Внимание АНТЕНА!

  • 11 339
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 510
На блока срещу градината на сина ми има антена. Подпалих телефоните на общината, обясниха ми надълго и нашироко, че нямало вреда. По-опасно било да говорим по gsm-а.  Rolling Eyes
Сега искат да слагат върху блока ни в столицата, на последния етаж сме, сестра ми живее там и беше твърдо против, но аз й казах да подписва, че е съгласна, да не й тупнат една срещу нея, че е по-опасно.  Confused
Наслушах се на доводи 'за' и 'против', честно казано, много съм объркана вече, а темата ме интересува.

# 31
  • Мнения: 3 164
писах ти на мейла Peace

# 32
  • Мнения: 4 585
Те и хамериканците като пускаха атомни бомби над Япония казаха - няма вреда, само ще съборим къщите.
За алфа, бета, гама лъчение и лъчева болест не се предполагаше никак.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ай стига, бре.
Антената от съседния блок ми е пред очите... Има-няма 20-30м. ни делят.
Но от личните ни гсм-и и МВ фурна ме делят по-малко...  Confused За монитора да не говорим.
А сега, де... Какво да правя?
Вълчо, ще се мятам на камиона.

# 34
  • Мнения: 4 585
Нищо, имаш пълен обхват, може да се фукаш. Ако си на същия мобилен оператор, чиято е антената.
Джиесем, микровеле, антена, капка по капка - вир.

# 35
  • Мнения: 14 654
Сега искат да слагат върху блока ни в столицата, на последния етаж сме, сестра ми живее там и беше твърдо против, но аз й казах да подписва, че е съгласна, да не й тупнат една срещу нея, че е по-опасно.  Confused
Вълкът добре каза, че антените са насочени, но все пак не напразно искат съгласието на този от последния етаж, защото него го хваща. Ако сестра ти я дели само една плоча от антената, не е защитена, някои правят допълнителна екранировка, но хората с антена над главите усещат дискомфорт  Confused

# 36
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
оф  Crazy зациклих


Добре де защо не ги слагат извън населено място  Rolling Eyes По другите европейски градове как е  ?!

Наисна ми се ще да има пофече информация , освен инфото че са много вредни  Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 4 510
Ако сестра ти я дели само една плоча от антената, не е защитена, някои правят допълнителна екранировка, но хората с антена над главите усещат дискомфорт  Confused
Уффф, сега ме вкара във филм.  Confused И ако целият блок подпише съгласие (заради 200-те лева и заради страха да не им я сложат отсреща), тя и да е против, може ли да направи нещо? В този смисъл, не е ли решаващо мнението на живущите на последния етаж?

# 38
  • Мнения: 2 022
Винаги ми е била интересна логиката: "Съгласете се, защото ако я сложат срещу вас е по-вредно". Добре де - в отсрещния ви болк магарета ли живеят или е склад за картофи? И бихте ли спали спокойно, ако знаете, че информирано писмено сте се съгласили някой да причинява вреда на деца, които живеят в съседния блок с това си решение - важното е, че за вас е безвредно. Ей, българина е голяма работа. НИКОГА няма да се оправим, никога!

# 39
  • Мнения: 4 585
То е ясно защо нашите не ги слагат извън градовете - защото трябва да се електрифицират.
Проекти, съгласуване, пари, пари, пари, 200 лева се намират по-лесно.

# 40
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Един трион и да ги реЖим  Crazy


уф

# 41
  • Мнения: 4 510
Cygnus, оооо, напълно съм съгласна с теб, повярвай. Обаче нали се сещаш, че в отсрещния блок също няма да мислят като теб?! Тъй че тук наистина всеки гледа да се спасява. Факт - в блока ни единствена 'против' е сестра ми. Всички останали мисля, че вече са подписали. Така че и да се тръшкам, и да не се тръшкам - никакъв ефект. Остава ми надеждата да се появи лекар или учен, който с неопровержими доказателства да докаже, че тези антени са категорично вредни и не бива да се слагат изобщо в населени места. Защото сега дали ще е върху моя блок или отсрещния, всъщност няма значение - антените са абсолютно навсякъде около нас и е илюзия да вярваш, че щом няма срещу твоя блок точно, си в безопасност. Тази 'предпазна' мярка е само фиктивна.

# 42
  • Мнения: 14 654
В този смисъл, не е ли решаващо мнението на живущите на последния етаж?
Не съм 100% сигурна, но имам спомени, че задължително този, който е непосредствено под антената има право да откаже, дано да съм права. Логично е да е така.

# 43
  • Мнения: 2 022
Да, и никакво желание да се противодейства от страна на собствениците от входа и обществото. Щото не сме нито германци, нито американци. И никаква инженерна етика от страна на работещите специалисти в операторите. Бедна работа. За жълти стотинки. Пари имат, Вълчо.  Печалбите на операторите на ден са десетцифрени числа. Не е луд, който яде баницата.

# 44
  • Мнения: 2 022
И да се появи учен с неопровержими доказателства - пак нищо няма да стане в България. Ще ви кажат от общината - всички документи са изрядни, има разрешително. Дори за антена, която няма експертна оценка издадена от лаборатория "Физични фактори" и на практика е законно да стои горе като паметник, но не е ЗАКОННО да работи и да е в експлоатация.
Ясно е, доказано е, че електромагнитното лъчение е вредно в ОПРЕДЕЛЕНИ дози. Има вредни дози, няма вредни неща.  Няма кого да чакаме да го доказва. Въпросът е с нормативна база, контролен орган, който изпълнява функциите си тези дози да се СЛЕДЯТ. Ясно е, че няма да отидем в пещерите и да хвърлим телефоните. Аз лично искам просто мобилните оператори да спазват закона, нищо повече !!! Толкова ли е сложно.

Общи условия

Активация на акаунт