Сурогатно майчинство - за или против?

  • 29 595
  • 442
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 93
И все пак ако на някоя от вас кажат, едва ли не, че не заслужаваш да имаш свое дете и говорят куп щуротии като кръвосмешения и т.н. вие как ще се почувствате. Започнах темата с толкова надежда, доволна съм, не мога да отрека, повечето майки наистина ме разбраха. Но ме е яд, че има хора, чиито имена не споменавам, които имам чувството, че едва ли не избиват комплекси с това, че са родили и другите не го заслужават. Те сами си отговарят в коментарите. Ето това ме ядосва. Ако имах възможността щях да осиновя и 100 дечица, любов имам за всички, но въпроса е, че се чувствам виновна, че няма да дам живот на моето си дете. Разберете ме хора, в момента съм в положението на младо нераждало момиче, което е очаквало да изживее живота си нормално, с мъж и деца от него. Минала съм през размислите за осиновяване и съм го приела. Но никой, разберете, никой не може да ми каже, че да имам свое дете е престъпление. А усещам, че повечето отрицателни коментари са насочени точно в тази посока. Щом има човек, който може да ми помогне и не вредя на никого по този начин, какво може да ме спре? Само жена, която е в моето положение може да ме разбере. Пак изпаднах в някакви обяснения и т.н. Вече сама на себе си се дразня, че се обяснявам като ученичка и лошото е, че има хора, които не ме разбират или поне не искат да ме разберат заради някакви техни си убеждения и прекалено задълбочаване в несъществуващи проблеми. Преставам. Няма смисъл. Не мога да променя мисленето на никого. Каквото е писано ще стане. На всички благодаря изключително много за подкрепата, макар, че някои малко ме поразстроиха, но няма значение. Нека престанем с темата, защото коментарите започнаха да се повтарят и не си казваме нищо ново и най-вече разводняваме всичко.  Praynig

# 436
  • Мнения: 14 654
Е, добре, обясняваш се като ученичка, но на въпросите ми не отговаряш  Wink И току хоп - изчезнала била добрината. Егоистки сме били. А ти по-различна ли си? Като си толкова отзивчива, пак те питам, ще помогнеш ли на жена, която няма качествени яйцеклетки като станеш донор?

# 437
  • Мнения: 93
Да, ще помогна. Ти ли имаш нужда? И да ти обещавам тук, щек ажеш, че само така говоря. Но бих помогнала с каквото мога. Помагала съм и ще продължа да помогам без да карам хората да се чувстват виновни.  Peace

# 438
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят отговор го няма в анкетата. Той е - не бих станала сурогатна майка и не приемам сурогатното майчинство заради етичните и правни проблеми, които поставя. Ако изобщо мога да го възприема, по-скоро бих посочила за пример да е между много близки роднини - майка и дъщеря (снаха), сестри.

Споделям същото мнение. Peace

# 439
  • Мнения: 2 543
Душичка, категорично не мога да приема квалифицирането ми като егоист, само защото имам различно мнение по темата. Сурогатното майчинство е неприемливо за мен, защото вярвам, че животът и здравето на който и да е човек са дар. Да се откажа доброволно от този дар, оставяйки други хора да вземат решения вместо мен за здравето и живота ми, пък макар и само до някаква степен (за мен, пак повтарям), е неприемливо. Не може да се сведе казусът само до съчувствие и желание за помощ, уви...

# 440
  • Мнения: 213
Душичка, това е малко оф топик, но ще ти кажа едно: на моята майка й махнаха матката преди десетина години заради миома (поради "хубав" живот) и дълго време яйчниците й бяха активни, произвеждаха яйцеклетки и я подлудяваха. Винаги е искала второ дете, още деца освен мен. При тази операция щях да изгубя майка си и да остана сирак. Е, разминахме се  Peace. Гледала съм я като малко дете след това, нито един роднина не се е обадил да ни пита дали имаме хляб.

Та мисълта ми е, че човек трябва да бъде (или поне да се опита) да е стабилен психически във всякакви ситуации.
Важно е да се обсъдят и здравните аспекти  Peace

Един с един случаите не си приличат (дори и да са идентични като фактология). Но навярно Янечек ти задава въпроса, защото е също толкова емоционално натоварен като този, който безмълвно отправяш към нас  Peace

Подкрепям те изцяло  Hug

# 441
  • Мнения: 93
Момичета,

Въпреки всичко, което си казахме, аз на никого не съм обидена и не съм искала да обидя никого. Извинявам се на засегнатите. Разбирам всяка една от вас и уважавам мнението ви. Просто стената ни разделя и е трудно всяка една да премине поне за малко оттатък, за да види реално положението на другата. Всички имаме проблеми, всички страдаме от едно или друго. Но в крайна сметка сме хора и всеки един има значение. Наистина ви разбирам, макар, че някои не могат да ми помогнат. Сигурна съм, че съвсем скоро с някоя от вас ще се засечем в някоя градинка с дечицата ни  Praynig, независимо дали са осиновени или биологични, и ще си се посмеем задружно щастливи.  Party Майката не прави разлика. Ако някой иска да каже още нещо по темата нека пише, все ще сме си полезни с нещо.  Praynig

# 442
  • Мнения: 8 769
За два дби - 30 страници....не мога и да си помисля след още два дни колко ще набъбне темата.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт