е някоя дупка.

2. Екзотична разходка , която да може да се осъществи с предварително нает автобус за един ден.   Под екзотична разбирам да е на впечатляващо, красиво и необичайно място. 
Всичките гости са чужденци,  които май хабер си нямат колко е прекрасна България, а аз искам задължително да им го покажа.
Всичките са хора  , които ценят природата, но не  е удачно да ги опъна по баирите на 3 часово ходене. 

За отдалечеността от София - не искам  да ги уморя от 5 часово пътуване , но в същото време не искам и да ги заведа в някое бунище около София, което са го освинили съботно-неделните туристи.

3. Интересно място за една различна вечеря в София /нещо с народен дух, но без кич  /

Както виждате, изискванията са доста и затова пускам темата във форума - ако тук не се роди нещо -значи няма да се роди изобщо.

Моля ви помогнете ми  с идеи и впечатления!

# 1
  • Мнения: 2 175
 София и евтино..newsm78
Трудно..
Не може ли да е извън СФ?
Иначе наоколо - Рилския манастир, като забележителност..До пловдив, старосел или Перперикон също става..Търново не е за подценяване също..

# 2
  • Мнения: 222
София и евтино..newsm78
Трудно..
Не може ли да е извън СФ?
Иначе наоколо - Рилския манастир, като забележителност..До пловдив, старосел или Перперикон също става..Търново не е за подценяване също..

Благодаря за идеите!и аз  мислех за Рилския но се надявам и на идеи занещо по-екзотично....

А  за хотела в София казвам не че е нужно да е евтино, а че  нямаме пари за  пет-звездните хотели.

# 3
  • Мнения: 4 916
Парк-хотел Москва? Близо е до Борисовата градина и Ловния парк, мисля че имаше зала за конференции.

# 4
  • Мнения: 5 228
Мъжът ми скоро организираше едно мероприятие и от хотела му бяха поръчали нещо интересно, което обаче за съжаление не се осъществи. Идеята е обиколка на София с ретро трамвай, с екскурзовод, в трамвая може да се изнесе и кетеринг. Цената беше смешна - нещо от типа на 200 лв. за цял ден. Ако това ти се струва удачно вместо екскурзия извън София примерно, в понеделник ще потърся координатите.

За вечерята - Воденицата в Драгалевци като че ли е най-доброто място от този тип. Иначе прилични са и механа Витоша на Витошка и Чергата на Шипка. Ако не е много късно и изберете Воденицата, може да се съчетае с посещение в Драгалевския манастир.

# 5
  • Мнения: 1 320
За вечерята - Воденицата е най-удачния избор. Има дни, в които има програма, много е приятно. Под програма разбирам традиционни народни танци, изпълнени от момичета и момчета в народни носии, а след това нестинарски танц. Трябва да провериш, обаче, в кой ден е. Прибирането вечер от този ресторант е прекрасно, защото има панорамна гледка към цяла София.
Други ресторанти в по-етно стил са "При яфата" в Изток /в момента ремонтират лятната градина, но до септември вероятно ще е ОК/, "Под липите" в близост до Радиото, "Хаджидрагановите къщи" - в по-голяма близост до гарата и "Веселото село" в Борисовата градина. Последният е най-малко етно, но се сетих и за него.
За разходката - аз не бих употребила думата екзотична, защото тя навява съвсем други асоциации, но...Боянската църква - вече работи за посетители, със сигурност ще им хареса. Национално-историческия музей - пак в Бояна, но съвсем скоро бях там и, честно казано, не останах очарована.
Мелник! Няма начин да не ги впечатли, особено в комбинация с Роженския манастир, дори и Рупите. Църквата на Ванга е интересна и на много мистично място. До Мелник се стига за приблизително час и половина, най-много два. Изключително подходящо е за еднодневна екскурзия. Там бихте могли да направите и търсената вечеря, освен ако не решите, че много ще закъснеете с прибирането. Но пък бихте могли да замените вечерята с обяд. Мелник е пълен с механи. Впрочем Мелник най-ми се връзва с определението "екзотично" Simple Smile
Сетих се, че наскоро в София се движеха двуетажни автобуси за панорамни обиколки /като тези в другите европейски столици/, но май не съм ги виждала в последните месец-два.
За хотелите много не се сещам, пък и не зная какъв е бюджетът. Давам само няколко идеи - Вега, Сити, Анел, трябва да се проверят, нямам представа от цените на нощувките.

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 13:28 от Момиче

# 6
  • Мнения: 213
Парк-хотел Москва? Близо е до Борисовата градина и Ловния парк, мисля че имаше зала за конференции.
Залите в Москва не са много евтини - стигат цената на Шератон и Радисън, за стаите не знам. Най-евтините зали в София са в Родина, но не са много готини (зала в Радисън за 30-50 души може да легне до 600 евро за цял ден ( в родина ти е към 200 евро за същото време). В Анел залата не е много приятна, макар че е на последния етаж и пак не е евтино. Мен ако питаш пробвай някъде в хотелите извън София - Банкя има добри бази за конгресен туризъм, но пък не е особено красиво. Или Боровец.

# 7
  • Мнения: 872

2. Екзотична разходка , която да може да се осъществи с предварително нает автобус за един ден.   Под екзотична разбирам да е на впечатляващо, красиво и необичайно място. 
Всичките гости са чужденци,  които май хабер си нямат колко е прекрасна България, а аз искам задължително да им го покажа.


АбсолЮтно това е Рилския манастир, красиво , впечатляващо и необичайно, прекрасна природа на България и е задължително да се покаже...

Съпругът ми е чужденец, за сватбата ни в България имахме гости роднини и приятели чужденци и обикаляхме. Всички останаха изненадани и впечатлени. Разказваха за него след това и показваха снимки. Пак там искат да ходят. Това е нещото 'must see'
Аз екзотика свързвам с плаж, палми и коктейл, но имено Рилския манастир е екзотиката на България за чужденеца...  Peace

# 8
  • Мнения: 2 550
Копривщица е едва на 1 час път от София Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Парк хотела е добър вариант, ние имаме договор с тях и цените са прилични. За ресторанти - ние нашите чедженци ги водим - в Хаджидрагановите къщи или Х-драгановите изби , Подъ липите (има и нов на Черни връх), Воденицата в Драгалевци (има програма и нестинари) или , ако е по-малка група в ресторант Българка ( на 5 мин от парк хотела) или Магерницата. За екскурзията - някой манастир около Сфоия и панорамна обиколка  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 179
За хотел се сещам за Holiday Inn.  Peace

# 11
  • Мнения: 222
На всички, които писахте - благодаря ви  от сърце!
  bouquet

Да ви се връща добрината и отзивчивостта!

 Hug


Продължавам да следя темата , която вярвам ще е полезна след време и на други хора.  Както повечето теми в бг мама.
Точно заради това да добавя и аз нещо дребно.

За вечерите в София да похваля и аз Хаджидрагановите къщи - водила съм там вече  гости преди.

 За воденицата е  супер идеята за нестинарските танци.

Някой бил ли е в  "Сите българи заедно"?


За екскурзията -
Повалиха ми Стобските пирамиди - казаха ми,  че е уникална гледка и то в близост до Рилския манастир.
(Въпреки, че след Чудните мостове и Буйновско ждрело не знам дали ще видя по-голяма хубост /говоря за автомобилен туризъм/).

Някой има ли отзиви за Стобските пирамиди и  за района наоколо или около Рилския  манастир.  Влязля ми е една муха -да минем през някое автентично българско село.
Мисля си да отидем предварително и да се уговорим да посетим някоя истинска българска стопанка, като си платим  за чаша вино, колкото да видят българския бит.

Обсебена съм от мисълта да им покажа нещо различно.
Някой знае ли нещо    за селата около Рилския и Стобските пирамиди?

Общи условия

Активация на акаунт