закриване на фирма

  • 8 391
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте!Искам да попитам някой дали знае как стоят нещата със закриване на фирма на едноличен търговец.Татко има фирма,която не действа от 3-4 години.Чувам сега за пререгистрации на фирми/ не съм много наясно по тези въпроси/ и се замислих че е по добре да се закрие,но не съм наясно с процедурите.
Предварително благодаря Peace

# 1
  • Мнения: 59
Доколкото знам може да се замрази,ние така направихме преди години,но към днешната незнам дали това е възможно.Някой просветен да каже.Това е по-добър вариант,отколкото закриването.След време ако решиш да се занимаваш с бизнес трябва да отваряш друга фирма,а и ще е доста по-скъпо.

# 2
  • Мнения: 577
И аз съм за замразяване на фирмата отколкото закриване. След време ако решите да имате пак някаква дейност по-лесно е да размразите съществуваща фирма отколкото да откривате нова.

# 3
  • Мнения: 24
Аз пък смятам моята да не я пререгистрирам, с което би трябвало служебно да се ликвидира.
ЕТ-тата си остават най-неблагоприятни за самия собственик, освен ако не се занимават с патентна дейност. Но вашите са без дейност доколкото разбирам.
Вече откриването на нова фирма става много бързо.
Не забравяйте, че при пререгистрацията също се дават пари за такси, колкото и да пишат, че е безплатна.

# 4
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ако не я пререгистрирате до 2010 год., тя автоматично ще бъде закрита. В момента вие сте я замразили така или иначе.То и една от  целите на пререгистрацията е именно да отпаднат много такива фирми,който са замразени от години.

# 5
  • Мнения: 589
Ако не я пререгистрирате до 2010 год., тя автоматично ще бъде закрита.
  Дай Боже! Ама ще се дължи ли все пак нещо за това закриване? Щото,нали,като идеш по съдебен ред-плащаш такси...Не вярвам държавата да подари по едно закриване на сума ти недействащи фирми...

# 6
  • Мнения: 636
Нищо не плащаш.

# 7
  • Мнения: 440
Значи ако не я пререгистрирам до 2010 автоматично се закрива.И то безплатно.Това е супер.Много ви благодаря Peace

# 8
  • Мнения: 596
Значи ако не я пререгистрирам до 2010 автоматично се закрива.И то безплатно.Това е супер.Много ви благодаря Peace

Извинявам се на авторката,че ще и ползвам темата,но искам да попитам мога ли да си продам касовите апарати от фирмата,имам 2 и не са ми нужни,аз също ще чакам до 2010г. и няма да си пререгистрирам ЕТ-то? Peace

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз преди години исках да закрия ЕТ, но ми казаха, че няма смисъл. Нищо не пречи фирмата да си съществува на документи. А веднъж закрие ли се, повече не може да се открие. Сега може да я трансформирам в ЕООД и да започна дейност.

# 10
  • Мнения: 502
Въпрос към Рени-сигурна ли си, че може ЕТ да се трансформира в ЕООД?
Аз исках да направя същото с мойто, но адвокат ми каза, че не можело.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпрос към Рени-сигурна ли си, че може ЕТ да се трансформира в ЕООД?
Аз исках да направя същото с мойто, но адвокат ми каза, че не можело.
На мен адвокат ми каза, че може- адвокатът, който ми направи съдебната регистрация на ЕТ-то. Каза, че и сега ще направи трансформирането в ЕООД.
Но не знам защо в такъв случай хората с ЕТ си регистрират наново ЕООД Rolling Eyes

# 12
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ет може да се трансформира в ЕООД .Този дето е казъл че не може е пишман адвокат.

# 13
  • Мнения: 502
Добре де, ама аз си имам и друго ЕООД.При това положение може пак да трансформирам ЕТ в ЕООД?
В смисъл може ли едно физическо лице да има две ЕООД?
Благодаря предварително за отговорите Hug.

# 14
  • Мнения: 533
Значи ако не я пререгистрирам до 2010 автоматично се закрива.И то безплатно.Това е супер.Много ви благодаря Peace

Нямя такъв филм. Закриват се само фирми които не са имали никаква дейност. За да закриеш фирма която е работила макар и преди десет години ти правят ревизия от а до я. Иначе процедурата е такава:
1.Преригистрация на фирмата/актуално състояние / в съда - 15 лв.
2.Подаване  в НАП на две декларации - не се плаща.
3.Подаване в НОЙ документите от съда и нап + печат на фирмата , картончето с булстата , лична карта и след седмица -две трябва да отидеш пак н ной  да си вземеш решението от ревизията и с него отиваш в Агенцията по вписванията където попълваш три декларации и плащаш 35 лв. Ако имаш задължения към държавата , глоби и актове на фирмата ги плащащ , ако няма такива задължения след 20 минути ти дават решението за закриване на фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт