КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 280 174
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 492
най-после, козунакът ми се получи  newsm44
благодаря на макс-мама за рецептата   bouquet, спазих стриктно пропорциите, само че добавих стафиди и сушени кайсии престояли в пиня колада.
балгодарности и за Джемма и  Pina   bouquet , за безцените съвети от техният опит,   които също много ми помогнаха. остана ми да тренирам  върху  ефекта  “на конци“ , дано скоро и него постигна  Peace

P.S. Джемма, агънцето се е получило страхотно!

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 19:22 от svetlane

# 421
  • Разград
  • Мнения: 3 110
svetlane ,а фотна ли ги,да ги видим?
Джемма,много е красивичко.Навремето вуйна ми беше правила такова агънце,даже и червена панделка му беше завързала на врата,но вкуса не помня.

# 422
  • Мнения: 492
svetlane ,а фотна ли ги,да ги видим?

това май-остана за следващият път  Joy

момичета, спомням си от детството ми вкуса на един разкошен руски козунак със сладко и орехи. не помня какво беше сладкото, но мисля да го пробвам със сладко от ягоди например. вие правили ли  сте нещо подобно?

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 19:38 от svetlane

# 423
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, който има форми за агънца, зайчета и прочие, да знае, че рецептата на Пепика е страхотна.  Peace Нали сърце не трае и го спретнах още тази вечер, страхотен маслен кекс, пухкав и мек. Направо ми се иска и аз да си намеря такава великденска форма и да спретна и аз някое животно от него.

# 424
  • Мнения: 1 283
момичета, който има форми за агънца, зайчета и прочие, да знае, че рецептата на Пепика е страхотна.  Peace Нали сърце не трае и го спретнах още тази вечер, страхотен маслен кекс, пухкав и мек. Направо ми се иска и аз да си намеря такава великденска форма и да спретна и аз някое животно от него.

 Hug Радвам се, че ти е харесала рецептата. В Пловдив има магазин на Solingen там ги гледах, но са доста скъпи. Моята форма нямам спомен откъде съм я купувала,  Blush понеже съм пълна с такива джунджурии. Ако се сетя, ще пиша. Peace

# 425
  • Мнения: 471
Да дам една рецепта за една СТРАХОТНА торта от козунак.
Понеже всички изпекохте много козунаци и в един момент може да не смогнете да ги изядете, и да почнат да изсъхват. Тогава идва на помощ следната рецепта:
1 стар козунак /може и пресен де,ама като позасъхне е по-добре/
1 ч.ч счукани орехи
стафиди на око
За крема: 1л прясно мляко
3 жълтъка
1ч.ч захар
1 1/2 пак. краве масло
1ч.ч пудра захар
1 ванилия
За сиропа: 300мл вода
2суп. лъж. какао
5суп. лъж. захар

Варим крем от прясно мляко в което сипваме разбитите жълтъци, смесени със захар, брашно и ванилия. Като изстине прибавяме омекналото краве масло с пудра захар.
Формата е най-добре да е кексова, маже се с масло.
Изсипваме 2/3 от крема. Парчетата от козунак /3-5см/ потапяме за малко в сиропа и редим по стените. По средата поставяме стафиди и 1/2ч.ч орехи. Изсипваме останалата част от крема. Отгоре редим цели филийки козунак /4-5см/ и поливаме с останалия сироп.
Престоява 1 нощ в хладилника. Преди да се извади се поставя за 1-2 мин във вряла вода. Обръща се в тортена чиния и се поръсва с останалите орехи.

Съжалявам, че я нямам снимана, но както казах, тя е за малко след Великден, когато се затрупаме с козунаци и ни втръснат натурални.

# 426
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
e4o_me4o, отнесох вече рецептата ти. Peace Благодаря.

# 427
  • Мнения: 70
Много благодаря, на всички които ми помогнаха да спретна чуден козунак, след толкова неуспешни опити през  миналите години най-накрая у нас има чуден домашен козунак на конци
http://www.misheto17.snimka.bg/album.php?album_id=362558&pid=11494220
тестото го замесвах в машината за хляб по следните програми
1 месене само на тесто времетраене 15 мин. пое мазнината на 3 пъти и се оформи страхотна не лепнеща по бъркалките топка
2 програма за бърз хляб / избрах нея защото от самото начало меси интензивнно и затопля едновременно/ работи около 10 мин след което я изключих , оставих тестото да почине  5 мин след което пуснах програма месене с втасване, не я дочаках да свърши, защото тестото опря капака и се наложи да я изключа
Рецептата е на макс мамма, и следвах  съветите от първа страница  bouquet  bouquet  bouquet

# 428
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Много благодаря, на всички които ми помогнаха да спретна чуден козунак, след толкова неуспешни опити през  миналите години най-накрая у нас има чуден домашен козунак на конци
http://www.misheto17.snimka.bg/album.php?album_id=362558&pid=11494220
тестото го замесвах в машината за хляб по следните програми
1 месене само на тесто времетраене 15 мин. пое мазнината на 3 пъти и се оформи страхотна не лепнеща по бъркалките топка
2 програма за бърз хляб / избрах нея защото от самото начало меси интензивнно и затопля едновременно/ работи около 10 мин след което я изключих , оставих тестото да почине  5 мин след което пуснах програма месене с втасване, не я дочаках да свърши, защото тестото опря капака и се наложи да я изключа
Рецептата е на макс мамма, и следвах  съветите от първа страница  bouquet  bouquet  bouquet

Браво,изглежда много добре Peace.Радвам се,че си успяла.

# 429
  • Мнения: 39
момичета невероятни сте
просто нямам думи   bouquet newsm20 newsm20
до сега само Ви четях но вече не мога да се сдържа да не напиша колко много ме радвате и вдъхновявате. до сега не съм месила но сега в събота или неделя мисля да се пробвам
лек ден ви желая

# 430
  • Мнения: 503
Миналата година играх една игра на Йоткер и спечелих форма за Великденски заек,но я получих чак през юли.Намерих една рецепта за шоколадов кекс с канела и го направих. Стана страхотен заек,сочен напоен с шоколадов сироп и украсен с шоколадови пръчици. Тази година ще го направя за Великден.Малкият ми племенник много ще му се зарадва.

 Черен кейк

Продукти:1 кофичка кисело мляко;1 ч.л равна сода бикарбонат;1 1/2 ч.ч захар;
2-3 с.л какао;
2 ч.ч брашно-пресято
1/2 ч.ч олио;.
няколко капки шоколадова есенция;
канела/по желание/  .       Всичко се обърква много добре и се пече в предварително загрята фурна.Надупчва се с шишче и се напоява с шоколадов сироп.


За шоколадовия сироп.:1/2 ч.ч захар;
2-3 с.л какао;
1 ч.ч непълна вода;
1/2 пакетче краве масло/маргарин за готвене/.Продуктите се смесват и се варят до леко сгъстяване.Накрая се капват няколко капки
шоколадова есенция.
шарени или шоколадови пръчици за поръсване,може и кокосови стърготини.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 13:27 от ива

# 431
  • Мнения: 1 168
Ей момичета най-накрая направих козунак, благодарности, за съветите!  bouquet
Ето го и него:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=362806&pid=11498336

е, малко се олях с времто за печене май, но другата седмица в оригинал ще коригирам!

# 432
  • Мнения: 5 178
пльос и размаз от мен..
тази година всичко мен чака.. за първа година домакиня на 100%
Миналата година правих козунаци и всички много ги харесаха, дори свекито малко се обиди, че я измествам .. и това благодарение на рецептата на Пина

# 433
  • Мнения: 1 440
Браво на изявилите се с произведения вчера Hug

Аз днес пак замесих 1/3 доза, че ме хвана яд за конците. Обърнах специално внимание на някои неща и ако всичко мине добре накрая трябва да ги видя Joy Сега втасва..после ще се отчета Peace

# 434
  • Мнения: 119
Здравейте и от мен, първо да похваля предвеликденските опити - изглеждат великолепно.   bouquet   bouquet    bouquet  Аз след обстойно разглеждане на рецептите най-накрая реших, че този Великден ще премине под знака на Джемма. Ще се опитам да направя традиционния козунак, кранча и козуначените кифлички - все рецепти на Джемма. Затова да не се учудва ако почна да и пращам лични съобщения с призиви за помощ и разяснения.  Laughing  Laughing  Laughing
А резултатите ще ги видите след Великден, лоши добри ще се публикуват.
След като реших въпроса с рецептите, започвам да мисля по другия голям въпрос: как с майка ми ще си поделим една фурна?  Joy  Joy  Joy

Общи условия

Активация на акаунт