КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 280 105
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 390
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Както винаги, прекраснииии. Hug

# 391
  • Мнения: 5 241
Как така ви стават толкова светли козунаците? Дали не трябва да слагам фолио от самото начало? Дали има значение, че го мажа с белтък само  Thinking

# 392
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,много ми хареса козунакът ти.Трябва да го пробвам,но ме притеснява количеството.От това,което е дадено по рецепта на мен ми излизат два козунака,но тук е без предварително втасване.И се чудя......Формата ти,предполагам,е от най-големите.
А за маслото,мисля,че трябва да има в тестото.Без него сякаш ще е сух козунакът.

max-mama , пробвай го с половин доза. Формата ми е с дъно с диам. 14 см, отгоре е 24, дълбока е 10. Не знам за каква минава, но металните ми са по-големи. Когато го сложих на нищо не приличаше, беше на дъното. И постепенно си се вдигна, изпълни я и наду разни вулканчета. Наистина ме изненада, очаквах някаква плескуда да стане и си мислех, че трябваше да го направя на кифлички, поне по-бързо да  се изпече, но стана най-неочаквано за мен. А на вкус страхотно ми допадна, може би защото обичам и подправки, и плодове и ядки да има в печивото.

# 393
  • Разград
  • Мнения: 3 110

max-mama , пробвай го с половин доза. Формата ми е с дъно с диам. 14 см, отгоре е 24, дълбока е 10. Не знам за каква минава, но металните ми са по-големи. Когато го сложих на нищо не приличаше, беше на дъното. И постепенно си се вдигна, изпълни я и наду разни вулканчета. Наистина ме изненада, очаквах някаква плескуда да стане и си мислех, че трябваше да го направя на кифлички, поне по-бързо да  се изпече, но стана най-неочаквано за мен. А на вкус страхотно ми допадна, може би защото обичам и подправки, и плодове и ядки да има в печивото.

Благодаря,ще пробвам в следващите дни,много интересна рецепта.

Как така ви стават толкова светли козунаците? Дали не трябва да слагам фолио от самото начало? Дали има значение, че го мажа с белтък само  Thinking


Мисля,че всичко води до печенето.Моите не са от светлите,но като пека първо включвам само долния реотан и след около 15 минути включвам и горния.
Като ми хареса коричката отгоре слагам фолио и така до края на печенето.Градусите са 160-170.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 20:48 от max-mama

# 394
  • Мнения: 1 440
Забравих да напиша, че случайно ал.фолио беше свършило и голям страх брах да не го изгоря докато се опече равномерно отвътре. По принцип си слагам фолио след 20тата мин. на печенето. Отгоре намазах с белтък Peace

# 395
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Забравих да напиша, че случайно ал.фолио беше свършило и голям страх брах да не го изгоря докато се опече равномерно отвътре. По принцип си слагам фолио след 20тата мин. на печенето. Отгоре намазах с белтък Peace

Чак сега ги видях,те били на предната страница.Добре си изглеждат,но казваш,че ги няма конците.По коя рецепта ги прави и в машина ли или на ръка?

# 396
  • Мнения: 5 241
И аз слагам фолио след 20та минута, но той вече е станал доста тъмен.
Пека на 200 градуса (явно е много) за около 30-35 мин. Не смея да включа само на долен реотан и после да пусна и горен  ooooh!
Ще пробвам да намаля градусите и да увелича печенето  Rolling Eyes
Преди няколко дни правих козуначените кифлички на Джемма. Но ме домързя да навивам отделно и направих руло. Излишно е да казвам, че стана много вкусно  Hug

# 397
  • Мнения: 1 440
Рецептата е за Традиционен козунак на Джемма, месих наръка. Миналата година пак тях правих и си станаха конците. Е, не е чак такъв проблем, защото вкусът е превъзходен Peace

# 398
  • Мнения: 1 168
Ох, миналата година правих за  първи път и не бях възхитена от резултата, дано тази станат по-добре!

# 399
  • София
  • Мнения: 2 658
на мен ми изчезват конците като пека по-продължително време и козунака ми става сух.

# 400
  • Мнения: 1 440
на мен ми изчезват конците като пека по-продължително време и козунака ми става сух.

 Thinking Хм, това звучи интересно...трябва да проверя, защото докато правех фитилите тестото си беше фрашкано с конци, точеха се едни такива дълги и аз им се радвах Crazy

# 401
  • Разград
  • Мнения: 3 110
на мен ми изчезват конците като пека по-продължително време и козунака ми става сух.

 Thinking Хм, това звучи интересно...трябва да проверя, защото докато правех фитилите тестото си беше фрашкано с конци, точеха се едни такива дълги и аз им се радвах Crazy

Според мен,много леко е превтасало тестото накрая.Направо си хванала козунака в крачка,още 5-10 минути и е щял много да превтаса.

# 402
  • Мнения: 1 440
Възможно е newsm78 Много се беше надигнал и след увеличаване на градусите за печене се вдигна още съвсем малко. Миналата година при втасване се удвояваше, а при самото печене утрояваше обема си Peace Макар да съм много чувствителна за втасването и го следя доста изкъсо newsm78

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 00:04 от Narina

# 403
  • Мнения: 388
Да се похваля и аз с козунаците от миналия Великден:


За съжаление се оказа че няма много снимки Sad Но колкото има, са тук: http://pgeorgieva.multiply.com/photos/album/3

# 404
  • Мнения: 58
NARINA не те ли залепва козунака без хартия за печене?Имам подобна формичка от една промоция на "калиакра"май беше, но миналата година козунака ми беше залепнал доста по стените и дъното,въпреки че намазах с мазнина формичката.Ти как процедираш?

Общи условия

Активация на акаунт