На път/почивка с бебе - какво си носите в аптечката?

  • 3 507
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 745
И аз нося изброените неща-за Т,за повръщане и разстройство,за кашлица!Лепенки,Риванол,Кислородна вода! Peace

# 16
  • Мнения: 5 591
крем за подсичане,изгаряне-дактарин(така ли беше?)

дактарина,се използва при афти.

дефламол е за изгаряне.


По темата-нося задължително Панадол или Нурофен,сироп за кашлица,памук,лепенки,прахчета против растройство,свещички протов повръщане,Фенистил,Зиртек(при алергия).

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
За Т:
термометър и температуропонижаващи. ние ползваме по съвет на педиатъра панадол и свещички ефералган. носила съм и хексалгин но от него повръща.
За разстройство:
ентерол
За повръщане:
хидрасек и натриев цитрат
За алергична реакция:
сироп калциев глюконат лактат и фенистил гел
За нослето:
капки за нос и стеримар (или физ. разтвор)
Друго:
за мазане на зачервено дупе и антисептично въздействие- хума.
сироп за кашлица
дефламол, лепенки, спирт или риванол
и каквото друго съм се сетила Simple Smile

обаче,  бебето ти е много малко, не съм сигурна каква част от лекарствата можеш да даваш. според мен си питай лекаря за това каква аптечка да си приготвиш Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 438
Много благодаря на всички   bouquet  Hug

Аз си направих списък за евентуалните проблеми, за които да попитам док какво да давам и ми се стори, че са доста, но като гледам в общи линии съм си предвидила въпроси за повечето неща, които вие сте написали Simple Smile Но за някои не се бях сетила...
Значи няма да ме вземе педи за някоя майка-хипохондричка Wink

# 19
  • Мнения: 1 132
На толкова малко бебче като твоето, не бих дала нищо без да е предписано от педиатър. Затова и аптечката ни на тази възраст не включваше кой знае  какво-крем против подсичане , физиологичен разтвор за носа при хрема и парацетамол за бебета, няколко хомеопатични лекарства (ползвани от цялото семейство).

# 20
  • Мнения: 5 955
понеже от 4-месеца все сме на път,термометър,капки за хрема,панадол,мазило за зъбите(докато никнеха)марличка,от тези единично опакованите,и лепенки винаги имаше в несесера(в тефтера имам спец страница и преди да тръгнем просто проверявах да не съм забравила нещо)

# 21
  • Мнения: 1 167
Нося всичко което имам, а ако ми се наложи си купувам останалото от аптеката на място.

# 22
  • Мнения: 1 650
Термометър, панадол, нурофен, стеримар, лепенки и лекарствата, които пие за артрит.

Общи условия

Активация на акаунт