Сам ли ще се отучи да заспива на гърдата или да взема мерки?

  • 5 613
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Откакто се е родил, моят син /1,6г./ знае един начин за приспиване вкъщи и той е да заспи, сучейки. Нищо друго не върши работа и никой друг не може да го приспи, освен мен.
Случвало се е да го приспя и да го оставим на баба му да го гледа, а ние да излезем за вечерта. Но щом се събуди, той не може да заспи сам отново, а обикаля по всички стаи, реве неутешимо и ме търси.
Не ми се иска да съм чак толкова незаменима. Дали след време той сам ще се откаже от този навик или аз мога да му помогна да се научи да заспива сам, без цица?

# 1
  • Мнения: 1 174
Ето в тази тема може да прочетеш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=380634.0

А иначе: моя скромен опит показва, че не може да го научиш детето. И моя заспива след като се е събудил само на гърда. През деня се приспива сам и вечер също, но ако се събуди през нощта няма приспиване освен на гърда  #Crazy Стискам палци да спре да се буди нощем, тогава евентуално ще може и да излезем някъде с мъжа сами. Търси те, защото се успокоява на гърдата. Това ще престане когато спреш да кърмиш    Joy

# 2
  • Мнения: 5 539
О, благодаря, то имало съвсем прясна тема. Явно проблемът е всеобщ или просто това е типичното поведение на едно кърмаче.

# 3
  • Мнения: 9 463
.. това е типичното поведение на едно кърмаче.
Peace

Кърмих 2г 8месеца и половина.
На 2г и малко реших да започна постепенно отбиване /правих си кривите сметки че за месец-два ще отбия Mr. Green/, спрях именно приспиването на гърда (преди него нощните) с Даум Ексол и обяснения, че гърдите ми са болни..
Сутрешните си бяха проблем..отне повечко време, а спосле започна да ги "пази"..и до сега така заспива-държейки ме за гърдите, но само когато лягаме заедно да спим Wink

# 4
  • Мнения: 45
И ние имахме същия проблем, но ми се наложи да го отбия за6ото ме приеха по спешност за операция. Така се притеснявах как ще го приспиват бабите, но те се справиха. Първите две ве4ери се е събуждал както обикновенно по няколко пъти, но след това си спял по цяла нощ. Като се прибрах от болницата първата ве4ер се гушна в мен и заспа без да търси кърма и без да се събужда до момента си заспиваме така гушнати. Но всяко дете си е индивидуално но смятам 4е с отбиването проблема се решава.

# 5
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И аз съм със същия проблем.Дъщеря ми е на 1г и 7 мес.,заспива само на гърда, ако се пробуди пак я търси и се разсънва ако не съм наблизо.Не му се вижда края... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 539
BUB4I, колко е голямо твоето дете?
То е ясно, че с отбиването проблемът ще се реши, но аз не искам да отбивам. Искам да може да заспи сам или приспиван от друг човек и когато се събуди през нощта, да не плаче за цица, а да може да си заспи пак без сукане.
Свекърва ми реши, че може да го отучи от нощни кърмения преди време, когато бяхме за няколко нощи при нея. Ние бяхме излезли на бар, а синът ми се събудил в 2 часа, търсил ме, тя се опитвала да го успокои, но когато се прибрахме в 3,30ч., още плачеше и не беше заспал.
Няма да е лесно, ако изобщо е възможно ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 100
Свекърва ми реши, че може да го отучи от нощни кърмения преди време, когато бяхме за няколко нощи при нея.
Колко нощи бяха опитите? Моята свекърва отучи сина ми от нощните кърмения като спа 4 нощи при него, а ние бяхме в нейния апартамент. Мислех, че е невъзможно, но стана.
Сега и аз се чудя как да го науча да заспива през деня и вечер без кърмене. Ако е с друг човек, няма проблем, но с мен не става.  Confused

# 8
  • Мнения: 5 539
Само една нощ опита, то беше такъв рев, че аз не посмях да опитаме втора Confused
Ванилия, щом може с друг човек да заспива, пак добре.

# 9
  • Мнения: 2 002
И аз съм в кюпа  Mr. Green Нощем сме скачени съдове.Не мисля,че сам ще се отучи,ако това чакаш.Такъв сценарий съм чувала само 2-3 пъти досега.Аз едва ли ще имам късмета да ми се случи.

# 10
  • Мнения: 8 242
Още заспива винаги и само на гърда.. Нито в кола, нито в количката като бебе, нито с биба, нито с каквото или който и да е.. 100% смучене .. и то не какво  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт