Съвет относно бебешко бънджи.

  • 50 902
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 262
Бънджито, което ние ползвахме беше точно същото. Не сме го купували ами ни го даде братовчед ми за ползване. Малката беше на 6м. и съм я слагала по 2 или 3 пъти на ден за около 10;15 мин.не за повече. и не й омръзна ами беше голям кеф, голямо подскачане.Проходи на годинката точно

# 31
  • Мнения: 175
Много е ВРЕДНО!Бънджи и проходилка забрани ортопедът!За 2-3 месеца в такова нещо да рискувам развитието му в по-зряла възраст ме е страх!По бтв скоро също предупредиха родителите да не купуват такива неща! Stop


Ох,поне като пишете такива неща се обосновете.Как точно рискувам развитието на детето си Shocked?

# 32
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И аз бих искала доказателства, че е вредно, но не съм чувала някое дете да се е повредило, защото е ползвало проходилка или бънджи.

# 33
  • Мнения: 295
И аз съм фен на бьнджито Peace Купихме го след като стана на 6м и от тогава го ползва редовно и много го обича. Ако дължината се нагласи така, че да не стъпва с цялата си тежест не виждам какво ще го увреди толкова newsm78 нашето е линдамското синьото.

# 34
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами с две думи - при подскачането детето губи правилната опора на крачетата си, ако не е проходило още, и това освен че натоварва доста гръбнака, може да доведе и до изкривяване на стъпалцата. И понеже, за съжаление имам доста голям "стаж" в Горна баня, та там съм видяла много деца с изкривени стъпалца и последващите операции, смятам че просто не си заслужава риска.

# 35
  • Мнения: 122
Темата е интересна и се записвам да я следя.

# 36
  • по света
  • Мнения: 1 587
 Ползвала съм го и с двамата,каката дори още сяда и се друса и люлее.Дребния започнах да го слагам много рано.Нашето е на КАМ модела беше нещо Бала-бала.

# 37
  • Мнения: 175
Ами с две думи - при подскачането детето губи правилната опора на крачетата си, ако не е проходило още, и това освен че натоварва доста гръбнака, може да доведе и до изкривяване на стъпалцата. И понеже, за съжаление имам доста голям "стаж" в Горна баня, та там съм видяла много деца с изкривени стъпалца и последващите операции, смятам че просто не си заслужава риска.


Каква опора на крачетата,като то не стъпва,както някои вече написаха по-горе,а просто допира земята с пръсти?! За това,което аз съм посочила,не натоварва гръбнака,защото е 'облечено' в бънджито,много подобно на кенгуру.Или и кенгурата,изкривяват нещо си,забавят развитието и т.н.

# 38
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами с две думи - при подскачането детето губи правилната опора на крачетата си, ако не е проходило още, и това освен че натоварва доста гръбнака, може да доведе и до изкривяване на стъпалцата. И понеже, за съжаление имам доста голям "стаж" в Горна баня, та там съм видяла много деца с изкривени стъпалца и последващите операции, смятам че просто не си заслужава риска.


Каква опора на крачетата,като то не стъпва,както някои вече написаха по-горе,а просто допира земята с пръсти?! За това,което аз съм посочила,не натоварва гръбнака,защото е 'облечено' в бънджито,много подобно на кенгуру.Или и кенгурата,изкривяват нещо си,забавят развитието и т.н.


Въпрос на гледна точка, не ми се карай, ако обичаш! Аз смятам да се съобразя с мнението на докторите, които са специалисти по въпроса, а всяка от вас да си решава за себе си. Хората са казали - не питай старило, а патило. Попитахте - отговорих.

# 39
  • Мнения: 175
Ами с две думи - при подскачането детето губи правилната опора на крачетата си, ако не е проходило още, и това освен че натоварва доста гръбнака, може да доведе и до изкривяване на стъпалцата. И понеже, за съжаление имам доста голям "стаж" в Горна баня, та там съм видяла много деца с изкривени стъпалца и последващите операции, смятам че просто не си заслужава риска.


Каква опора на крачетата,като то не стъпва,както някои вече написаха по-горе,а просто допира земята с пръсти?! За това,което аз съм посочила,не натоварва гръбнака,защото е 'облечено' в бънджито,много подобно на кенгуру.Или и кенгурата,изкривяват нещо си,забавят развитието и т.н.


Въпрос на гледна точка, не ми се карай, ако обичаш! Аз смятам да се съобразя с мнението на докторите, които са специалисти по въпроса, а всяка от вас да си решава за себе си. Хората са казали - не питай старило, а патило. Попитахте - отговорих.



Първо -на никой не се карам Laughing,не и аз.Второ аз също се консултирам с лекари,но явно при различни ходим.

# 40
Ползваме бънджи от 6 месец и дъщеря ми мнооого се радва.Може да прекара половин час в него, но аз не я оставям повече от 20 мин .
 Не виждам с какво е по-вредно от това да ти скача в ръцете. Моята красавица е неуморима за подскачане!!!

# 41
  • Мнения: 2 230
Здравейте отново!Вече от 2 дена си имаме бънджи,такова което показах в началото.Малката мнооооого го харесва и страшно се забавлява в него.Ако я оставя ще стои сигурно по цял час.Аз също не мисля,че е вредно.Щом не се прекалява с него,мисля че няма страшно.То и аз да стоя по цял ден в едно бънджи и да подскачам и аз ще се деформирам сигурно! LaughingАз съм на принципа - по - малко от всичко не вреди!

# 42
  • Мнения: 85
Моето момиченце полудяваше от радост в бънджито най много се е радвала на него.В началото я оставях по 10 минути няколко пъти на ден постепенно увеличих времето тя сама ми показваше кога се е уморила или вече и е писнало,случвало се е дори да се умори и да заспи в него.Проходи нормално на 1 година,няма искривявания на ходилата или на гръбнака така че в нашия случеи бънджито не ни е навредило.

# 43
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Имахме такова бънжди , каквото си показала , но много бързо и омръна , ползвахме го 2-3 месеца.
Проходи на 10 месеца и половина.

# 44
  • Мнения: 69
влизам и аз да изкажа мнение,а не да споря,ортопедът препоръчва кенгуру,бънжито е на същия принцип,даже по-готино,на мен ми препоръчаха от време на време да изправям бебока и той да допира крачетата на земята (леглото) за да може правилно да се изправи ходилото,а и самите гащи които минават между крачетата са препоръчителни,за да разделят крачетата правилно,преди да се сложи в бънджито задължително детето трябва да е минало през ортопед,за да каже дали правилно се калцират костите (ябълката и ставите на крачетата).Имам позната,на която детенцето й не можеше да си сгъва крачето като жабка,ако я бяха слагали в бънджи щяха да усложнят нещата,макар че сега все още са сериозни,а детенцето е вече на годинка и месец,претърпя операция,1 месец в гипс,2 месеца възстановяване,и сега ще чакат още месец,за да може да проходи,и не на проходилка,а на ръце,защото на проходилката може да се отпусне само на едното краче (оперираното) и да направи отново проблем,и така до като стане стабилна и заякнат костите на крачетата.Доста се отнесох от темата Blush (дано да не се раздразните)

Общи условия

Активация на акаунт