Тридневно менЮ zа 10 човека

  • 2 061
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 945
Дайте идеи, моля ви...

След 1 седмица ми е сватбата и zа около 3 дена в къщи (при моята майка) ще има около 10 човека и трябва да ги иzхраним някак си Laughing zакуска, обяд, вечеря  chef. Дайте някакви идеи zа бърzи и вкусни ястия, че не ми се иска аz и майка ми да прекараме трите дена в кухнята само в готвене... Confused От друга страна пък много обичам да готвя и ми се ще да е нещо много ама много специално и вкусно.

Всъщност май най проблемния ден ми е деня на сватбата... Церемонията почва в 6 вечерта и после в 7 е ресторанта. Да ама до тогава трябва да zакусаме всички, после да обядваме и също така да посрещнем останалите 50 човека с някакви сандвичета или нещо подобно, че да не иzпопадат хората от глад по време на церемонията...

Идеи приемам всякакви  Hug . Ако някой от вас се цани zа готвач, го приемем също  Hug

# 1
  • Мнения: 1 854
Може в един от дните да си вземете китайска храна,ако наблизо има ресторантче или да ви я доставят в кьщи-става и за обяд и за вечеря.Сьщо така ако направите руска салата,издьржа вьв хладилника,засища-става и за мезе и за вьрху сандвич.Може и пилета на грил да купите и да ги затолпяте в необходимият час за хранене.Като са гости,с такьв дьльг престой-ще помагат в кухнята  chef.Понякога точно гостите се оказват страхотни готвачи и правят чудеса Simple Smile.Все пак те идват за сватбата ти и теб,а не да им поддьржате коремчетата пьлни през цялото време,така че и каквото има под рька пак ще е вариант,пьк в денят на сватбата им кажи да гладуват цял ден-защото в ресторанта менюто ще е обилно Laughing
Ако още нещо ми дойде на ум-ще пиша.
Пожелавам ти този ден да остане един от специалните в твоят живот!  bouquet

# 2
  • Мнения: 945
Благодаря ти, Оранжево небето...

Лошото е, че сме в дълбоката провинция... Нема китайска храна тука Grinning. Че май и печени пиленца не се продават  Simple Smile.  Аz вече си мислих zа тоzи вариант. Мислихме и колко ще ни струва ако zаведем хората на кръчма, ама това много лошо ще удари сватбения бЮджет...

А и не мога да оставя хората в сватбения ден гладни, най вече свеки (те са от друга страна и ще са у родителите ми на гости). Тя е една такава к***а, че ще вzеме и ще ревне, че гладна била стояла, лошо и станало и т.н. ... И не искам да раzваля настроението на майка ми...

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Една голяма пица, една голяма баница, руска салата както предложи Оранжево небето, тараторец и разни неща за скара. Бързо стават всичките неща.

# 4
  • Мнения: 2 553
Аз бих ти предложила ако имате фритюрник да накупите тиквички, картофки, патладжани, чушки, пилешки хапки, шницели и всичко каквото решите от този вид - стават супер бързо и лесно и не им се занимаваш, само ги мяташ и сами се готвят.И отделно салатки някакви и плодове и готово.Успех с гостите и весело изкарване на сватбения ден   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 655
За закуска - баница, нарязани филенца и саламчета, сиренце, масло, конфитюр
За обяд или вечеря нещо което се слага във фурната и се забравя - печени пилешки бутчета, пържолки с топено сирене в йена, мусака.
Кайма объркана с яйца, мляко и подправки, всичко това изсипано в тава и изпечено във фурната.
Кебапчета или кюфтета на скара (командироваш някой от гостите за оператор на скарата:))
Към всичко това може да се добави шопска салата, картофена салата (картофите сварени в микровълновата за по бързо)...
Желая ти един незабравим сватбен ден и не ги мисли много гостите, ще се оправят и с по-малко ядене:)

# 6
  • Мнения: 202
Една от закуските може да е пържени филийки с яйце. Става бързо и лесно. Другата сутрин макарони, а примерно някой друг ден спагети.

# 7
  • Мнения: 9 899
освен това един казан супа топчета, или пилешка, дето повечето хора я ядат. 

# 8
  • София
  • Мнения: 747
Може да напълните чушки предварително и да ги сложите във фризер или камерата на хладилника.После само вадиш и печеш.

А за деня на сватбата- купуваш две-три кутийки клечки за зъби, въоръжаваш с тях близките и докато ти правят прическата и те гримиратте правят хапки от колбаси, кашкажал, хляб, маслинки т.н. Освен това може да направите и мини бутербанички( с големината на една хапка).

Ами , успех и весела сватба! Grinning

# 9
  • Мнения: 945
Благодаря ви, момичета...
 Hug
Супер идейки  chef  bouquet

# 10
  • гр. Луковит
  • Мнения: 30
Преди около месец правихме сватба. Гостите ни предимно са все от далеч, но за разлика от при вас дойдоха в деня на сватбата. Навън бяхме подготвили маса и бяхме нагласили нещо като шведска маса. От "Нилана" (фирма, която произвежда хляб и сладкарски произведения) си поръчахме банички на хапки (в 1 кг. се включват около 35 банички и цената е 4,95 лв.), бяхме сложили сухи мезета - кашкавал, шпек салам, луканка и шунка. Също така имаше и фастъци, сладки, кафе, уиски, ракия, безалкохолни. Така гостите могат да прехапнат и да дочакат спокойно официалния обяд.
А иначе за през останалото време може да приготвите нещо като салата снежанка, но вместо с изцедено кисело мляко я правим с извара. Правите една голяма доза и салатата ви е осигурена, също така тази салата може да се ползва и като предястие. Основните ястия може да са скара, мусака, печени наденички.
Весел празник ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт