Рисували ли сте лицата на децата си?

  • 10 014
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
Ползвали ли сте боички, с които да рисувате лицата на децата си за някакъв празник?
Чета из НЕТа за разни марки боички, но исках да чуя отзиви на мами, които са го правили.
Някой може ли да препоръча някаква марка, да каже цени... ?

Предполагам, че темата е по-скоро за "На пазар", но моля модераторите да не я местят, защото ме интересува по-скоро с какво точно рисувате децата си?
"Боя" правилната дума ли е изобщо или по-скоро са нещо като пастели?
Интересува ме да е нещо 100% безопастно за нежната, детска кожа.
Всякакви съвети и критики по темата ще ми бъдат от полза!
Благодаря!  Grinning

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:04 от Gvendolin

# 1
  • Мнения: 118
Да си кажа честно досега не съм правила такъв експеримент. дори наскоро в един детски клуб бяхме на рожден ден и категорично не разреших да рисуват върху лицето на детето ми.

# 2
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Мисля, че "Фабер Кастел" имаха някакъв подобен комплект, но не знам доколко е безопасен...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Лично аз не съм го правила, но на РД са ги рисували. Такива боички има в книжарниците - Ориндж напр.
Зависи и какво искаш да нарисуваш. Ако не е рисунка като маска, можеш и с обикновен грим - очертания с черен молив и оцветяване с червило и пр.

# 4
  • София
  • Мнения: 619
Купила съм боички на водна основа-в бурканчета!Рисуваме се чат пат,голяма забава става  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 240
До сега не съм рисувала по лицето на дъщеря ми. Но другата седмица имат тържество в ДГ и ако ни разрешат с една друга майка сме решили да нарисуваме децата. Тя има такива боички.

# 6
  • Мнения: 19 269
Дъщеря ми беше намерила едни пастели за лице, останали от Световното по футбол вкъщи. Беше се намазала цялата, но нищо не й стана. Важното е да нямат олово вътре.

# 7
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 904
За първи път изрисуваха лицето на дъщеря ми тази седмица на рождения й ден. Иначе инцидентно веднъж на едно бебешко изложение бяха й нарисували на бузката цвете, и това беше. Тя много харесва такива рисунки, но честно казано у дома не сме правили. Иначе аз мога да рисувам и ако реша да го правя, ще бъде с филмови гримове, тъй като имам такива вкъщи. Но засега си трая, че ако усети няма да има отърване.

# 8
  • Мнения: 88
"Фабер Кастел" наистина имат гримове за лице за деца, но те са по-скоро като пастели...трудно се рисува с тях по лицето и ако искаш да направиш наистина хубава рисунка (мечка, тирър, заек) става трудно и минава много време.
Качествени гримове са!Отмиват се  по-трудно само с вода и по-лесно с крем за почисване на лице.
Бих препоръчала боички за лице на водна основа т.е.,такива, при които използваш четка и вода.
По-лесно, бързо и удобно се използват.

# 9
  • Мнения: 4 564
аз като търсих по книжарниците имаше само един вид боички за лице , приличат на сенки , пастели
много цветове -7лв
даже сега докато писах станах да видя кутийката за да напиша марка , но явно точно от там съм я отворила  иначе се виждат нарисувани детски лица на опаковката
аз съм го рисувала само за карнавали , трайни са
а по рожденни дни не съм обръщала внимание аниматорите с какво ги рисуват

# 10
  • Мнения: 639
Точно на Фабер Кастел има и комплекти, в които освен пастели, има и от тези боички - тип гримове, които се нанасят с четка. Има и синкав, и златист брокат за допълнителни ефекти, например ако рисуваш феичка, пеперуда, т.н.  Комплектът е в една розова чантичка тип куфарче - доста е удобна. Цената е 14 лв. Ползвала съм ги многократно - и за моите деца, и за РД в ателието ми и за външни партита. Това е Интернет страницата ми - www.royana-bg.com - освен това, което ние ползваме, имам и комплекти за продажба. Ако искаш, ела, ще го нарисуваме детето и ще прецениш дали искаш да си вземеш.

# 11
  • Мнения: 1 364
Алекс са я рисували няколко пъти по лицето в детски клуб.
Мисля, че са някакви безвредни бой на водна основа, който се чистят много лесно.
Ще следя темата.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна са я рисували по клубове. Подарихме на едно момиченце за РД-то й комплекта на Фабер. Всички девойки се изпонарисуваха, доволни бяха.
Понякога когато Дияна инцидентно ми заяви искам да ми нарисуваш "луна и звезди" или "пеперуда"... действам с моите моливи за очи (или устни).
От някои бои за лице по клубовете не съм доволна. На един РД миналата година аниматорката изпонарисува децата... Дияна 3 пъти си ми лицето със сапун и в крайна сметка пак имаше лек син отенък. Оттенъка падна едва на 5то миене.

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не никога не съм рисувала по лицето й.

# 14
  • Мнения: 2 784
Да. За Нова Година част от подаръка и бяха точно пастелите на Фабер Кастел. Взех ги от Метро за 3-4 лева, в книжарниците съм ги виждала и по 7, същите. Аз не съм кой знае каква художничка, но няколко пъти съм я рисувала с тях, а тя рисуваше по корема ми (тогава бях бременна). Не се е изприщвала, въпреки че по принцип е с чувствителна кожа. Но то пък е до дете. Изтривахме ги с мокра кърпичка.

Общи условия

Активация на акаунт