Kaк миете зъбите на децата?

  • 3 664
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 033
Аз му ги мия...иначе ще имам да чакам...а не мога да си позволя удоволствието да  го оставя да се лигави с  процедурата и без друго има вече един пулпит.
До 3 годинки му мих с детска четка за зъбки, като стана на 3, смених с детска електрическа.

Като съм си говорила със зъболекавката и тя каза, че мие на детето си зъбите....а то е  май 3-4 години ако не се лъжа по-голямо.......

# 61
  • Мнения: 54
В началото аз и ги миех. Тя си отваря устата и аз действам. Но от около 1 месец тя сама ги мие, даже често се престарава. Laughing

# 62
  • Мнения: 2 090
Заедно ги мием-първо той,после аз Peace

# 63
  • Мнения: 1 240
Заедно ги мием-първо той,после аз Peace

И при нас е така, оставям я сама най-напред да се учи да ги търка, а после аз ги измивам.

# 64
  • Мнения: 388
Първо си ги мие сама, след което аз взимам четката и хубавичко ги повтарям след нея. Сама си слага паста, плюе, изплаква с вода...., но мнооого я мързи и търка точно 20секунди  Confused Надявам се, че след време ще стане по-упорита.

# 65
  • Мнения: 830
Ами тя сама иска да ги мие ама като я гледам как се справя и после има намеса от моя страна. Обаче има голям разход на паста за зъби, много вкусна бе...  Joy

# 66
  • Мнения: 5 393
Все още му ги мия аз. Когато ги изтъркам достатъчно му давам четката и той продължава още известно време да търка( дъвче, смуче).

# 67
  • Мнения: 2 757
Ами тя сама иска да ги мие ама като я гледам как се справя и после има намеса от моя страна. Обаче има голям разход на паста за зъби, много вкусна бе...  Joy

Много е вкусна я. И моите не мгоа да ги науча да плюят, де ли се облизват за още. Но нещо не съм вдъхновена от идеята да си храня децата с флуор. Затова купувам специални билкови без флуор и слагам по много малко.

# 68
  • Мнения: 3 929
Първо му давам той да си ги мие, след което минавам и аз. Но преди да му дам да си ги мие сам, съм му показала много добре, какво да прави.

# 69
  • Мнения: 2 757
Първо му давам той да си ги мие, след което минавам и аз. Но преди да му дам да си ги мие сам, съм му показала много добре, какво да прави.

То ясно, че сме показали какво се прави. Въпросът е колко е схванало детето от урока.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
аз му ги мия много основно вечер точно преди лягане,така че след като сме ги измили да не слага повече храна,сокове и т.н. в устата си.да си ляга с чисти зъби.
първо мия аз,после му давам на него. Party
моят син обаче е по-заинтересуван от смученето на пастата и дъвченето и играта с четката,отколкото от самото миене.понеже е вече голям,на 3,5г.,четох книги,питала съм и зъболекари и всички ми казват,че преди 7г. трудно може да се очаква наистина качествено свършване на работата.не че не могат да си ги мият по-рано,а просто не могат да го направят толкова добре,колкото нас.колко е верно не знам. newsm78
затова аз мия да съм сигурна,че всичко е ок,после той да мие,да прави каквото иска. Peace

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря си мие сама зъбите, но понякога и ги измивам аз, защото не си ги измива добре. Уча я показвам и аз как си мия зъбите и после тя повтаря, но като си ги мие сама малко претупва нещата.

Общи условия

Активация на акаунт