КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 417
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 5 228
АИЯ, може би е било малко брашното и затова са се разлели.

Аз вчера направих пробно една доза Империята отвръща на удара (с такова име, как да не избереш точно тази рецепта). Много красиви станаха и добре миришат, но още не смве ги пробвали, защото постим.

Утре ще направя кифличките на кака Сийка и още една доза козунак, но се чудя по коя рецепта.

# 991
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Да се оплача,срам не срам.Не ми се надигнаха козунаците.На вкус са добре,но на вид-ужас.
Търся си грешката,ако може да ми помогнете.На 1 кг брашно сложих 1 пакетче мая на д-р Йоткер.Като изчетох рецептата,след като си строших ервите от яд,ми се стори,че е малко маята.Дали това сгреших?Иначе като месих,стана хубаво тестото,сложих го завито с фолио във фурната да втаса по-бързо на 50 градуса,пак месих-с олио само на ръцете,втори път втаса, но остана меко и не можеше да се плете.
Казвайте къде оплетох конците?

# 992
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Belle Fleur , маята ти е малко. 1 пакетче слагам на 500 гр. брашно.

# 993
  • Мнения: 70
Да се оплача,срам не срам.Не ми се надигнаха козунаците.На вкус са добре,но на вид-ужас.
Търся си грешката,ако може да ми помогнете.На 1 кг брашно сложих 1 пакетче мая на д-р Йоткер.Като изчетох рецептата,след като си строших ервите от яд,ми се стори,че е малко маята.Дали това сгреших?Иначе като месих,стана хубаво тестото,сложих го завито с фолио във фурната да втаса по-бързо на 50 градуса,пак месих-с олио само на ръцете,втори път втаса, но остана меко и не можеше да се плете.
Казвайте къде оплетох конците?
Според мен му е малко маята, аз на 1кг-1.200 кг слагам 3 пакетчета мая, но нека се изкажат и по вещите в козунакоправенето

# 994
  • Мнения: 4 916
Сложих тестото да се меси, обаче нещо не ми вдъхва доверие  Confused Някак си много разлято ми стои, а четох, че трябва да е по-стегнато отколкото за хляб  Rolling Eyes Сега втасва, след около час пак ще мина да се оплача  Whistling

# 995
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Значи си намерих грешката,много ме сърбят ръцете да се впусна отново в козунакомесене.Като се сетя обаче колко съдове измих вчера и днес,ми се отщява.Има още време докато си тръгна от работа.Ще се реша най-вероятно,че съм инат.

# 996
  • Мнения: 145
Aия,да не би да си ги пекла в тава с ниски стени,тогава губи форма и се разлива.Аз предпочитам формите да са с високи стени,за да сенадига нагоре,и да става дебел и висок козунака.

# 997
  • Мнения: 414
Aия,да не би да си ги пекла в тава с ниски стени,тогава губи форма и се разлива.Аз предпочитам формите да са с високи стени,за да сенадига нагоре,и да става дебел и висок козунака.
да споделя и аз,моят козунак също не стана,но като запърви път сигурно е нормално
утре също е ден Peace
Nyala благодаря още веднъж за съветите Peace

# 998
  • Мнения: 1 168
В този дух, да попитам и аз: от маята на кубчета 1 стига ли за 1 кг. брашно или да сложа повече?

# 999
  • Мнения: 145
wiwian,съжалявам,какво не се получи?

# 1 000
  • Мнения: 414
wiwian,съжалявам,какво не се получи?
рецептата ти е страхотна,Nyala
ами дали превтаса тестото,като го опекох стана на шупли вътре,нещо като хляб,а не  на конци
но все пак съм новак,явно съм сгрешила някъде

# 1 001
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Браво момичета, прекрасни козунаци. За мен утре е големият ден. Ставам рано и се мятам. Още от вечерта ще загрея стаята до токова, че да се стои по къс ръкав в нея.

# 1 002
  • Мнения: 32
E, честно няма как да не се навие човек да прави козунаци! Браво момичета!
Утре и аз запрятам ръкави, избрала съм рецептата на Лебедуна.

# 1 003
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес пак съм на козуначна вълна с рецептата на Танита,но не е тази рецепта,която е дадена на първа страница,по-различна е.

# 1 004
  • София
  • Мнения: 4 141
Браво момичета, прекрасни козунаци. За мен утре е големият ден. Ставам рано и се мятам. Още от вечерта ще загрея стаята до токова, че да се стои по къс ръкав в нея.
E, честно няма как да не се навие човек да прави козунаци! Браво момичета!
Утре и аз запрятам ръкави, избрала съм рецептата на Лебедуна.

Е сега съм спокойна , че не само аз съм оставила всичко за последния момент. Стоя си аз на бюрото в мрачния офис и точа лиги по готовите вече козунаци. Е как човек да не се чувства зле ми кажете smile3511

Общи условия

Активация на акаунт