За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 510
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 776
*&*aBuTiKon*&*, предполагам, че е свързано с гръбнака нещо Thinking. Аз лично не се съобразявам с тези неща. И дъщеря ми е седяла така, и на краката си е стъпвала, синът ми е по същия начин. И в кошница за кола седи често вкъщи.

# 226
  • Мнения: 277
Здравейте,
На моя син му изби зъбче на 3 месеца и половина, но от няколко дни се буди и плаче нощем,явно го боли. Искам да попитам за колко долу-горе избива едно зъбче. Знам че е различно, но ориентировъчно.

# 227
  • София
  • Мнения: 3 524
Мога ли вече да мажа Вальо с кремче против слънце? Дали не е малък още, на 3 месеца и половина е. А и само лицето ли се маже, че ръцете са все в устата. Да ми препопъчате някаква марка newsm78 Вчера му изгоряха бузките и вече е с тен Grinning

ла рош 50+
хубаво се размазва, не почервенява и нр почернява от него  Laughing
става за лице и тяло и за малки бебоци
ето линк с описанието му:
http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D1%88--anthelios- … -pid30005986.html
 Peace

Бих искала да попитам с какво може да се навреди на бебето ако седи на тази възраст?

Не винаги, но има вероятност да се получи гръбначно изкривяване. Около 4-5 месец е добре около бебето да има възглавници, които да му помагат при голямото напрежение на кръста, който трябва да заякне постепенно. Около 8 месеца повечето деца сядат сами, без да им е нужна опора, а дори и по-рано Peace

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 12:15 от elpet

# 228
  • София
  • Мнения: 20
Нас ортопеда ни посъветва да я оставяме седнала сама като стане на 6 месеца, а на четири месеца може леко изправена под 45 градуса.

Моята дъщеря е на 4 месеца и понякога се успокоява само ако е седнала в мене. Като лежи само мрънка, защото няма добра видимост към стаята. Освен това бях чела накъде, че детето се учи да сяда с нечия помощ. Хваща се за ръчичките и то само се надига до седнало положение.

И аз съм държала бебка седнала в мене, но здраво я хващах под мищниците, така че гръбчето й да е изправено и тежеста да не пада върху гръбначния й стълб. Мене после ме боляха  ръцете, но тя беше доволна.

# 229
  • Мнения: 2 013
И аз съм държала бебка седнала в мене, но здраво я хващах под мищниците, така че гръбчето й да е изправено и тежеста да не пада върху гръбначния й стълб. Мене после ме боляха  ръцете, но тя беше доволна.

svetla2k и аз така правя и оставам без ръце.  Rolling Eyes

# 230
  • Мнения: 511
Здравейте,
На моя син му изби зъбче на 3 месеца и половина, но от няколко дни се буди и плаче нощем,явно го боли. Искам да попитам за колко долу-горе избива едно зъбче. Знам че е различно, но ориентировъчно.

Много е индивидуално. Ориентировъчно за около седмица.

# 231
  • Мнения: 2 447


Бих искала да попитам с какво може да се навреди на бебето ако седи на тази възраст?

 ....
Освен това бях чела накъде, че детето се учи да сяда с нечия помощ. Хваща се за ръчичките и то само се надига до седнало положение...
Ами на тази възраст след като бебето не е седнало само значи още не е готово за това.Гръбчето му е още не е готово да понесе товара и е много вероятно да получи изкривяване.
И определено детето ще се научи да седи и без ничия помощ.Всякакви подпирания,държания детето да седи,когато то не е готово,за мен са неприемливи.Моя син седна съвсем сам на 6 месеца.Никога не съм го подпирала с каквото и да било за да го уча да седи.Всеки сам си преценя за неговото дете обаче.

# 232
  • Мнения: 251
Здравейте,
На моя син му изби зъбче на 3 месеца и половина, но от няколко дни се буди и плаче нощем,явно го боли. Искам да попитам за колко долу-горе избива едно зъбче. Знам че е различно, но ориентировъчно.

На малкия му изби първо зъбче също по това време ,после и другото ,та мрънкането и ставането нощем продължи почти месец .Просто трябва търпение.........

# 233
  • Мнения: 277
благодаря за отговора. Дано мине по бързо.

# 234
  • Мнения: 1 336
Нашият син откакто е на 4 месеца си чеше венците и отделя много слюнка, а още няма зъбче. Четох, че недостиг на витамин Д също може да е причина да се забавят зъбките (нали не се усвоявал калция), та кога най-късно може да се очаква първото зъбче?
Аз Вигантола леко го поспрях, защото сега слънце има много и не виждам смисъл ...  newsm78
 Вие давате ли? Въпреки че лекарката каза, че сме имали "малко рахит" (каквото и да значи това  Simple Smile), аз спрях да го давам. Греша ли, не знам ... Може да го заведа пак на ортопед.

# 235
  • Мнения: 1 763
Четох, че недостиг на витамин Д също може да е причина да се забавят зъбките (нали не се усвоявал калция), 

Това при нас не беше вярно. Моят син имаше рахит от 4 до 7 месеца, а на 5 месеца му избиха едновременно две зъбчета. Другите също пораснаха рано като се е случвало да му избиват по 2-3 наведнъж. Иначе аз давах Вигантол цяло лято, но при нас случаят е по-особен. Още не му се е затворила фонтанелата и продължвам с капките.

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
yani_cat ,още мисля,че няма достатъчно слънце.В смисъл,че има доста  облачни дни.

Иначе какво значи "малко рахит".Звучи ми като "малко бременна".Тези педиатри ме убиват с лафове понякога.

# 237
  • София
  • Мнения: 44 088
малко рахит - сигурно значи, че има някакъв съвсем лек такъв, но при наличие на рахит не бих спряла вигантола...
иначе аз по принцип към февруари(който тогава беше слънчев и топъл) почнах да го разреждам доста, а към май го спрях напълно - детето ми е родено средата на ноември....но при него нямаше и помисли дори за рахит, освен това имаше и доста малка фонтанела.....

# 238
  • Мнения: 9 776
За вигантола - и аз нещо го поразредих. Иначе като давам - отиват по три капки често ooooh!. Педиатърката каза да го давам още месец, значи после може и да спра. И аз съм чувала тоя термин "малко рахит", по-скоро "лек рахит". Просто по-лека форма. yani_cat , във вашия случай аз бих давала по-редовно Peace. reme , мисля, че фонтанелата се затваря напълно към две-годишна възраст понякога, така че няма за какво да се притесняваш Peace.

# 239
  • София
  • Мнения: 23 081
Аз Вигантола леко го поспрях, защото сега слънце има много и не виждам смисъл ...  newsm78
 Вие давате ли? Въпреки че лекарката каза, че сме имали "малко рахит" (каквото и да значи това  Simple Smile), аз спрях да го давам. Греша ли, не знам ... Може да го заведа пак на ортопед.
Откакто малката стана на 6 мес. през декември, съвсем спрях капките! Реших, че така или иначе се дават превантивно в повечето случаи, а и педиатърът ни всеки път я преглежда, така че всичко е нормално. При най-малко съмнение за рахит щях да продължа да ги давам естествено.
П.П. Аз самата опипвам фонтанелата и определено е почти затворена.

Общи условия

Активация на акаунт