Защо лекарите не правят антибиограми?

Дали някой им плаща за това да предписват колкото се може повече лекарства и от скъпи по-скъпи антибиотици?

Майка ми повече от година се разкарва по болници с температура, нощно изпотяване, кашлица, гнойни секрети?
Правиха и колкото си искаш изследвания на кръвта и бронхоскопии и бипосии, като диагнозите се менят всяка седмица: пневмония, рак на белия дроб, туберколоза, саркоидоза и пак ги редуват. Изпробва толкова много антибиотици, че вече й съсипаха здравето повече от болестта. Не ми се споменава и за съпътстващите болести. Но колкото и пъти да питаме лекарите за антибиограма, винаги извъртат нещата и едва ли не "това чудо" ще я убие. А антибиотиците не и помагат. Сигурно са останали някои и други неизпробвани, но дали не е станала резистентна и към тях?

От опитът ми до сега разбрах, че в тази държава няма лекари има дистрибутори на лекарства и никой не го е еня за здравето ти, освен близките.
Извинявам се ако въпросът ми ви се стрвуа риторичен, но ме боли все повече, като слушам как майки дават на децата си антибиотици по съвет на "педиари" за дребни настинки. И как едикакъвси силен антибиотик не помага на зачервеното гърло на детето.