Колко време след секцио ви дойде кърмата?

  • 7 293
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, поставям тази тема, защото се притеснявам, че след направеното ми секцио все още кърмата не ми е толкова силна. Лекарите казват, че след секцио идва по-късно, на мен ми дойде, но е недостатъчна, за да храня бебка само с нея. Споделете вашия опит.....

# 1
  • Мнения: 2 521
А днес кой ден от секциото ти е?На мен ми дадоха малкия на третия ден.Кърма започна да слиза постепенно оттогава.Все повече се увеличаваше и след изписването на 6-ия ден вече имах достатъчно за малкия и доста за цедене Simple SmileСпокойно,щом е тръгнала ще се увеличава  и при теб.След няколко дни дори ще е в повече Wink

# 2
  • Мнения: 5 393
Родих в Петък сутринта, кърмата ми дойде в Неделя след обяд. Дадоха ми бебето да суче чак в Понеделник, защото беше в кувьоз на системи.
Слагай бебето по-често на гърдата за да стимулира лактацията. Иначе в повечето болници най-честата практика е бебетата да се дохранват с АМ.

# 3
  • Мнения: 1 951
На четвъртия ден с пълна сила, но моето секцио не беше планово

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На  петия ден може би, дотогава беше
по-скоро коластра.

# 5
  • София
  • Мнения: 604
на третия ден мисля. Родих на 23 април, а на 26 вече си кърмех Peace

# 6
  • Мнения: 153
Към 4 ден. Важно е да се изцеждаш след всяко кърмене за да стимулираш лактацията Peace

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 864
Oт третия ден си я кърмя без да давам добавка. В болницата теглеха детето всеки ден и казаха, че е напълно достатъчна кърмата. Беше си върнала рожденното тегло още преди да ни изпишат.  Grinning
За да  стимулираш лактацията, слагай бебчо максимално често на гърдата. Peace
По-добре е да действаш внимателно с изцеждането, не прекалявай, за да не предизвикаш втвърдяване и препълване на гърдите.

# 8
  • Мнения: 378
На 4-я ден коластра.

# 9
  • Мнения: 275
От втория ден имах кърма, а бебчо ми го дадоха на третия и си го кърмих без да давам добавки. breastfeeding

# 10
  • Мнения: 2 374
На другия ден ми дойде кърмата и то в доста големи количества.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На третия ден.

# 12
  • Мнения: 645
на 3 -я ден ,но се оказа недостатъчна и сме на АМ

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На третия ден,кърмех без проблем!

# 14
  • Мнения: 2 111
На 3 ден ми слезе кърмата.
Слагай бебето по-често на гърда,за да стимулираш лактацията.

# 15
  • Мнения: 682
На втория ден. Както са те посъветвали другите, слагай бебето, колкото можеш по-често на гърда.

# 16
  • София
  • Мнения: 389
След около седмица, но аз първите 2-3 дни почти не съм я слагала на гърда, но тогава нямах дори и коластра. След това тя докато успее да засуче правилно, заспиваше на гърда, въобще много трудно беше в началото и много критичен момент за отказване от кърменето - успееш ли да го преодолееш, после нещата се регулират  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
На третия ден ми дойде кърмата

# 18
  • София
  • Мнения: 803
След активно цедене с помпата , на 3-тия ден. След това по съвет на неонатоложката , а и в резултат на предварителната подготовка от училището за родители, започнах след всяко кърмене да изцеждам , има , няма кърма , да се прави стимулация на зърната. Това е от гледна точка по-голямо производство на окситоцин, който хормон е отговарящия за слизането на кърмата. Така и количествата се увеличиха и честотата на храненията с кърма. Аз съм с близнаци и дохранвах с АМ.

# 19
  • Временно
  • Мнения: 788
На третия ден сутринта се събудих с препълнени гърди. Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Още на следващия ден вече имах. Най добре се обърни към мамите от кърмаческия. Ще получиш съвети за това как да увеличиш количеството и много други полезни неща

# 21
  • Мнения: 168
родих в сряда вечерта късно в петък ми дадоха детето да го кърмя но и при мен беше много слабо чак в неделя тоест на 4 ден почувствах гърдите си доста пълни моят съвет е слагай бебето по често на гърдата за да ти стимулира лактацията

# 22
  • Мнения: 1 080
Още в началото имах коластра и бебчо от 18 час след секциото беше на гърдата.
А на 3-тия ден гърдите ми вече пръщяха и бяха препълнени от кърма.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
На третия ден сутринта!

