Риба и свинско месо?

  • 2 531
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Не купувайте риба Пангасиус за децата, защото рибата живее във Виетнам в река Меконг и е тъпкана си химикали и антибиотици. Затова е толкова евтина.
Купих веднъж, но за нас, не съм давала на детето. Откъде имаш тази информация?
Това е просто ужасно...

# 31
  • София
  • Мнения: 12 101
В готварския една мама беше писала от Италия и гледах репортажа. Разрових се и видях репортажи и във Франция и други страни. В момента в тях я продават под 2- 3 евро килото. Рибата измирала заради болести и химикалите в реката и започват да я тъпчат с антибиотици.
Ето ти един линк на английски, но се подготви за възможността да повърнеш.  Sick
http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-th … atfish-gray-sole/

След като видях това ми се прииска не само да не бях яла, но и да не бях чувала за тази риба. Sick Sick Sick

Въобще с рибите е добре да се внимава, защото ако са отглеждани в развъдници като сьомгата задържат олово и/или живак. Същото е с консервираната риба тон. калкани и подобни, пък естествено съдържат вредни метали и не се препоръчват. Хубави са бели риби- треска, хек и тн или прясна родна риба с ясен произход /например уловена от тате  Wink/

# 32
  • Мнения: 15 379
Благодаря за линка (пише ужасяващи неща!) и споделената информация  bouquet!
Но то какво остана, което да става за ядене? Ами тези деца с какво да ги храним...
Съзнавам, че въпросът ми е реторичен и не е за тази тема, но ooooh!...

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Можеш Peace

# 34
  • Мнения: X
А защо след като се препоръчва риба след 10 месец.
Има пюренца на Ганчев с риба хек на които пише след 4 месеца.Ние имаме такива/нашия тати е взимал ,като съм го пращала за пюрета/ ама си стоят ей така и нямам намерение все още да и дам поне докато стане на 10.

# 35
  • Мнения: 577
А защо след като се препоръчва риба след 10 месец.
Има пюренца на Ганчев с риба хек на които пише след 4 месеца.Ние имаме такива/нашия тати е взимал ,като съм го пращала за пюрета/ ама си стоят ей така и нямам намерение все още да и дам поне докато стане на 10.


Те на Ганчев почти всички са от 4 месец.

# 36
  • Мнения: 107
Риба след 10 месец а свинско след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт