Изкуствено внушаване на етническо напрежение

  • 2 885
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 662
Оказва се, че ние сме на светлинни години и от тях, а уж сме светска държава...
Светлинната година е мярка за разстояние в космоса,
=365х24х60х60х300000км.


Какво те притеснява? Слабо ти се струва като сравнение ли? Wink
Бабилия много точно го е казала и ще си позволя да го повторя: "Някои хора наистина не разбират за какво става дума. Едното е тъп даскал, а другото умишлено зомбиране..."

# 16
  • Мнения: 2 229
...В същия този първи клас момиченце ходеше с червило, мацаше сина ми, той я наби и беше виновен...

Не е по темата, но ако синът ти е ударил момиченцето, си е баш виновен, с каквото и да го е мацала..

# 17
  • Мнения: 1 517
Някои хора наистина не разбират за какво става дума. Едното е тъп даскал, а другото умишлено зомбиране. Чак се отчайвам понякога.

Недей  Peace Има разлика, разбира се. Според мен и двете са много сериозен проблем. Но са различни по същество.
Определено е проблем това,  което визираш, Бабилия. Но и че се налива масло в огъня, също е вярно.

Между другото аз работя предимно с туркини...много свестни жени са; когато съм на работа, ниокга не се замислям, че са мюсюлманки и се самоопределят като "кадънки". Споделяме си празници, обичаи, раменяме мнения по религиозни въпроси, спорим (само през обедната почивка  Grinning )...но няма омраза, няма жлъч...Защо не може навсякъде така?????????

# 18
  • Мнения: 804
Живяла съм 6 години (по разпределение) в "турски край" . Имах колеги етнически турци, които знаеха за корана точно колкото мен. Обличаха се светски, ядяха свинско и на Байрям носеха баклава в неограничени количества, която поливахме с точно такова неограничено количество алкохол. Никой от нас дори не се е замислял за това, че сме различни.
В момента става въпрос за съвсем друго. Точно затова използвах думата зомбиране. Глад, липса на работа, безвремие... И изведнъж от нищото се появява благодетел, но с условия. Това е страшното.

# 19
  • Мнения: 4 585
Не бе, използваш светлинната година като мярка за време, отстояние във времето на една развитието на една нация от друга. А тя е мярка за разстояние.

# 20
  • Мнения: 1 517
Да, точно зомбиране си е и изкуствено насаждане на етническа омраза  Shocked

# 21
  • Мнения: 77
Работя с 14 туркини....

По-горе споменах едната - Семиха. Ето нейни думи: "Когато се представям като Семиха ме гледат странно и ме питат налудничеви неща! Като кажа, че се казвам Силвия на никой не му прави впечатление!"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Забрадката не е религиозен символ! Фереджето, никабът - да, но забрадката - не! Хубаво правете разликата!
Забрадката е аксесоар за глава на жените от Балканите! Възрастните сръбкини, българки, македонки, гъркини я носят! При турците я носят и по-млади жени! Е,й?
Жена със забрадка в училище е голям проблем на образованието! Неее - тя като цяло е НАЙ-големия проблем на образованието ни!
 
ОК, казвате, че мястото на забрадката не е в училище - глоба за учителката и точка. Защо от това трябва да се прави национален въпрос и да се наклажда етническа нетърпимост??? А останалите учителки, които са меко казани посмешище за образованието - от тях защо не се прави национален проблем???

Не живеем ли в свободна страна, в която сами решаваме как ще се обличаме, как ще се казваме, каква религия ще изповядваме, какъв цвят ще е косата ни?
Ако няма написано специално правило или дрескод за институцията, значи избора остава за служителите!
Жалко само, че едни служители, са нападани заради религия, а други не! Нима християнката учителка може да се облича неподходящо и да не и се прави забележка, само защото уж е християнка!

Ето две любопитни снимки:

Това е българска национална носия:

А това е турска национална:



# 22
  • Мнения: 152
Турска , ама друг път...


правим ли разлика?

# 23
  • Мнения: 662
Има разлика между забрадка и религиозна забрадка-нали контактуваш с много турци, би трябвало да правиш разликата.С каква забрадка е отишла на работа? Ти казваш, че забрадката не е религиозен символ, в Турция казват, че е.Интересно...

# 24
  • Мнения: 804
Да, точно зомбиране си е и изкуствено насаждане на етническа омраза  Shocked
Аз не мразя Айше, че ходи със шалвари и с шамия (дори не ми пука как е облечена), но се страхувам понякога, че бащата на Айше под влияние на нечии пари ще ме намрази, защото аз не ходя с шамия и шалвари. Това е огромната разлика.
Гладните, бедни и ограничени хора се манипулират лесно.
В София има няколко арабски частни училища, там няма нито едно дете с шамия или шалвари, а в българското държавното училище в N-ския град има. Защо ли?

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
viktoria_vvv живеем в свободна страна и имам правото, имайки предвид че тази страна е обявена за светска, да не бъда обливана с чиито и да било религиозни символи и внушения.

Всеки има дом и храм, в който може да прави каквото желае, за да почита вярата си.

Но не в светското училище.

И съм напълно съгласна, че трябва да се премахне и толерирането на християнската религия за сметка на една по-обща култура, обхващаща кратък преглед на религиите от Богинята Майка до Кола Маската.

# 26
  • Мнения: 152

Вероятно и тези цветова са характерни за ортодоксалният ни етнос?

# 27
  • Мнения: 3 634
Бабе, аз те харесвам, да не го приемеш като критика...
Страхува се този, който не познава вярванията на другите. Тълкувай го по-философски, не буквално.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 517
Виктория...Хубу, бе джанъм, ама ние, българките не ходим на работа с национална носия. Само баба ми на село носи збарадка и това не прави впечатление. За млада жена....някак не е много приемливо.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт