Мнения относно 65 ЦДГ и 119 ЦДГ,София,Възраждане

  • 31 413
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
   Здравейте,майчета.Имате ли информация относно тези 2 детски градини.Имам предвид както от гледна точка на материална база,така и относно персонала в тях.
   Предварително ви благодаря. Grinning

# 1
# 2
  • Мнения: 3 886
Синът ми беше много малко в 119 та не съм никак доволна мръсна и товратителна подръжка ,после го преместих в 65ЦДГ и там изкара 4 години .Базата е страхотна и учителите също .Не съжалявам нито за миг.В момента се бориме и малката да е там това е градината с 1 во желаниве страхотна е и просто нямам думи

# 3
  • Мнения: 173
DIVA_ORHIDEQ ,благодаря за информацията.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 90
Аз също съм много доволна от 65-та ЦДГ. Детето ходи с голямо желание. Прекрасна директорка и учителки. Много добре ги занимават, материалната база също е добра,

# 5
  • Мнения: 70
Също съм много доволна от 65-ЦДГ, и от персонал, и от база и директорка. А сега ако успеем с новите начинания, ще е с още по добра база.

# 6
  • Мнения: 14
Аз пиша малко закъсняло, но искам да кажа, че градината (65цдг) е чудесна, учителките, директорката, базата, детето ми ходи с желание. Специално за нас много боледуваме, но това не зависи според мен от градината а от недобосъвестните родители, които си пращат децата болни, решавайки своя проблем за деня и създавайки на всички останали за седмица, а често и за много повече!

# 7
  • Мнения: 887
Аз пиша малко закъсняло, но искам да кажа, че градината (65цдг) е чудесна, учителките, директорката, базата, детето ми ходи с желание. Специално за нас много боледуваме, но това не зависи според мен от градината а от недобосъвестните родители, които си пращат децата болни, решавайки своя проблем за деня и създавайки на всички останали за седмица, а често и за много повече!
Напълно съм съгласна. Синът ми посещава 65 ОДЗ, но все още е в яслата. Щом като тръгне здрав след 3-4 ден е с хрема или кашлица. Една сутрин когато го оставях на учителката един баща си остави детето и каза, че кашляло, но са си взели мерки...Аз лично за такива градини не мога да кажа нищо хубаво за съжаление.

# 8
  • Мнения: 97
Синът ми беше много малко в 119 та не съм никак доволна мръсна и товратителна подръжка ,после го преместих в 65ЦДГ и там изкара 4 години .Базата е страхотна и учителите също .Не съжалявам нито за миг.В момента се бориме и малката да е там това е градината с 1 во желаниве страхотна е и просто нямам думи

Има ли някой по-нова информация за 119 ЦДГ?
Все пак Дива орхидея е била в тази ЦДГ преди 4 г. и информацията й е стара

# 9
  • Мнения: 418
Синът ми беше много малко в 119 та не съм никак доволна мръсна и товратителна подръжка ,после го преместих в 65ЦДГ и там изкара 4 години .Базата е страхотна и учителите също .Не съжалявам нито за миг.В момента се бориме и малката да е там това е градината с 1 во желаниве страхотна е и просто нямам думи

Има ли някой по-нова информация за 119 ЦДГ?
Все пак Дива орхидея е била в тази ЦДГ преди 4 г. и информацията й е стара
И мен  ме интересува 119,защото сме приети в 1 група?Двора е в окаяно състояние,катерушки и пързалки от преди 20 години.Не знам вътре как е,надявам се да е добре.Преди някой беше пуснал тема за оградата че се руши,все още е така.Не знам как се допуска такова нещо и родителите на ходещите деца,защо не предприемат нещо.

# 10
  • Мнения: 97
И ние сме приети, ако е вярно това което казвате за двора е хубаво столична община да го пооправи

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 18:17 от man4o1

# 11
за 119 мога да кажа че е неугледна с ъс сари тоалетни тоест клекала мелицинския контрол е под всякаква критика децата се оставят мн. често сами в стаите и за сажаление никои не казва нищо всички са доволи моят син я посещава от мн. година не редовно разбира се защото на 3.4 ден си го пребирам болен с температура висока при това и никои не забелязва последния път стоеше до мед. сестрата и ревеше за вода като отидох да го взема и никои не се трогна от това дори и директорката която също беше там опитах да организирам родителите за да се оправи двора но нищо не се получи мн. доволни родители тия които се интересуват се четът на пръсти а да не говоря за дволичието това е от мен 65 е по добра поне от мненията на мами с които виждам в парка.

# 12
  • Мнения: 418
за 119 мога да кажа че е неугледна с ъс сари тоалетни тоест клекала мелицинския контрол е под всякаква критика децата се оставят мн. често сами в стаите и за сажаление никои не казва нищо всички са доволи моят син я посещава от мн. година не редовно разбира се защото на 3.4 ден си го пребирам болен с температура висока при това и никои не забелязва последния път стоеше до мед. сестрата и ревеше за вода като отидох да го взема и никои не се трогна от това дори и директорката която също беше там опитах да организирам родителите за да се оправи двора но нищо не се получи мн. доволни родители тия които се интересуват се четът на пръсти а да не говоря за дволичието това е от мен 65 е по добра поне от мненията на мами с които виждам в парка.

От къде знаеш,че децата са сами в стаята!Там не допускат родители да влизат в помещението на децата.

# 13
от директорката при записването се разговорихме каза че понякога при оцъствие на госпожа ги замества тя или мед. сестрата но и те си имали работа такаче ги оставят сами.обедих се в това в началото на годината госпожата им се беше разболяля сутрин като го заведох нямаше кои да го приеме директорката още не беше отишла а сестрата беше на приказка в коридора.ще кажеш че лелката е била там да но сутрин а вечер лелката е до 4ч.

# 14
  • Мнения: 418
И сега детето ти ходи ли там?Защото нашата едната госпожа също е болна и другата караше по цял ден,а от 2 дена сестрата работи в едната смяна.Не мога да си представя да оставят децата сами.Това е пълен абсурд!

# 15
не още не съм го пуснала защото 2 група са все още зборни и от 1.10 2009.ще са редовни разбирам притснението ти няма да бъдат през цялата смяна сами око имаш възможност си взимаи детето по рано към 3.30 оз така правех.абсурд е разбирасе но за сажаление ако си забелязала всеки си трае аз ходих при по висока инстанция  и им споделих проблема с оставянето на децата от там се обадиха на директорката в мое присъствие но за сажаление нищо не се получи и ако започнеш мн. да се ровиш това се отразява на детето и в това се обедих и се спрях.в краина сметка сам човек бригада не става

# 16
ако детето ти ходи с желание всичко е на ред не се тревожи моя няма търпение да тръгне а това си е показателно и по мое време имаше мн. недостотаци стига да са живи и здрави а и поведението им в дг е друго спазват правилата и се справят.мисли положително и всичко ще да е на ред newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 17
  • Мнения: 15
Здравейте,
и аз пиша тук с молба за актуална информация, сега подреждаме кандидатурите за ЦДГ от септември Андрей ще бъде пръва група, дай боже, и се колебая за подредбата.
Ще споделя моите впечатления:
Днес ходих и в двете градини, директорките са любезни, разгледахме и на двете места има плюсове и минуси. 119 ЦДГ е по малка, тоалетните са клекала, но пък така рискът от замърсяване при сядане или алергия от дезинфектантите се избягва. Базата е доста бедна наситина, но мисля че ако родителите се активизират може да се промени. Казахи ми обаче че детето ще бъде прието да посещава градината едва след като навърши три (Андро е роден декември 2007 и през септември ще е на 2год и 8месеца).
65 ЦДГ е доста по-голяма и с по-голяма и по-нова база, но родителите участват активно и подменят обзавеждането, дрова е по-голям но не много по-богат на катерушки и играчки, тоалетните са седалки, не  са нещо особено. Директорката каза че ще го вземат от септември ако е приет, но трябва да е научен да бъде без памперс и да не е капризен на храна. Казаха ми че имат по строги правила, и че не се оставя детето първо за полвин ден, а ако е спокойно направо си спи.
НА мен и двете ми се сториха прилични, мъжът ми хареса повече 119 ЦДГ, а личната ни лекарка каза че там имала пациентче, което от две години и там и не е боледувало въобще.
А също така за 65-то една съседка си води детето там каза че е доволна, и мед сестрата била много строга и проверявала сутрин всички деца и връщала.
Това е моята информация, ще се радвам ако и други мами от района споделят впечатления и също така ако има мами чийто деца посещават тези градини да споделят информация от първа ръка. Също ако някой има инфо за 81 ОДЗ, много добре ми изглежда отвън, но май по-трудно ще се класираме.
Благодаря предварително Hug

# 18
  • Мнения: 418
Моето дете посещава сега 1 група на 119 ЦДГ.Там строг контрол на входа няма,макар че на родителската среща като тръгваха децата казаха че има.Като цяло съм доволна,госпожите са готини и детето ги харесва.Двора е зле.Както описваш нещата 65 ми се вижда по-добрия вариант.За мен е много важен персонала(госпожите).За 81 ОДЗ нямам впечатления.

# 19
  • Мнения: 3 886
писах  в началото и пак казвам не препоръчвам 119 а 65 просто с нищо не  съм доволна от 119 та Peace

# 20
  • Мнения: 22
Iskam da se vkliucha i az za 119 ta. Deteto mi e treta godina tam i sum bezkraino nedovolna, prosto niamam vuzmojnost da ia prehvurlia drugade. Ne se lujete che neshto moje da se promeni.
Da zapochna ot tova che s potupvaneto deteto se uplashi ot klekalata i ne pishkashe po cial den. Molila sum se sus sulzi na ochi da ostavia edno gurne dokato deteto svikne - NE - OT HEI she ni globiat ne moje /interesn kak v iaslata moje a v gradinata ne/ - taka deteto si promeni rejima i pochti ne pishka prez denia!
Iskahme roditelite da suberem pari i da smenim 20 godishnia kilim v staiata za igra - direktorkata ne razreshavala!
Dvora otzad v koito igraiat ima stena koiato granichi s rushashta se kushta koiato moje da padne na glavite na decata. Pitahme kakvo se pravi po vuprosa - direktorkata bil podala jalbi na suotvetnite mesta n o nishto ne stavalo- predlojihme da izvikame Gospodari na efira za dxa reshat problema - tia ne e suglasna da snimat /iavno shte chakame prosto sama da padne kushtata/
Predi vreme ni pomoliha da kupim boia i da boiadisame 2 peiki v dvora - subrahme pari 3 mami i az i oshte edna boiadisahme peikite - niamashe dori blagodaria.
I ne na posledno miasto - v islata na 2 godini deteto znaeshe pone 10 pesnichki i oshte tolkova stihcheta. V momenta ne znae nito edno- absoliutno na n ishto ne gi uchat!!!

# 21
  • Мнения: 22
Извинявам се че писах на латиница, но понеже съм бясна на таза градина и не искам и други родители да се лъжат да записват там децата си и се ентусиазирах... Има още доста случки от там и ако някой иска още разкази ще допълня. Пропуснах да кажа и че освен всичко друго понеже дъщеря ми е по-палава и внушават и комплекс за вина с който се боря постоянно!!!

# 22
  • Мнения: 418
За двора съм абсолютно съгласна,но за останалото не.Синът ми е 1 грула и в тоалетните имат гърнета,поне 3,4 броя.Знае няколко песни и стихчета.Може би зависи и от учителките.Даже им разрешават играчки от вкъщи,което за мен е неприемливо защото се дразнят другите деца.

# 23
  • Мнения: 1
Моята Дъщеря е в 65 ЦДГ и сме много доволни.
Директорката и Госпожите са много добри и свестни.
Аз лично бих ти я препоръчала

# 24
  • Мнения: 15
Аз моля bonbonder, да сподели ако няма възражения, кой са учителките на дъщеря й? Сега в четвърта група ли ще бъде? Моя син е приет в първа група 119 ДКЦ. Благодаря.