# 24
  • Мнения: 428
На следващия ден.
Слагай бебето де суче по-често и ако трябва се доизцеждай, за да стимулираш лактацията.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 789
На следващия ден.
Слагай бебето де суче по-често и ако трябва се доизцеждай, за да стимулираш лактацията.
И при мен беше така Peace На следващия ден ми тръгна коластрата, а на 3-я ден вечерта гърдите ми бяха станали целите на буци от кърма....въпреки всичко не беше достатъчна (както е и до днес) и дохранвам с АМ Tired

# 26
  • Мнения: 114
Родих в петък сутринта и неделя към обяд ми тръгна коластрата и след ден имах достатъчно кърма.

# 27
  • Мнения: 194
На другия ден ми дойде кърмата и то в доста големи количества.
И при мен беше така, даже давах за други бебета Peace
А лекарите ми казаха, че няма значение за кърмата начина на раждане. Тя започва да се отделя след като се махне плацентата.  Peace

# 28
  • Мнения: 2 448
Така и не разбрах какво е това да имаш кърма.  Confused

# 29
  • Мнения: 4 555
На втория ден, т.е. около 48 часа след раждането. Много бях неадекватна, язък ми за цялата теоретична подготовка.
В началото хем кърмата ми  беше прекалено много и гърдите ми с часове бяха на камък, хем бебето беше вечно гладно и спадна ужасно много на тегло за 4-те дни престой.

# 30
  • Мнения: 2 090
На мен ми дадоха малкия на третия ден.Кърма започна да слиза постепенно оттогава.Все повече се увеличаваше и след изписването на 6-ия ден вече имах достатъчно за малкия и доста за цедене Simple SmileСпокойно,щом е тръгнала ще се увеличава  и при теб.След няколко дни дори ще е в повече Wink
Така беше и при мен.Успех Peace

# 31
  • Мнения: 9 436
На втория ден от операцията.Но за съжаление имах кърма само месец.

# 32
  • София,
  • Мнения: 4 267
НА четвъртия ден след операцията, вдигнах висока Температура и много ме боляха гърдите. Започнах да се изцеждам с помпа, докато тръгне хубаво кърмата, цедях се постоянно, защото бебечето ми беше в кувьоз и нямаше как да сучи, после се кърмихме до към края на третия месец.  Peace

# 33
  • Мнения: 647
На третия ден ми дойде кърмата

И на мен на 3-я ден.  Peace

# 34
  • Мнения: 306
при мен слезе на 4-я ден коластра, до тогава ядеше АМ. след изписването го спряхме и от тогава сме само на кърма. както са ти казали и другите- слагай бебето по- често на гърдата и всичко ще е наред. в никакъв случай няма да остане гладно, не се притеснявай!

# 35
  • София
  • Мнения: 374
Кърмата ми дойде на третия ден след секциото, но и при мен не беше планово  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз раждах нормално и кърмата ми слезе чак на третия ден, така че не е особен показател, но ако нещо те притеснява, а имаш желание за кърмене влез в кърмаческия подфорум, много ще ти помогнат - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 37
  • Мнения: 2 334
Кърмата ми дойде 24 часа след операцията.

# 38
  • Мнения: 4 335
Коластра имах на следващия ден след операцията,но достатьчно количество кьрма така и не ми слези.

# 39
  • Мнения: 511
На втория ден вечерта след секциото имах коластра, напълно достатъчно количество. А какво те кара да мислиш, че твоята не е достатъчна и преди колко дни ти беше секциото? Слагай бебето по често на гърда да суче, така ще се стимулира лактацията.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 139
На третия ден от секциото сложих бебчо на гърда,имах вече коластра
 и сученето стимулираше гърдите.
След изписването ни на 5 ден вече имах кърма,гърдите ми се препълваха и цедях.
Кърмя и до днес.
Слагай бебчо винаги когато поиска, за да стимулираш лактацията.

# 41
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
  вечерта на  третия ден от операцията ми донесоха дъщеря ми и имах коластра , кърмата ми слезе може би на 5тия ден. Peace

# 42
  • Мнения: 174
На третия ден потече първото златно мляко.

# 43
  • Мнения: 462
На втория ден от операцията.Но за съжаление имах кърма само месец.
Е, точно това беше и моят проблем - кърма като за световно и след месец ... секна! Sad Кофти  работа, но за второто съм решила да се боря със зъби и нокти да кърмя ПОНЕ до 3 месец (да не се заричам, де) ...

# 44
  • Мнения: 53
На мен също ми дойде кърмата към 4-тия ден. Ако се притесняваш, че не е достатъчно, пий чай за увеличаване на лактацията, слагай бебето по-често. Освен това, можеш да се обадиш на Български Бебе център, които доколкото съм чела в брошурата им дават безплатно консултации за кърменето. Успех.

# 45
  • Мнения: 8 999
Дадоха ми бебето 24 часа след операцията и вече имах коластра. Не знам откога е започнала. Кърма тръгна на следващия ден /48 часа след секциото/. Имах премного, можех да храня още едно дете. Майка ми е била така - откърмила е, освен мен, още едно бебенце.
Не знам защо, но си мисля, че наличието и количеството на кърмата не зависи много от личните ни амбиции и желания. Може да бъде стимулирано, но само донякъде.

# 46
  • Мнения: 1 677
След първото секцио - на първия ден имах коластра, на следващия вече и кърма. Имах винаги достатъчно кърма и не ми се е налагало да дохранвам.
След второто секцио - още на следващия ден ми тръгна кърмата. Няма да забрава как мъжа ми дойде със сина ми да ме види, аз седнах, сина ми седна в скута ми и в момента, в който го гушнах гърдите ми направо експлоадираха, цялата ми нощница и жилетка станаха могри за няколко секунди...  Имах много повече кърма, отколкото ми беше нужна за дъщеря ми.

# 47
  • Мнения: 189
                              Аз родих с епидурална упойка и ми донесоха беба сле 4ас.Веднага я сложих на гърдата и ве4е имах коластра.
                              Млякото ми по4на да слиза след 3,4 дена и след седмица ве4е беше бол.Но за съжаление само за около месец и половина.

# 48
  • Мнения: 192
Кърмата дойде почти веднага - друг е въпроса, че кърмих чак на третия ден, дотогава цедях.

# 49
  • Мнения: 132
Кърма - около 48ч. след операцията, коластра имах на следващия ден, когато ме изведоха от реанимация и ми дадоха бебка.
Щом вече е тръгнала при теб, останалото няма връзка със секциото според мен  Peace
Слагай бебчо често на гърда, бъди спокойна и не се панирай, пий мнооооого течности и ако имаш въпроси или притеснения, не се колебай да питаш момичетата от Кърмаческия, както са те посъветвали.
Успех  Hug!

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455
на 4-тия ден.

# 51
  • Мнения: 193
Родих със секцио по спешност - с изтекли води, никакво разкритие и падащи тонове на бебето - в четвъртък вечерта. Дадоха ми бебето в неделя на обед. И още нямах нищичко. Така и не видях що е то коластра. Дребен беше на АМ в интензивното и през целият ми престой в болницата . Прибрахме се вкъщи във вторник на обед и още не потичаше кърма а и той много се дърпаше и не искаше да засуче. Мъчихме се по цял ден. Той ревеше и аз с него. Бях на крачка от това да се откажа. Док дойде в нас и ме окуражи да продължавам да опитвам да го накарам да суче и аз се успокоих един вид, че го мъча с лекарска благословия. В ден петък вече всичките хранения бяха само от кърма и така до ден днешен. Е ,вече захранвам де, но 5 месеца и 5 дена беше само и единствено на кърма.
Стана много дълго, но само защото искам да ти кажа, че при мен нещата станаха трудно и бавно, но СТАНАХА!
УСПЕХ!

