Съвет относно бебешко бънджи.

  • 50 878
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 221
Здравейте!Искам много да взема на моята принцеска бънджи,тъй като тя много обича да подскача в ръцете ми.Разбирате обаче,че това за мен е доста трудно тъй като тя е вече 9 кг. Simple SmileТа искам,тези от вас които имат такова бънджи да ми споделят има ли смисъл от него,радват ли се децата на подобно занимание и дали не е вредно по някакъв начин за бебето - имам предвид за бебе на 6 месеца?Ние все още не можем да стоим сами и затова се притеснявам да не натоварва кръстчето това бънджи.Нямам познати,които да имат такова за да я  сложа пробно,затова пускам темата.Конкретно на това бънджи съм се спряла - http://shop.danet.bg/images/pilsan_07550_3.jpg  защото в нашия град от "селски тип" само това има. Laughing

# 1
  • Мнения: 153
Не съм ползвала. Но от майки съм чула, че по трудно прохождат. А дали е вярно ще чуем и др. мнения.

# 2
  • Мнения: 175
Аз я слагам от 3,5 месеца. По малко отвреме навреме,но явно е още малка и не знае какво да прави,само се чуди и се оглежда. Предполагам,че за твоето ще е вече друго ,а и щом подскача сама дано й хареса.
Нашето е такова http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay? … luxe+Door+Bouncer
Пише,че може да се ползва за бебета,които сами си държат главичката изправена.

# 3
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми започна да ползва това чудо след 8-месечна възраст.
Между другото dareland имаме същото. Удобно е, стига на детето да му седи в него.

Не съм ползвала. Но от майки съм чула, че по трудно прохождат. А дали е вярно ще чуем и др. мнения.

Не знам дали е вярно. Проходи на 9 м. и половина.

# 4
  • Мнения: 4 335
Лично на мен ми се вижда рано на тази вьзраст.
Слагала сьм го след 9-я месец за по малко.Бьрзо му мина мерака,както от всичко друго.

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Когато малкия стана на 6,5 месеца му взехме бънджи, но той много не се застоява в него.А за прохождането незнам...

# 6
  • Мнения: 9 063
Племенницата ми се радваше на бънджито за съвсем кратко време - беше около 8 месечна..бързо й мина мерака, но пък беше голяма радост Laughing

# 7
  • Мнения: 2 401
Дъщеря ми има подобно на вашето бънджи слагах я почти всеки ден по половин час, за почнах да я слагам през шестия месец и го използвахме около 4-5 месеца, в повечето случай и харесваше да стои вътре, да подскача или и давах нещо да си играе.

# 8
  • Мнения: 9 973
Аз я слагам от 3,5 месеца. По малко отвреме навреме,но явно е още малка и не знае какво да прави,само се чуди и се оглежда. Предполагам,че за твоето ще е вече друго ,а и щом подскача сама дано й хареса.
Нашето е такова http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay? … luxe+Door+Bouncer
Пише,че може да се ползва за бебета,които сами си държат главичката изправена.
мааалко ви е рано за бънджи

# 9
  • Мнения: 1 494
Нашите кумове почнаха доста рано да слагат бебето в бънджи, някъде около 4-ия месец. А от петия даже в проходилката. Сега бебето е на 10 месеца и върви хванат за ръчичка. Така, че според мен надали е вредно и оказва влияние върху прохождането.

# 10
  • Мнения: 256
O, страхотно нещо е бънджито! Аз съм много очарована, малкия скача с Линдам-ското-синьото. Още на 5 месеца го сложих там, прекарваше много до 40 минути на ден. Хубавото на Линдам е, че нямат табла, каишките минават над рамената и бебето не може да падне, както с тези с таблата, като почне да се накланя като по-голямо. Синът ми сега е на 10 месеца и още чат - пат го слагам вътре, радва се още, но не може да стои дълго там, не повече от 10-20 минути.

# 11
  • Мнения: 2 447
Не съм ползвала.При моя син е "всяко чудо за три дни" и честно казано не ми се даваха тоокова пари,за нещо което няма да ползваме.

# 12
  • Мнения: 10 983
Но от майки съм чула, че по трудно прохождат

Не е вярно. Дали детето ще е ползва бънджи или проходилка, или пък изобщо няма да ползва, това няма нищо общо с прохождането. За дъщеря ми не съм ползвала проходилка, но й взехме бънджи - страхотно се забавляваше в него. Ползвахме го от 7 м. до годинката.

# 13
  • Мнения: 682
Дъщеря ми много се радва на бънджито. Започнах да я слагам там след 6-7-мия месец. Мисля, че 3,5 месеца е много рано Peace. Бънджито, за разлика от проходилката не може да навреди на детето. Това го знам от ортопед и кинезитерапевт. Все пак съм на мнение, че ако не се прекалява, не би било имало проблем да се ползва и проходилка за 15-ина минути на ден, например. Но за бънджито съм с две ръце ЗА.

# 14
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нас ортопедът ни предупреди да не го използваме, защото страшно натоварвало още неукрепналите стави и гръбнак. При все, че купуваме на бебо всякакви джунджурии, точно бънджи и проходилка смятам да не купувам.

Общи условия

Активация на акаунт