Пъпна връв около вратлето

  • 4 298
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Спокойно си бременей! Наистина е много рано и има време да се обръща бебчето.

# 16
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хайде и аз да те успокоя. Родила съм се с два пъти увита пъпна връв около врата по естествен път. Нищо ми няма. Дъщеря ми пък се роди по естествен път с възможно най-тежкия вариант - пъпна връв, вързана на възел. Това е мноооого по-лошо от увитата пъпна връв и доста по-опасно. Но си е едно здраво и жизнено момиченце, на което единственият проблем е дивотията. Но това е друга тема. Grinning
Доколкото разбрах ти ще раждаш секцио, така че ще бъде още по-лесно. Само не се паникьосвай. Сигурна съм, че всичко ще е наред. Peace

# 17
  • Мнения: 1 354
Наистина е много рано и има време да се обръща бебчето и да се отмотае, на моето също в началото все и беше пъпната връв около врата,но сега се е отмотала.Не се притеснявай PeaceЖелая ти лека бременност.

# 18
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Аз съм примера за родено бебе с 4 пъти увита пъпна връв около вратлето.Родена съм нормално.Тежала съм 4250гр.Още мърдам  Mr. Green
Не се притеснявай, има време всичко да се оправи.А ти мисли само положително  Hug

# 19
  • Мнения: 1 104
Бебето е още малко и има място за движения, така че мисли че всичко ще е наред. Не се притеснявай. За успокоение ще ти кажа, че и дъщеря ми се роди нормално, с омотана пъпна връв. Жива и здрава е!

# 20
  • Мнения: 6 713
Не се тревожи въобще, гледай си спокойно бременността! Peace Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Че докато е в утробата няма опасност да се задуши. Естествено, че има. 
Е, как ще се задуши, като бебето в утробата не диша Rolling Eyes То да пази Господ де, ама не мога съвсем да си го обясня...
Моето второ бебе също беше с увита пъпна връв. Това се отрази на продължителността на раждането, беше по-трудно и бавно от първото ми, но с малко повече напъване всичко мина ок Simple Smile

# 22
  • Мнения: 645
Не се тревожи въобще, гледай си спокойно бременността! Peace Hug
Peaceпри мен се обърна седалищно в 8месец и при секциото се оказа че се е увил 2 пъти

# 23
  • Мнения: 1 817
Аз раждах с операция и бебето беше с увита пъпна връв. Много трудно изплака.
При теб има обаче много време. Бебето сега ще почне да се обръща.
Ако лекарите преценят, ще ти препоръчат да раждаш с операция.

# 24
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Бебето има да се обръща тепърва.
Ти си още едва в 4 месец.

# 25
  • Мнения: 168
спокойно тепърва още колко пъти ще се преобръща бебето няма страшно всичко ще бъде ок не се притеснявай

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Че докато е в утробата няма опасност да се задуши. Естествено, че има. 
Е, как ще се задуши, като бебето в утробата не диша Rolling Eyes То да пази Господ де, ама не мога съвсем да си го обясня...
Моето второ бебе също беше с увита пъпна връв. Това се отрази на продължителността на раждането, беше по-трудно и бавно от първото ми, но с малко повече напъване всичко мина ок Simple Smile

Задушава се, когато спре притока на кислород, който по принцип се доставя на бебето по пъпната връв. Но обикновено такова нещо в утробата може да се случи, когато пъпната връв е вързана на възел, не когато е увита около вратлето. Възлите обаче са супер рядко явление - например 1 на милион или по-малко, не помня статистиката. Когато се роди дъщеря ми с такъв възел, цялото родилно отделение се събра да гледа и цъка с език.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Преди месец бебето беше с 3 пъти увита пъпна връв, преди 3 седмици- с два пъти, преди 4 дни- беше само веднъж. Никой от двамата ми доктори не ме е плашил, че има проблем. ПРедполагам, че бебе вече се е отвъртял съвсем  Wink

# 28
  • Мнения: 297
И на мен ми се беше случило,но следихме нещата и накрая сама се оправи.Няма страшно,спокойно  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Че докато е в утробата няма опасност да се задуши. Естествено, че има. 
Е, как ще се задуши, като бебето в утробата не диша Rolling Eyes

Задушава се, когато спре притока на кислород, който по принцип се доставя на бебето по пъпната връв. Но обикновено такова нещо в утробата може да се случи, когато пъпната връв е вързана на възел, не когато е увита около вратлето.
Нали точно и аз това казвам - че увитата пъпна връв прави раждането на бебето вагинално по-рисково, но в утробата не виждам как ще се задуши.

Общи условия

Активация на акаунт