По - добре ли сме сега?

  • 11 541
  • 423
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 662
Цитат
А иначи всичко друго е до нагласа...Макар и да не вярвам някоя от нашите съфорумки да чака с години да излезе номерът и за Лада...Отивайки на море да почива във станция с една баня на етаж,и прилежащият и бойлер от 100л,който не стига само да си измият зъбите всички от етажа...Да стои на опашка за хляб,след това за кисело мляко,а прясното е свършило още сутринта към 8 часът...Или най-малкото да работиш 30 години на поточна линия в завод...И пр....Но както писах по-горе всичко е до настройка...

Е добре де, аз нямам спомени да съм била на почивна станция, където няма вода или да съм висяла безнадеждно по магазините...
Точно обратното...

Е!Може би си била късметлиика...



Какво да ти кажа-родителите ми не бяха партийни членове, не съм живяла богато-напротив-сега мога да си позволя много повече неща, но не е в това въпросът.В момента е абсолютна анархия, няма правосъдие, няма сигурност, няма гаранция за нищо.Има някаква криворазбрана свобода, по-точно свободия и беззаконие.

# 31
  • София
  • Мнения: 53
Не ви ли хрумва, че ако не бяха "тогавашните" 45 години, сега щяхме да сме една по-бяла държава?

# 32
  • Мнения: 2 448
Никога, дори и в най мизерните ми години, не съм си и помисляла, че искам онези времена да се върнат.

# 33
  • Мнения: 662
Не ви ли хрумва, че ако не бяха "тогавашните" 45 години, сега щяхме да сме една по-бяла държава?

И да, и не-в смисъл за някои неща се забавихме заради тези 45 години, но много постигнато беше просто разрушено, защото така "трябваше"...

# 34
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Точно защото тогава се е живяло тооооооооооооолкова "хубаво и лесно", за това ИМЕННО днес се живее тоооооооооооооооооолкова "мизерно и трудно"! За всичко се плаща - сега ние плащаме за годините комунизъм, социализъм, т.е. тоталитаризъм!
И все се чудя - всички НИЕ /включвам себе си и всичките си познати/ сме "добри, милостиви, не хвърляме, не цапаме, не караме като луди" - а около нас нищо не се променя - странно е нали?

# 35
  • Мнения: 4 292
Не ви ли хрумва, че ако не бяха "тогавашните" 45 години, сега щяхме да сме една по-бяла държава?
Хрумва ни, на някои.

# 36
  • Мнения: 274
Не ви ли хрумва, че ако не бяха "тогавашните" 45 години, сега щяхме да сме една по-бяла държава?

Очевидно не. Много промити мозъци има. Много.

# 37
  • Sf
  • Мнения: 978
Пък и след гимназията незнаех какво ми се работи, сега също, то е, защото имам разностранни интереси и не знам кое, как  Embarassed Embarassed Embarassed

Живот от книги не се учи. Хващай се да работиш, каквото можеш. Няма да добиеш представа за миналото по този начин, но можеш да промениш мнението си са настоящето.

# 38
  • Sf
  • Мнения: 978
Не ви ли хрумва, че ако не бяха "тогавашните" 45 години, сега щяхме да сме една по-бяла държава?

Нямаше да сме. То си е вътре в нас.

# 39
  • Мнения: 2 792
Преди системата беше изградена на базата на това, да се смазват всякакви принципи (човешки права, свобода на словото, свобода на съществуването независимо от системата, правото да мислиш различно и тн.) всички съвестни граждани усилено участваха в помощ на тази система, с гарантирана анонимност и без носене на отговорност за действията си.
 После дойде сега-то, когато се оказа, че трябва да се самоконтролираш и да отговаряш за собствените си действия и постъпки, но пък и системата е оставила, своя отпечатък.
 И преди и сега все едни и същи хора участваме в играта. Чудя се кой е виновен за случващото се в една игра- правилата или хората, които участват?

# 40
  • Мнения: 274
Чудя се кой е виновен за случващото се в една игра- правилата или хората, които участват?

Аз да се изкажа като футболист - съдията е виновен, много ясно. И терена!  Hug

# 41
  • Мнения: 1 470
Преди системата беше изградена на базата на това, да се смазват всякакви принципи (човешки права, свобода на словото, свобода на съществуването независимо от системата, правото да мислиш различно и тн.) всички съвестни граждани усилено участваха в помощ на тази система, с гарантирана анонимност и без носене на отговорност за действията си.
 
И сега е така,вярвай ми...

# 42
  • София
  • Мнения: 53
Нямаше да сме. То си е вътре в нас.
[/quote]
Най-лесно е да се оправдаваме с гените си  - щом е вътре в нас нищо не можем да направим, така че що да правим нещо?

# 43
  • Sf
  • Мнения: 978
Можем. Всеки да промени себе си, преди да се засилва да променя света.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 623
Да бе да, ще му кажа  Joy
Сигурно миналото е виновно сега 80%
да са мърлячи и повечето дори и от тук
списващите да си гасят фасовете на
детските площадки  ooooh! ooooh! ooooh!
Миналото е виновно да се изхождат домашните любимци
в пясъчниците където играят децата, по тротоарите
и градинките.
Пак миналото е виновно за всички престъпления и
извращения по пътищата.
Просто ставате смешни !
Но нали трябва да има виновен и понеже
не можете да поемете отговорност -
мииналото е виновно  ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт