КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 063
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 62
ау колко лоша тема сте пуснали.много сте гадни.лиги ми потекоха като за4етох.темата ще ми е много полезна въпреки 4е аз за 3та година ще правя козунаци.а принципно пека и не само за Великден.по-късно ще се включа с моята рецепта

# 586
  • Мнения: 769
Момичета,моля да ми помогнете!Доколкото изчетох,козунзчените кифлички са правени доста често от вас.Питанката ми е....тестото ще стане ли за оформяне на някакви малки животинки или цветчета.Дали ще се деформират при втасването smile3506

# 587
  • Мнения: 2 382
Аз ще си повторя въпроса от преди няколко страници, че утре се захващам със следващия козунак.
Как да избегна превтасването, след като сложа козунака да се пече?Става въпрос за следното- надигнал се е два пъти при втасването след оформяне, всичко е ОК и като го сложа да се пече бухва поне още един път.Второто втасване го правя във фурната на 50*.Може би това е много висока температура за втасване?

# 588
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз ще си повторя въпроса от преди няколко страници, че утре се захващам със следващия козунак.
Как да избегна превтасването, след като сложа козунака да се пече?Става въпрос за следното- надигнал се е два пъти при втасването след оформяне, всичко е ОК и като го сложа да се пече бухва поне още един път.Второто втасване го правя във фурната на 50*.Може би това е много висока температура за втасване?

Точно така правя.
След като оформя козунака,го слагам във форма,после във фурната на 50 градуса,под памучна кърпа.Време не съм засичала,но тестото трябва да се удвои.Вадя формата,засилвам градусите на 170,намазвам с жълтък+малко пр.мляко,поръсвам със захар и мятам във фурната.Оставям 10-15 минути само на долен реотан,после включвам и горния.

# 589
  • Мнения: 2 382
Благодаря  bouquet!Аз така правя питките, започвам само с долен реотан и нямам грешка, но с козуначеното тесто нямам никакъв опит и не се чувствам сигурна.
Първия козунак имах чувството, че е една идея превтасал, но направихме капиталната грешка да го изядем топъл почти целия.На следващия ден беше 10 пъти по-вкусен.

# 590
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
и аз искам да попитам нещо-козунака си го пека във фурната но когато замеся тестото го пъхам във машината за хляб да се бърка-моята машина е проста само с три копченца всяко за различна програма-най дългата е 20 мин меси 35 мин втасва и печенето което в случая не ме интересува -според вас това месене достатъчно ли е или трябва още да го меся на ръка или как според вас да организирам цялата процедура така че резултата да е добър и след тия 35мин примесвам сплитам и пак трябва да втасвам преди да пусна да пече-така ли трябва  офф май се оплетох дано сте ме разбрали

# 591
  • Разград
  • Мнения: 3 110
и аз искам да попитам нещо-козунака си го пека във фурната но когато замеся тестото го пъхам във машината за хляб да се бърка-моята машина е проста само с три копченца всяко за различна програма-най дългата е 20 мин меси 35 мин втасва и печенето което в случая не ме интересува -според вас това месене достатъчно ли е или трябва още да го меся на ръка или как според вас да организирам цялата процедура така че резултата да е добър и след тия 35мин примесвам сплитам и пак трябва да втасвам преди да пусна да пече-така ли трябва  офф май се оплетох дано сте ме разбрали

Само месене+втасване нямаш ли?
Ако нямаш,може да пуснеш тази програма,която си описала,но да я спреш след месенето(на 20-та минута),да я пуснеш отново и да я оставиш до края.Получава се 40 минути месене,но втасването е също кратко.Та,след програмата,не вади веднага тестото,остави го за още 30 минути в машината,на топло.След това го изваждаш,леко премесваш и оформяш.

# 592
  • Мнения: 11 607
Аз съм ви сърдита........Правя козунака на Лебедунка в момента....утре за закуска......До сега върви супер! Ама не издържах на козунаците ви! Макс, разкошен е!  bouquet

# 593
  • Мнения: 305
И аз сега започвам козунака на Лебедуна. Ако съм разбрала правилно, от 3-те яйца оставям единия белтък за намазване, нали така?
Винаги съм месила на ръка и са ми ставали много хубави козунаци. Имам 2 неуспешни опита в машина с рецептата на Кети мисля беше. Сега искам да пробвам тази. Ще докладвам после.

# 594
  • Мнения: 638
Реших да направя козунака на max-mama в ма6ината за хляб,проблема е 4е нямам достатъ4но информация за процедурата.Сега съм пуснала продуктите на прогарама тесто,минава 2 месения и 3 втасвания....
max-mama ,може6 ли да опи6е6 стъпките! Simple Smile

# 595
  • Варна
  • Мнения: 355
След като от няколко дни не мога да спя, а само мисля за вашите изкушения, в момента чакам последното втасване на Традиционния козунак на Джемма. За сега изглежда добре, но се притеснявам за няколко момента:

1. Не успях да разтворя напълно захарта в сиропа.
2. При финалното оформяне фитилите ми се разпаднаха при преместването и изобщо трудно се оформя, не е чак невъзможно.

Това означава ли някаква грешка и мога ли да я поправя сега или е вече късно? newsm78

Моля разбиращите за помощ и предварително благодаря.   bouquet

# 596
  • Мнения: 1 352
Моля ви се, кажете ми, мога ли да замеся тесто за козунак вечерта, да го сложа в хладилника и на следващия ден да се занимавам с останалото?
Извинявам се, ако повтарям въпроса, но нямам време да чета 40 страници.

# 597
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Моля ви се, кажете ми, мога ли да замеся тесто за козунак вечерта, да го сложа в хладилника и на следващия ден да се занимавам с останалото?
Извинявам се, ако повтарям въпроса, но нямам време да чета 40 страници.

На първа страница има дадени много рецепти,сред които е тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260129.msg6285467#msg6285467.

# 598
  • Мнения: 471
Джемма, щолена защо е с толкова много мая /нали 3 кубчета или аз нещо не съм разбрала/?
Казваш, че е по сбит и не така бухнал като козунак, а маята е доста повече от на козунак. Не мога да схвана с каква цел?

# 599
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
А дали има тънкости при печинето на козунак?Има ли някакви хитринки ,когато стигнем до печенето newsm78

Общи условия

Активация на акаунт