"Рай", "Немо" или "еко-Дара"

  • 6 207
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!
Първи стъпки във форума и първи въпрос:
колебая се между няколко частни детски градини - "Рай", "Немо", "еко-Дара" - ще съм благодарна за вашите мнения и препоръки!
 
   Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 46
Здравей Miena!

Аз бих ти препоръчала Еко Дара, защото моят син ходи от месец там. За другите градини не мога да дам мнение, защото дори не съм ги проучвала.

От Еко Дара съм много доволна, защото личи по детето!  Peace

Единственото негативно нещо, което не ми харесва е във финансов аспект. Ако ти се разболее детенце (а това няма как да не ви се случи, особено ако ви е за първи път Wink ) губиш абонамента който си предплатила в аванс в началото на месеца за времето, което детето си е у вас на домашно лечение. Оказва се, че ако спреш детето от градина седмица и половина или две, плащаш цяла такса, а получаваш половин услуга, което на практика според мен не е справедливо още повече че парите даваш в началото на месеца в аванс и няма как да знаеш дали детето ще ти посещава градината целият месец без прекъсване.
Аз още веднъж ще кажа, че много харесвам Дара и жените, които се занимават с децата, но поради горе споменатият факт много се замислям дали да подновя абонамента за м. април. Детето е болно вече 2-ра седмица и е ясно, че съм платила за цял месец а няма как да си ползвам пропуснатите дни (приспадала се само таксата за храна, което е 5лв. за ден и почти 1/5 от дневната  такса за гледане средно аритметично).

Не знам как е в другите частни градини и ясли, но определено ще проуча  и е много вероятно да променя решението се.

За това ще следя с интерес темата! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 8 272
Има тема за частните градини, виж може да ти е полезна

# 3
Има тема за частните градини, виж може да ти е полезна

Да, изчетох няколко тома Simple Smile, но маше инфо само за една от тези и то оскъдно. Благодаря!

# 4
до Mimoz@:
Thanx! Вече им звънях. Естествено не изпаднаха в подробности по този въпрос  Thinking
Междувременно отких друга, която изглежда невероятно
www.slanchogledi.eu
утре ще звъня - представям си каква е таксата  ooooh!

# 5
  • Мнения: 37
Аз Ви препоръчвам "Дъга".......Синът ми учеше там от 6 годишен и миналата година кандидатства....Сега е ученик във френската гимназия.....Хубавото е, че "Дъга" разполага с ясла, детска градина и основно училище, намира се в Банкя и всяка сутрин идват и взимат децата, има чуждоезиково обучение, организират много и разнообразни извънкласни занимания, малко деца са в клас(т.е.обръща им се повече внимание) и не на последно място квалификацията на персонала....Сайтът е : dagajunior.com, a тел: 0888 774 685

# 6
  • Мнения: 46
Гергана, Банкя е мнооого далеч, като дестинация и съвсем не в района на гореспоменатите детски градини. Благодарим за препоръката, но никак не ме устройва, а и колко хляб има да изядем докато дойде време за извънкласни занимания  Laughing
 
Благодаря и на Miena за препоръката  Hug.

Аз размислих и оставаме в Дара. Все пак прецених, че най-важно е детето как се чувства. Той всяка сутрин влиза с кеф в градината и вечер го прибирам усмихнат, щастлив и спокоен. По показателно от това здраве му кажи!

# 7
Благодаря!
При нас нещата много се разводниха  Confused ...
тази седмица трябва да мина да разгледам, да избираме и да приключим. Чудя се само да го пускам ли малко сега и после септември или направо есента newsm78

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 143
Miena дали звъня в ДГ Слънчогледи, разгледах им сайта, градината наистина звучи и изглежда прекрасно. Не смея да си помисля обаче каква е таксата там. Ние в четвъртак ще разглеждаме Еко Дара. В момента посещаваме Бърборанчета до Бизнес Парка, но лятото наближава и много ми се иска детето да има възможност да е на открито и зелено, а не на улицата в едно оградено квадратче с пясък 2мх5м  Sad
Въобще ако някоя мама има информация за тази градина Слънчогледи (http://www.slanchogledi.eu) нека сподели  Hug
Благодаря на всички и поздрави Peace

# 9
  • Мнения: 553
Привет  Hug
Аз съм от майките, чието детенце посещава "Еко Дара". Много съм доволна от персонала! Личи си, че с децата се работи. Всеки ден децата се прибират с нещо, което са работили - рисунка, апликация...
Лошото при нас е, че малкия не се адаптира Sad Мисля, че каките полагат много грижи, но той просто е от децата на които им е изключително трудно. Почти всички дечица там са по-малки от него и мисля, че затова не му харесва.
Ако мога да съм полезна с нещо за "Еко Дара" питайте.  Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 143
T@LI  благодаря за информацията. Предстои ни да разгледаме Еко Дара, какво значи детенце не се адаптира, от колко време посещава градината? Нашия хубосник тръгна в Бърборани горе долу на вашата възраст и имахме 2 кошмарни месеца, освен болестите които и до сега ни съпътстват някак не беше щастлив от факта че го "изоставяме" в градината всеки ден, но това е адаптивен период през който минава вяско детенце. Разбира се при всяко е с различна продължителност, но е неминуем, може би с твоя мъник сте точно в този пероиод, повече търпение и упоритост.
Относно градината доволни ли сте от храната, разбрах че е кетъринг от детска кухня която не съм чувала, извеждат ли ги достатъчно навън, това е и една от основните причини да искам да се местим тук, наличието на двор. Таксите и в двете градини са почти еднакви, единствено тук транспорта ще ни е в повече, тъй като от Май месец ми обясниха че става платен за всички.
Живо ме интересуват мнения за ДГ Слънчогледи....такса, впечатления...
Споделете  Hug

# 11
  • Мнения: 118
За слънчогледи мога да ти кажа само каква е таксата-700 лв.Транспортът се заплаща отделно .Информацията е от преди 4-5 месеца.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 143
За Слъчогледи да, таксата наистина е 700лв., потвърдиха ми потелефона и ми гарантираха че няма да се променя за следващата година! Променя или не е ужасно висока, вярно че всичко е включено в цената, плуване, езда, английски и т.н но за нас е голяма хапка. Утре сме на среща в Дара и ще решаваме какво правим.

# 13
  • Мнения: 553
Candygirl, къде са казали, че от май месец е платен транспорта? В "Дара" ли? Защото аз не съм чула.

Относно храната нямам преки впечатления - малкия не споделяше особенно какво е ял. Казвал ми е "таратор, сандвич, баничка, чай, ябълка", друго не ми е казвал. В листа за деня който ми изпращаха от градината /какво е правил за деня/ пишеше винаги, че се е хранил добре. Но винаги се прибираше гладен Simple Smile Или не се е хранил наистина добре, или от стреса е огладнявал повечко.
Относно извеждането навън. До сега ги извеждаха рядко - то и времето не позволяваше.
Аз утре ще отида с малкия за един час на градина да видя какво не му харесва - децата ли, къщата ли... що ли!!! В чудо сме се видели. Само като кажа че тръгваме за градината и започва да се тресе целия. И ако един ден е ходил на градина на другия ден задължително е вдигнал температура  ooooh!
На път съм да се откажа и да се гледаме още поне половин година  Confused

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 143
T@LI  да в Дара от Май казаха че таксата за транспорт става платена за всички, 1.50лв. в посока. Така ако ползвате транспорт отиване и връщане ще имаме х 3лв. на ден в/у таксата. Ще видим днес след срещата, вече впечатления на място...

Общи условия

Активация на акаунт