# 25
  • Мнения: 28
Здравейте!
Аз се чудих доста дали да изкажа мнение за 119-та...
Все пак ще изкажа, понеже имам поглед и върху други детски градини и то отвътре.
Там базата, разбирайте вътре в стаите не е хипер модерна. Когато съм влизала вътре по работа бях потресена как може да има все още от онези лампи, глобуси, дето светят с 40 ватова крушка, стори ми се мрачно, неугледно. Но все пак чисто, подредено и някак си по домашному уютно... Казвах си в такава градина моето дете не искам да ходи. Е, като стана време за градина, като навсякъде бяхме под номер сто и... и направих компромис със себе си. Двора е подтискащ, няма и тревичка, има едно дърво, дето децата пишкат, понеже са малки да ги изпрати учителката сами вътре, като няма кой да гледа останалите... Много често като взимах сина си и якета и шапки се търкаляха по земята, паднали са от миниатюрната пейка... Оградата наистина се руши, тя всъщност е стената на къщата, в която удивително, но живеят братя роми, самонастанили се... Да, пуснах тема, имаше снимка, даже и на господарите писах. Е, дойдоха едни хора с камера, снимаха, пуснаха анонс в новините... И какво от това. Сложиха една временна оградка скована от летвички, която се крепеше едва и самата тя също беше заплаха за децата. После тя изчезна, по думите на учителката братята са се стоплили с нея... После връзваха едни червени панделки на едно въженце, после дойде ваканцията. На есен пак с песен,  но без въженцето с панделките, ами и него го откраднали... А директорката ме помоли изключително учтиво ако може темата да бъде свалена от форума... Има нещо там, не знам какво. Пази си жената поста, аз на нейно място сигурно същото бих правила. Истина е, че не разрешава да се събират пари от родителите. Във втора група, когато правиха тържество предложих всеки гост да закупи покана на символична сума и с парите да им купим килим. Категорично ми беше заявено, че няма да стане. Тя bonbonder знае, нашите деца са в една група.
Тоалетните са окаяни, наистина и аз бих се стискала до колкото мога, не бих ходила там. Моят син нямаше проблеми с пишкането, аз съм го научила да си пишка щом му се допишка, без оглед на време и място. Но с другата работа беше зле- стиска си детето и до ден днешен си чака да се прибере в къщи и да си я свърши у дома.
За стихчетата и за песничките, какво да кажа, за мен това не е критерий. Има къде по-важни неща да ги научат. Например той отиде в детската градина и не знаеше как се държи лъжица, не че не съм го учила... Копче, цип, там се научи да си съблича и облича сам блузата и якето. Яде там, в къщи не. Ще кажете как разбра, че яде. Ами като се върне вечер и седне на тоалетната и виждам какво изсипва. Аз го гледам цяло лято, той не яде- все не е гладен, това супа, манджа, абсурд да сложи в уста, плод-а, не аз такова не ям. Там като го взимам и той си тръгва с една ябълка гризейки или ако е останало от обяда нещо филийка учителката им е намазала, на по-закъснелите да ги вземат... Учителките са добри, за мен са добри, той също ги харесва, особено едната- имат си приказка както се казва. Може не всичко да им е идеално, но той е добре там, връща се и по пътя размишлява: аз утре като отида и ще... Еденици са пътите, в които не е искал да отиде.
За сравнение в една градина- обстановката е страхотна, учителките са подбрани, директорката е разкошна, учат песни, стихчета, постоянно имат някакви тържества пред родителите, двора е мечта- зеленко, катерушки, пясъци... Всеки родител би мечтал детето му да прекарва деня си там. Дори бебетата в яслената група не реват, всичките са едни ухилени и бърборещи. Мога да посоча и още градини. Например в една друга- в едни постройки дървени, които дори сграда не могат да се нарекат, отивам и вали дъжд, а тавана капе, децата спят, а мястото за игра цялото с легени и кофи, капе ли капе, че като се събудят да не им са мокри килима и играчките, едно схлупено, въздух няма, светлина няма, обаче учителките са сърце хора, двора им е една голяма градина, сякаш си на спа курорт. После ги събориха, сега има супер-модерна сграда с отделна зала за игра, зала за хранене и спалнята е отделна, тоалетните са по-хубави отколкото на някои от вас у дома.
Аз много исках сина ми да е в 6-та, но уви...
В резюме мога да кажа- можете ли да избирате- 119-та не е перфектното място, но когато нямаш избор - все пак не е най-ужасното място на света. Зависи и от вашата нагласа, от критериите ви... Но най-важното е детето да се сработи с учителките. Според мен и най-мега-гига луксозната обстановка не би била добра ако детето не хареса учителката си. А вярвайте има такива персони, дето ...
Това е моето мнение, но само защото имам поглед отвътре на доста градини.

Надявам се да ме разберете правилно

 Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 1 902
Подновявам темата тъй като не намирам по актуална Rolling Eyes
моля за актуални мнения и впечатления за посочените градини Praynig

# 27
  • Мнения: 128
И аз се присъединявам.Моля за актуални впечатления от 65 ЦДГ.

# 28
  • Мнения: 9
И на мен ще ми е интерсно, дали напоследък има нещо по-различно и ново за тези 2 градини, че на тях се надявам най-много за класиране Praynig

# 29
  • София
  • Мнения: 93
Невероятно,но факт-успяхме да се класираме за септември  newsm44 в 119-та ЦДГ .Ще помоля тези,чиито деца я посещават да дадат актуално мнение -база,персонал,отношение.Много ме притеснява така нареченият двор,не можах да видя детска площадка с катерушки или пързалка от улицата(днес за пръв път ходих да я видим).

# 30
  • Мнения: 56
И аз чакам актуално мнение за 65 ЦДГ нас ни приеха и много ми се ще да знам малко повече  newsm78

# 31
  • Мнения: 9
И нас ни приеха в 65-та Party

# 32
  • Мнения: 9
Малко да подбутна темата, за да попадне в нея някоя по-пресна оценка Mr. Green

# 33
  • Мнения: 15
И нас ни приеха в 65-та Party

И как е? Доволни ли сте? Интересно ми е какво са мненията за 65 .
А някой нещо актуално  за 119? Не са ли ремонтирали поне тоалетните или още са с клекала?

# 34
  • Мнения: 9
Много съм доволна:)! Детето ходи със страхотно желание и страда в дни като днешния, в които решавам да я оставя в къщи, че ми се вижда като на разболяване, че отиват нещата. Най-работи заплахата, че няма да ходи на детска градина, ако не слуша Joy. Попаднахме и на страхотни госпожи и на още по-прекрасна леля Heart Eyes. Имам страшно лош опит от една частна градина и мисля, че това беше като изкупление Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 93
И нас ни приеха в 65-та Party

И как е? Доволни ли сте? Интересно ми е какво са мненията за 65 .
А някой нещо актуално  за 119? Не са ли ремонтирали поне тоалетните или още са с клекала?
Ние сме в 119-та първа група. Много съм доволна на този етап, не толкова от материалната база, колкото от персонала. Тоалетните са клекала и аз в началото доста се притеснявах от това, но малката няма проблеми. А и според личната ни лекарка това е по-хигиеничния вариант.

# 36
  • Мнения: 31
Хайде да побутна малко темата. Мами, ако има нови мнения пишете?

# 37
  • София
  • Мнения: 821
И мен ме интресува 65 ЦДГ. Ако някой сподели ново мнение ще съм му много благодарна.  Hug

# 38
  • Мнения: 6
Моля за актуално мнение за 65 ЦДГ нас ни приеха и много ми се ще да знам малко повече 

# 39
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Детето ми е в трета група в 65 ЦДГ, като цяло съм доволна. Откъм преподаване и занимания на деца мисля, че се върши добра работа. Но градината е стара, обновяванието й откъм интериор е главно за сметка на родителите /в сравнение с други градини се събират повече пари от родителите/. Медицинската сестрата определено не провежда сутрешния филтър качествено, но едва ли някъде това се прави по начина, по който се иска на родителите. За съжаление директорката не е в добро здравословно състояние и от две години няма кой да движи нещата към напредък. Относно храната, като цяло новите наредби за рационално хранене в детските градини се спазват, лично аз имам и доста забележки в това отношение.

# 40
  • Мнения: 433
Здравейте, и аз искам да повдигна темата, за да не пускам нова. Минали са почти две години от последното мнение. Как ви се струва вече 119? Там имаме реално шанс.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 902
Имам познати дечица там,доволни са!

# 42
  • София
  • Мнения: 93
Здравейте, и аз искам да повдигна темата, за да не пускам нова. Минали са почти две години от последното мнение. Как ви се струва вече 119? Там имаме реално шанс.
Ние все още сме там, вече в трета група и все още сме много доволни. Ако имате конкретни въпроси, питайте Simple Smile

# 43
  • Мнения: 433
Мерси за отговорите. Още ли има такъв проблем с двора - стари катерушки, някакви сгради пред срутване? Тоалетните дали са ги оправили? Играчките подновени ли са?

Може ли да се посети градината преди записване?

# 44
  • Мнения: 15
Някой да има скорошни впечатления от 65 ЦДГ? Най-много ме интересува отношението на педагозите.

# 45
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Аз имам, повечето са стари кадри. Много от родителите се оплакват от строгата дисциплина в нашата група, моята дъщеря обаче обича да ходи да градина.
Предполагам от новата година именно нашите госпожи ще вземат първа група, защото моето дете завършва.
Тъй като всеки родител има свои собствени очаквания, отговорът на въпроса ти е сложен. Ако искаш питай нещо конкретно.

# 46
  • Мнения: 15
Какво имаш предвид под по строга дисциплина? А базата как е? И ти като цяло доволна ли си от тази градина? Влизаме на 100 % в нея и в 116 цдг и съм в чудене коя от двете да избера.

# 47
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Базата е стара, обновяването е основно въз основа на "волни" пожертвования от родителите, обикновено се искат около 60 - 100 лв. от дете в началото на годината. Директорката не е особено дейна, боледува дълго време, не мисля че тепърва ще има сили да промени базата из основи.
Ако е важно за теб, трябва да знаеш че за 4 години не са били организирани никакви занимания извън градината, директорката като че ли не е склонна да ги организира.
Аз лично съм доволна, но не мога да препоръчам като много добро място. А и моите очаквания никога не са били големи що се отнася до обучението на децата. Карат си по програма впрочем. Ако детето ми не може или не знае нещо, не бих търсила вината за това в госпожите.
Ако е важно моето мнение: бих записала в по-близката до вкъщи градина. Изобщо не е сигурно, че детето ще се чувства по-добре в по-препоръчваната градина, пък и ако ще всичко в интериора да е изписано от журнал Grinning Успех!

# 48
  • Мнения: 15
Благодаря ти за отговора!

# 49
  • Мнения: 1
Zdr na vsichki,az lichno ne sam dovolen ot tazi gradina ili po skoro ot otnoshenieto na personala iskat pari vseki mesec za higienni materiali na decata i im kazvat,che edva li nqma da se miqt ako ne si platim sashto taka ne mojesh da si viknesh animator kogato detenceto ti ima r.d.

# 50
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ангел Ангелов, за 65-та или 119-та говориш?

Относно 65-та, преди две години вкарах аниматор без проблем. Относно хигиенните материали е вярно, те се заплащат изцяло от родителите. Две години бях касиер на групата и знам това със сигурност.

# 51
  • София
  • Мнения: 721
Ангел Ангелов, за 65-та или 119-та говориш?

Относно 65-та, преди две години вкарах аниматор без проблем. Относно хигиенните материали е вярно, те се заплащат изцяло от родителите. Две години бях касиер на групата и знам това със сигурност.
Детето ми е в 65 никога не са искали пари за консумативи....докато в яслата всеки божи месец средно 20 човека носехме..Беше станало като виц какво се прави ежемесечно с 20 течни сапуна, 20 пакета кухненски ролки и тн
Очевидно в 65 ЦДГ се справят без да просят от родителите (в началото на годината еднократно платихме 50 лв за учебни тетрадки и тн те не се поемат първите две години от държавата), иначе нито за куклен театър плащаме нито за др ( даже коледните подаръци на госпожите от тия пари бяха сглобени.Simple Smile.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 09:03 от Bossa Nova

# 52
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Моето дете завърши миналата година ДГ и, както съм писала по-горе, знам прекрасно по колко пари се събираха в групата и как се разходваха през последните две години. Ако са успели да въведат ред, прекрасно! Определено имаше нужда.

# 53
  • София
  • Мнения: 93
Основния проблем не е в събирането на допълнителни пари, а в начина им на събиране. Не може педагог да каже на дете: Ако не дадеш пари няма да ползваш тоалетна хартия! Или пък: Вашите няма ли да дадат пари за това, че те гледаме тук? Но като цяло, ако изключим такива единични изцепки и наистина дразнещата забрана за присъствие на аниматори за рождени дни, 119 ЦДГ си остава за мен една сравнително  добра градина, с прилична база и съвестен персонал.

# 54
  • Мнения: 39
Здравейте!
Моля, за актуални мнения за 65 и 119 цдг- как са и двете бази, отношение на персонала и въобще всичко, което можете да споделите за условията там. На пръв поглед влизаме и в двете и наистина не знсм коя да сложа като първо желание. Благодаря!

# 55
  • Мнения: 8
Здравейте мами,

И аз моля много за актуална информация за 119 ЦДГ, база, оградата още ли се руши, има ли опастност за децата. Персонала как е ?, Видях че има басейн-ползва ли се. Госпожите ОК ли са?
Сайтът им изглежда добре, явно е правен ремонт

Много ще съм благодарна, май имаме шанс за там:)

# 56
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дъщеря ми е в 119-та. Доволна съм, бързо свикна и ходи с желание. Оградата май е оправена, не съм забелязала нещо да се руши. Госпожите са свестни, особено едната. Лелята също. Басейна работи. Нямам забележки към градината, доволна съм че я избрах, защото имахме шанс и в 65-та и доста се колебаех.

# 57
  • Мнения: 8
Мерси много за мнението, много ме зарадва:))) Желая ти слънчев ден Simple Smile

# 58
  • Мнения: 8
Здравейте, и аз искам да повдигна темата, за да не пускам нова. Минали са почти две години от последното мнение. Как ви се струва вече 119? Там имаме реално шанс.
Ние все още сме там, вече в трета група и все още сме много доволни. Ако имате конкретни въпроси, питайте Simple Smile

Здравей Algara 77,

Приети сме от септ.в 119. Предполагам, че може би учителките на твоето детенце ще поемат първа група от есента. Би ли споделила актуално мнение за тях? Както и за отношение и базата,като цяло. Видях някакво мнение, че децата пишкат до едно дърво, когато са на двора, вярно ли е?

Благодаря ти Grinning

# 59
  • Мнения: 433
Моя син е първа група в 119, не че ходи много тази зима Simple Smile Като цяло съм доволна, храната е добре, занимават ги, извеждат ги като е хубаво времето. Като цяло той не е имал проблем. Беше и на плуване известно време. Имат и английски. Сега седи въпроса с ходенето на болни деца постоянно. То от една страна родителите са виновни, но от друга и госпожите, които не връщат такива деца. Имаше една госпожа само дето винаги казваше ако е болен някой, но тя се пенсионира.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 082
Мога да споделя съвсем актуално мнение за 65 ЦДГ. Основното предимство на градината е, че е малка, педагозите и помощник възпитателите познават всички деца и родители, което не е за пренебрегване - децата ми се чувстват много добре там. Госпожите са много опитни, лично аз съм много доволна от педагозите, които работят с двете ми деца.

Всеки месец има театър, като допълнителни дейности имат футбол, танци (модерни и народни) и английски език, като всичко това се заплаща допълнително.

В първа и втора група се купуват учебници от родителите, както и препаратите за почистване (Септокват). Препаратът се купува от групите до завършване на децата Simple Smile иначе от общината предлагат безплатно ужасен препарат на основата на белина, предизвикващ алергии и какво ли още не  ooooh!

В трета и подготвителна група се осигуряват безплатни учебници и учебни тетрадки от МОН, но консумативите за работа отново се купуват от родителите (моливи, цветни листа, флумастри, водни бои, лепила и ножици).

Bossa Nova, комплекта учебници за първите две групи е 25 лв. Останалите пари са отишли за плащане на театри, подаръци за госпожите и децата за Коледа Simple Smile И всичко останало, което съм посочила по-горе. Едва от тази година общината осигурява течен сапун, тоалетна хартия и хартиени кърпи за ръце. Предишните години това се купуваше от всяка група  Wink

Имат голяма площадка с тревичка и различни детски съоръжения за игра, което за мен е голямо предимство пред 119 ЦДГ, защото там няма грам зеленинка, само цимент и два пясъчника. Доста тясна и неуютна им е площадката.

Ако някой има конкретни въпроси за 65 ЦДГ, насреща съм Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 10 698
Синът ми е в 65 ЦДГ-доволна съм като цяло. Посещава: танци и английски, беше първа група. Госпожите се занимават с тях и ги обучават. Има какво  да се желае от някои,но...
Приемат болни деца-това сополи до коленете и кашлица не е болест.
Като цяло мисля,че плюсовете са повече от минусите. Това лято се очаква ремонт на площадката.
Събират се пари както навсякъде. Ние сменихме гардеробчетата,нови столчета.. даже допълнително събирахме.

# 62
  • Мнения: 120
Здравейте,
Моят син посещава от три години 119 ДГ, сега ще е четвърта група. От неговите госпожи не мога да се оплача, както и от останалия персонал /познават всички деца по име/. Явно е, че се занимават много с децата, защото той вече се опитва да пише и чете сравнително добре, за неговата възраст, със смятането също е напреднал доста. Ходи на плуване, басейнът е в добро техническо състояние, от учителката също съм с добри впечатления. Когато имат тържества им предоставят дрехи от градината. Обикновено в началото на учебната година има родителска среща, на която се искат някакви минимални пари за консумативи за цялата година. За двора, да малък е, но пък го чистят редовно и не е мръсен. За тези три години синът ми е боледувал от шарка и няколко пъти е имал леки изстинки, но нищо необичайно за дете в тази възраст.

# 63
  • София, България
  • Мнения: 75
Здравейте,

има ли актуална информация за 119?

# 64
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дъщеря ми е 3-та група в 119. За тези 3 години нямам никакви оплаквания.

# 65
  • Мнения: 121
И аз да помоля за актуална информация на 65 ДГ, ние сме в групата на Христова. Може би ако има мами, чиито деца са завършили тъкмо, би било чудесно да споделят мнение. Благодаря!

# 66
  • Мнения: 19
Здравейте! може ли някой да сподели актуални мнения за 119 Детска планета? Благодаря!

# 67
  • Мнения: 10
Дъщеря ми е 3-та група в 119. За тези 3 години нямам никакви оплаквания.

Басейнът работи ли, извинете? Дворът как е? Още ли са с тоалетни с клекало както бе писано по-горе?

Благодаря!

# 68
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Дъщеря ми е 3-та група в 119. За тези 3 години нямам никакви оплаквания.

Басейнът работи ли, извинете? Дворът как е? Още ли са с тоалетни с клекало както бе писано по-горе?

Благодаря!

Басейнът работи, дъщеря ми ходи на плуване. Дворът е малък, децата ги извеждат всеки ден, играят си нормално. Тоалетните ги ремонтираха, но честно казано незнам дали още са с клекала. Ще питам утре дребната.

# 69
  • Мнения: 10
Дъщеря ми е 3-та група в 119. За тези 3 години нямам никакви оплаквания.

Басейнът работи ли, извинете? Дворът как е? Още ли са с тоалетни с клекало както бе писано по-горе?

Благодаря!

Басейнът работи, дъщеря ми ходи на плуване. Дворът е малък, децата ги извеждат всеки ден, играят си нормално. Тоалетните ги ремонтираха, но честно казано незнам дали още са с клекала. Ще питам утре дребната.
Дъщеря ми е 3-та група в 119. За тези 3 години нямам никакви оплаквания.

Басейнът работи ли, извинете? Дворът как е? Още ли са с тоалетни с клекало както бе писано по-горе?

Благодаря!

Басейнът работи, дъщеря ми ходи на плуване. Дворът е малък, децата ги извеждат всеки ден, играят си нормално. Тоалетните ги ремонтираха, но честно казано незнам дали още са с клекала. Ще питам утре дребната.

Аз ходих на място да разгледам. Ремонтирани са, с малки тоалетни чинии. Притесни ме, че влязох до директорския кабинет без никой да ме забележи - вратата беше отключена, охраната някъде си...не съм имала предварителна уговорка. Също и, че не ги водят на екскурзии или ски-училища - "от съображения за сигурност" както се изрази директорката. Иначе базата си е старичка, но залата за игра, която ми показаха беше прилична.

# 70
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Тази година дъщеря ми ходи на екскурзия 3 пъти-до Плевен, Пловдив и до някакво селце близо до Банско, в къщата на някаква баба, която ги беше учила да правят питки. Бяха обличали народни носии и бяха прекарали страхотно. Същите екскурзии бяха и за 3-та група. На 18.05. щяха да ходят на още една екскурзия, но не се събраха достатъчно деца. На ски училище ходиха във 2-ра и 3-та група.
Относно влизането- след определен час, мисля около 9.30, входът се заключва. Има звънци за групите, на които се звъни. Иначе охраната винаги е на лице, ако е отишъл някъде, медицинската сестра или касиерката са във фойето. Не казвам, че не е възможно да се случи да няма никой, но е по-скоро изключение.

Общи условия

Активация на акаунт