# 52
  • Мнения: 111
Кърмата ми дойде на следващият ден след секциото, веднага щом му дадох да суче  Peace

# 53
  • Мнения: 1 100
На 3-4 ден, около 24 часа след като изпълних препоръката на целия персонал да пия по 3-4 л течности.

# 54
  • Мнения: 1 187
Като по книгите- на 3 ден (72ч.) Peace

# 55
  • Мнения: 666
Дойде ми кърмата на 2-ри ден след секциото и то толкова много че ми правеха специални процедури да ми облекчават гърдите. Тук обаче носят бебо до 2 часа след операцията да го накърмиш и после на всеки 3-4 часа включително и през ноща. Не мисля че зависи от това как си родила, просто го слагай често на гърдата.

# 56
  • Мнения: 1 546
Секциото ми беше вечерта в 20 часа. На сутринта, на визитацията, към 9 часа, доктора така ми стисна зърната, че ми излязоха звездички  #Crazy и имах вече коластра.

# 57
  • Мнения: 52
след около 48часа,след секциото,дойде и кърмата

# 58
  • Мнения: 107
Още на следващата сутрин.Донесоха ми бебето да суче и до вечерта вече имаше достатъчно.

# 59
  • Мнения: 106
На втория ден коластрта на четвъртия кърма.

# 60
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Аз съм с второ дете  и двете съм ги раждала с операция,първия път ми беше доста по трудно възстановяването от втория.Чувствах се много по добре а може би и чувството от това че вече си майка не е толкова страшно.Но според мен колкото по бързо се сложи на гърда е толкова по добре и за бебето и за майката,тъй като слизането на кърмата е доста болезнено а бебчо помага всичко това да стане по бързо.   Peace

# 61
  • Мнения: 215
След като ни изписана на 6тия ден, вече имах достатъчно кърма, така че да си суче дъщеричката ни и да й стига. Преди това имах коластра. За да ми "слезе" кърмата ми даваха допълнително хормони, йкоито при естетвено раждане се продуцират от организма.

# 62
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Коластра имах веднага. Напълно достатъчно за бебето ако кърмиш на поискване. Кърмата ми слезе на 4-тия ден.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 337
На третия ден

# 64
  • Мнения: X
На седмия или на осмия ден.Много бавно ми слезе кърмата.На всичко отгоре не беше много и малката не можеше да се нахрани.
После се засили а малката вече не искаше ...И така към 3-я месец минахме почти изцяло на ам.

# 65
  • Мнения: 329
Оперираха ме във вторник-в четвъртък се събудих с гърди като камък, готови да се пръснат и докато бебчо дойде, нощницата ми стана вир-водичка  Joy

# 66
  • Мнения: 11 003
Кърмата ми слезе на следващия ден следобяд. Е, в началото беше коластра. Wink В болницата дъщеря ми я дохранваха с АМ не за друго, а защото беше сънлива и я мързеше да суче.
Щом се прибрахме вкъщи, мина на режим на поискване, само на кърма.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 592
Радвай се на бебето и не се тръшкай за глупости.

# 68
  • Мнения: 170
При нас кърмата дойде на 3-тия ден, а още на 2-рия имаше сълзене на коластра. Дохранвахме в болницата няколко пъти с АМ, но в последствие минахме само на кърма. Първите дни са по-критични, докато спадне първоначалното "напълване" и "втвърдяване". Моите бяха като камъни и много мъчно се цедих с помпа. Първите дни - за 3мин цедене с помпа излизаха по 10-15мл. След няколко дни китайско мъчение и една инжекция окситоцин, започна да се нормализира. Слагай бебчето по-честичко, дори да боли. Така ще стимулираш лактацията и всичко ще се оправи. Simple Smile

Успех!

# 69
  • София
  • Мнения: 3 524
на 3тия ден мисля а преди това имаше коластра.
давала съм му няколко пъти от АМ-а в болницата, но като се прибрахме си засука добре и така. цедила съм в болницата и съм му давала и там.
слагай го по-често да суче то само ще стимулира лактацията Peace

# 70
  • Мнения: 169
Едва на 6-тия ден имах кърма ( коластра) и то само капки  Sad

Общи условия

Активация на акаунт