Бебето ми често плаче /без сълзи-мрънка/, а вашите!?

  • 2 856
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Искам да попитам вашите деветмесечни бебоци мрънкат ли, плачат ли без причина, искат ли постоянно да сте при тях, заиграват ли се за дълго и въобще ежедневието на малчовците ви? Моята бебка не иска да стои сама, бързо й омръзва всичко, често плаче и вече незнам с какво да я забавлявам и какви неща да купувам.Имаме най-различни кошари, игри и т.нБлагодаря ви

# 1
  • Мнения: 4 555
Не е мрънкала, но пък аз и не съм очаквала от едно бебе да иска да стои само.
На 9 месеца се учеше на ходи и лази. С играчки започна да си играе чак на година и 2-3 месеца. Преди това никакво внимание не им обръщаше. Така че не разчитай на играчки да ти забавляват детето. Пусни го да лази по пода, то ще си намери какво да му е интересно.

# 2
  • Мнения: 204
Моята щерка и до днес мрънка ,не си играе пове4е от десет минути с нещо.Пробвам да я занимавам с какво ли не ,но без успех.Зареди се с много търпение,дано при вас е временно явление.Успех.

# 3
  • Мнения: 122
Ами бебетата наистина не обичат да ги оставяш сами за дълго. Simple Smile

А иначе прави и смешни физиономии и звуци, играй с нея, понякога това е по-интересно от която и да била играчка. Разхождай я из стаите, покажи и мебелите, пусни водата в мивката да я гледа как тече и др. подобни. Заведи я в банята, нека се гледа в огледалото, това също е забавно. Peace

# 4
  • Мнения: 275
Синът ми също не обичаше да стои сам. При нас помогна проходилката. В нея прекарваше по-голямата част от времето, когато бяхме в къщи. Въпросната проходилка имитираше космически кораб с едни ужасни мелодийки на нея. Колко пъти съм ги слушала  ooooh! - само аз си знам, но нямаше друг начин. Навсякъде беше с мен - по стаите, в банята, тоалетната... Отминава.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 89
Дъщеря ми още няма 9 месеца, но е същата. С нищо не се заиграва, а ако се излъже да поиграе с някоя играчка бързо и омръзва. Не исках да купувам проходилка- е, предадох се и преди около седмица  взех с надеждата да и хареса. Стои там около 10 минути и писва, за да я взема...  Явно ще трябва да почакам да го израсте  и  тоя период.

Но имаме едни съседи-като слушам тяхното внуче направо ми се изправят косите от ужас.На около година и половина-две е-ами то не спира да реве... Та така-успокоявам се,че и по-зле може да бъде.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 275
 smile3514
За сега за да е доволен и щастлив е залепен за мен! Надявах се да започне да се заиграва сам доста преди деветия, но като ви чета май няма големи шансове... Laughing

# 7
  • Мнения: 1 629
ХахАХахАХах и мойто е така Mr. Green Няма спасение - реве, мрънка, вика, става, пее грешка няма Sunglasses

# 8
  • Мнения: 8 999
На тази възраст моите деца ведро обикаляха из къщи с проходилка или пълзейки. Така, ако искаха да са при мен, нищо не им пречеше да се придвижат.
Твоето дете пълзи ли? А слагаш ли я в проходилка?

# 9
  • Мнения: 367
Когато й се обръща внимание е най-щастлива, дори в момента мрънка, защото пиша пред компютъра, а тя гледа към мен и недоволства. Заиграва се, но сравнително бързо й омръзва и пак - мръннн. Понякога в определени дни е по-спокойна и самостоятелна. Като цяло си търси разнообразие, което означава, че мама трябва да е все на разположение. Wink

# 10
  • Мнения: 2 015
E, те децата не мрънкат без причина Thinking!
Моя чак сега(на 2год. и 6м.) започна да се заиграва, та се пригответе, че скоро няма да ви оставят на спокойствие Mr. Green.

# 11
  • Мнения: 174
Когато й се обръща внимание е най-щастлива, дори в момента мрънка, защото пиша пред компютъра, а тя гледа към мен и недоволства. Заиграва се, но сравнително бързо й омръзва и пак - мръннн. Понякога в определени дни е по-спокойна и самостоятелна. Като цяло си търси разнообразие, което означава, че мама трябва да е все на разположение. Wink
Все едно аз съм го писала.Купихме и проходилка, но не я държа там по цял ден, а по един или два пъти на ден и винаги аз или баща й сме при нея, защото иначе събаря всичко, каквото докопа, а и се страхувам.Има случай, когато цял ден не спира и аз вече незнам защо.има случай няма с какво да й привлека вниманието-нито игра заедно, нито проходилка, нито на ръце, нито люлка, играчка и т.н.Още със ставането и след около час се започва, а до скоро не беше така.Понякога иска да я нося постоянно, но това вече ми е доста трудно /10,5 кг/ и освен това в мен не стои мирно-катери се, върти се страшно.Направо #Crazy.Имам чувството, че в тази възраст ги хваша шугавото.Незнам дали ще стои и в количката, защото един път ми нправи шоу и искаше да излиза от там. Mr. Green

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Да, случва се.Но бързо му минава като го гушна или му измисля някакво забавление.Хубавото е, че може да си играе с нещо сам до около 1 час и че когато го изведа навън винаги спи, а ако е буден не мрънка и не прави опити да слиза от количката, а разглежда наоколо.

# 13
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Това е естествено.

# 14
  • Мнения: 428
Дааа, все едно описваш моята дъщеря. Затрупана е с играчки, но само мрънка и иска да е все в ръцете ми - да си играем двете, да я разнасям и т.н. Надеждата ми е, че като почне да се опитва да ходи вече няма да е все така Crazy Спасяват ме само разходките навън.

Общи условия

Активация на акаунт