Мазило за следоперативен белег?

  • 6 375
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Преди по-малко от месец махнах много проблемна бенка.Не го смятам за разкрасителна операция затова не сложих темата в КМ.Проблема е,че когато най-накрая падна самата коричка от раната тя сякаш се разпусна и уголеми.Преди беше малко и не ме притесняваше,но в момента е кърваво червен белег с големината на монетка от 50ст.Не е разранен,не е възпален,просто стана голям и много червен.И не стига това,ами е доста грозно направен  Tired отрязан кръгло,зашит на "х" с разрез и през средата..Сега ме притеснява повече,отколкото когато самата бенка ми пречеше.Мазах я с Контрактубекс-редовно и по рецепта(3 пъти на ден);след това започнах да редувам с добре познатото бабино мазило мас и невен.И няма разлика...ама никаква няма  Tired
И така -препоръчайте вашето спасително мазило-вече съм готова да пробвам всичко.  Hug

# 1
  • Мнения: 2 011
За  белези , но не като твоите ( моите бяха от изгорено) аз използвах  антибиотичния спрей Бивацин, а след това наистина се мажех  с бабината рецепта за крем от  мас със невен но иска  доста време за да мине . Имала съм и кафяви петна по лицето ( не от бременност)  - тях  пък махнах със пресни  ягоди - натривах мястото  по  няколко пъти  на ден ( 2-3 пъти) . Май не ти помогнах  много! newsm78  bouquet
А за мазилото с невен - трябва да  минат  поне 2-3 месеца за да  има ефект! Сега видях  че скоро си  махала бенката!

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Опитай с Madecassol, той също е за заличаване на постоперативни белези, и като че ли е по-добър от Контрактубекс!

Успех

# 3
  • Мнения: 2 926
Дерматикс - скъп е, но ефикасен.
Контратубекс - при мен специално нямаше ефект.

# 4
  • Мнения: 2 110
Може би, защото е скоро и се вижда мястото по-ярко. На моя съпруг му махаха бенка и в началото беше така после от само себе си изчезна,не се е мазал с нищо.
Като добро лекарство мога да препоръчам  Дерматикс ,наистина е скъп но е икономичен и ефективен .

# 5
  • Мнения: 95
Благодаря много за отговорите   bouquet
stelsi77  говорих с моя позната също с белег от изгорено - но там е по-различно.Белега от изгорено трябва да не се свива и да е максимално хидратиран и омазнен(тя лично се е справила с обикновен лосион за тяло,но много,много мазен).Докато моята цел е точно обратната-да го събера,за да остане максимално малко.Не знам може би прекалено много съм се вторачила и трябва да го пооставя.Просто изведнъж много се разтегна и за това се притесних.Ще проверя за този Дерматикс в аптеките.

# 6
  • Мнения: 3 157
Не забравяй да използваш слънцезащитни продукти.Те няма да ти помогнат за ,,прибиране'' на белега,но кожата ти там е доста чуствителна и уязвима на този етап.
За дерматикс-а четох,че са пуснали и някакъв нов-ултра,който бил по-добър(не знам състава-определението е от форума).
В темите,в които са споменати дерматикс и мадекасол има и доста бабешки рецепти-прегледай ги ако се истересуваш,но трябва да знаеш,че освен мазането си трябва и време.Успех. Peace

# 7
  • Мнения: 2 110
Не забравяй да използваш слънцезащитни продукти.Те няма да ти помогнат за ,,прибиране'' на белега,но кожата ти там е доста чуствителна и уязвима на този етап.
За дерматикс-а четох,че са пуснали и някакъв нов-ултра,който бил по-добър(не знам състава-определението е от форума).
В темите,в които са споменати дерматикс и мадекасол има и доста бабешки рецепти-прегледай ги ако се истересуваш,но трябва да знаеш,че освен мазането си трябва и време.Успех. Peace

Това за слънцето е много важно ! Браво шоколадче !

# 8
  • Мнения: 95
Самият белег се намира точно под закопчалката на сутиена,така че стандартното стоене на слънце няма да ми влияе толкова много,защото не се разсъбличам толкова.В един момент когато стане време за море евентуално ще помисля за по-силни защити,за сега те са ми на по-заден план..даже обмислям,ако не се махне да не ида и на море..не мога да ви пиша колко неудобно се чувствам..махнах го за добро,уж трябваше да е "красив белег",а сега ме е срам да се съблека пред приятеля ми  Cry Направо не мога да повярвам колко ми повлия емоционално Sad

# 9
  • Мнения: 3 294
Дерматикс - скъп е, но ефикасен.
Контратубекс - при мен специално нямаше ефект.

Подкрепям  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 009
Maranthea, нашата сага с бенките край няма.  Joy Аз си махнах още 3 бенки на гърба при Ботев. На мен той ми каза Контратубекс или Madecassol, като това второто било по-ефективно. Само че аз го търсих в една аптека и казаха, че го нямат, защото не се внасяло вече.  Tired
Колко горе-долу струва Дерматикс, че този белег на корема ми е огрооооооомен.
Добре, че го има форума, да си помагаме и обменяме информация, иначе тия доктори нищо не казват и не обясняват много-много.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 11:21 от Дидка-бандитка

# 11
  • Мнения: 95
Ех адашке (и аз съм Дидка  Wink ) ние с тебе от тема на тема се подкрепяме  Hug На теб поне са ти казали..моята отказа-сестрата при махането на шевовете ме опъна на един стол директно и после ме поизгони,защото бързала..да съм се мажела с каквото искам,то нямало значение  Tired да бееееее...

# 12
  • София
  • Мнения: 6 009
Аз преди ползвах Контратубекс, но за белези от шарка и ми помогна, но сега незнам дали ще ми помогне. А и нали знаеш, че трябва мноооооооого дълго и упорито да се мажеш, за да има ефект (аз съм малко несериозна в това отношение, признавам си).

# 13
  • Мнения: 95
С контрактубекс се мажа от деня на махането на шевове-по 3 пъти на ден,понякога слагам мехлемче с мас и невен,малко повече от месец ще стане,но няма видима никаква разлика.Нямам нищо против да продължа,но не виждам ефект и се отчайвам..

# 14
  • София
  • Мнения: 6 009
Ами и при мен мина повече от месец, ама аз съм несериозна. Сега видях, че Дерматикс (15 гр.) струва 94 лв.

Общи условия

Активация на акаунт