За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 504
  • 300
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 44 075
Мами, да ви питам до кога се преваряваше водата?Май беше до годинка,но не съм съвсем сигурна.

нашето педи до годинка ни каза, после вече бутилирана....

а след 2 давам и чешмяна...

# 151
  • Мнения: 577
Мами, да ви питам до кога се преваряваше водата?Май беше до годинка,но не съм съвсем сигурна.

Все още преварявам и не съм се замисляла да спирам.

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 337
Мисля до годинката максимум...все още преварявам,макр 4е е имало слу4аи навън,когато е пила девин изворна непреварена Peace

# 153
  • Мнения: 4 433
До година и половина,след това на Девин минахме.

# 154
  • Мнения: 567
Момиче да ви попитам отново за съвет: моята бебка вече 7 дни е смалки ситни пъпчици по раменцата и гърдичките ,а от 2 дни и повратлето се появиха. Много са ситни и не са червени. По скоро не се виждат чак толкова ако не се загледаш или не пипнеш. От какво може да е?- само на кърма сме и не съм сменяла нито козметика нито прах за пране от какро се е родила.

# 155
  • Мнения: 2 447
За водата-преварявах до годинката,сега давам чешмяна.
elipepova ,какви са пъпчиците като настръхнало ли??Моя син имаше такива петънца,сякаш кожата е настръхнала по ръцете и крачетата,оказа се че там доста е поизсушена кожата.Мазах няколко дни с Линолафет и определно има подобрение,на пипане вече не усеща и са почти незабележими.Все пак заведи детето при педи.

# 156
  • Мнения: 116
Мамчета, винаги сте ми били много полезни, надявам се, че ще ми дадете съвет и сега! На дъщеря ми предстои да и направят първата ваксина за полиомиелит и ДТК. Педиатърката ни каза, че освен безплатната по аптеките се предлага и друг вид на тази ваксина, която е комбинирана. Тя се поставя само с едно убождане, освен това е с убити щамове микроорганизми и е платена (струвала около 60лв., една доза). Чудя се коя ваксина е по-добра за дъщеря ми? Вие чували ли сте и какво ви е мнението за тези две разновидности на ваксината? Вашите деца как понесоха тази ваксина? Знам, че децата макар и много леко преболедуват! Предварително ви благодаря!!!   bouquet

# 157
  • София
  • Мнения: 44 075
пентаксим  вероятно е имала предвид....освен ДТК и полио включва и менингит.
И двете крият рискове - ваксини са.
Уж от пентаксима има по-малко странични реакции...но не са изключени.
Пусни една търсачка ще излязат мн  резултати и тук и в  здравният.

Аз лично съм слагала тези по ЗК.

# 158
  • Мнения: 2 447
Аз лично си купих само ДТК-Инфанрикс,полиемиелитната сложих по каса.

# 159
  • София
  • Мнения: 23 075
Пентаксим, разбира се  Peace
В никакъв случай нямаше да бия остарелите ваксини, при положение, че съществуват нови такива, които се използват във всички нормални развити държави. Наскоро по новините дори имаше репортаж, че е крайно време здравната каса да поеме Пентаксим-а! Така че ако имаш възможност, не се колебай - става дума за здравето на детето ти!
П.П. Нямаше никакви странични ефекти от ваксините.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 20:00 от tonkabonka

# 160
  • Мнения: 961
И ние сложихме Пентаксим. Педи ни препоръча. Нямаше абсолютно никакви странични ефекти при нас.

# 161
  • Мнения: 280
Момиче да ви попитам отново за съвет: моята бебка вече 7 дни е смалки ситни пъпчици по раменцата и гърдичките ,а от 2 дни и повратлето се появиха. Много са ситни и не са червени. По скоро не се виждат чак толкова ако не се загледаш или не пипнеш. От какво може да е?- само на кърма сме и не съм сменяла нито козметика нито прах за пране от какро се е родила.

Може и да са от прегравяне  Peace

# 162
  • София
  • Мнения: 20
И ние сложихме Пентаксим. Педи ни препоръча. Нямаше абсолютно никакви странични ефекти при нас.
  newsm10
Ако имаш възможност си купи и трите ваксини и си ги съхранявай в хладилника, защото от време на време се изчерпват по аптеките. Ние едва намерихме за втория и третия прием (януари и февруари).

# 163
  • Мнения: 275
И ние сме с Пентаксим. Нямахме странични ефекти. Наскоро, покрай случая с минингита и детенцето, което почина се повдигна въпроса, че при наличие на такива ваксини е абсурдно да не е задължително да се слагат. Искат май да ги правят по ЗК. До тогава ще си ги плащаме.

Ако имаш възможност си купи и трите ваксини и си ги съхранявай в хладилника, защото от време на време се изчерпват по аптеките. Ние едва намерихме за втория и третия прием (януари и февруари).
И ние така направихме за втория и третия прием, защото трудно се снабдихме първия път.

Момиче да ви попитам отново за съвет: моята бебка вече 7 дни е смалки ситни пъпчици по раменцата и гърдичките ,а от 2 дни и повратлето се появиха. Много са ситни и не са червени. По скоро не се виждат чак толкова ако не се загледаш или не пипнеш. От какво може да е?- само на кърма сме и не съм сменяла нито козметика нито прах за пране от какро се е родила.
При нас се появиха подобни пъпчици от изпотяване. Педиатърката ни препоръча да слагаме за известно време във водата за къпане Трихлобактер и се махнаха, но по-добре се консултирай с лекар да не е нещо друго.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 22:36 от mari_ana

# 164
  • Мнения: 9 776
Ние ползвахме ваксините по ЗК. Само след първата имаше леко неразположение бебето. После - нищо. Всеки си преценява, но и в двата случая може да има странични ефекти. Според мен зависи от организма, а не от вида на ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт