Отговори
  • София
  • Мнения: 553
бебе на 3м. не е ходило до тоалетна по голяма нужда една седмица Shockedние сме на кърма,и бебето не плаче и изглежда весело.давах дуфалак,бърках с тернометър в ануса,давах сок от круша и нищо newsm78какъв е проблема,ако някой има такъв случаи да помогне Praynig Praynig

# 1
  • Мнения: 798
И моето е горе-долу на толкова, също изцяло на кърма, не беше ходило по голяма нужда 5 дни. На петия ден дойде "голямото акане", та чак гърба се нацапа  Laughing
Нищо не съм правила през тези дни, освен че веднъж ядох овесени ядки, но не се и притеснявах, защото и с първото бебе съм имала такива случаи - по 7-8 дни. Знам, че  кърмените бебета акат по-рядко и след като бебчето не показва, че изпитва дискомфорт, храни се добре и пишка нормално,  не виждам защо да му бъркам някъде  #Crazy

# 2
  • Мнения: 8 889
Помогни с термометър намазан с кремче или възелин, бъди по настоятелна, ще облекчиш бебето, нищо че не плаче, вероятно не му е комфортно. Чувала съм че 7 дни без да ака не е добре (не искам да те плаша разбира се). Дано скоро се оправите!

Успех!


Hug

# 3
  • Мнения: 857
След като прочетох купища инфо за запека, разбрах - повече от 72 часа е запек, дори акото да не е сухо и твърдо. Има различни мнения и разбирания, на моето дете му  беше много зор и плачеше при всяко пръцкане и напън. Консултирах се с гастреонтеролог и сега му давам слабителни. Мисля, че имат ефект.
Опитай масаж на коремчето и сгъване на крачета, термометър също както ти е казала алина-си. Обади се и на педиатъра си.

# 4
  • Мнения: 690
Изпий "ударно" 1 л. сок от круша  Wink на мен много ми вървеше този на Каппи    Laughing

# 5
  • Мнения: 44
Толкова дълго не е добре.На моето бебе наи добре мудеиства Лактулоза на третия час се изхождаше.Даи недеи чака!

# 6
  • Мнения: 2 401
Не се притеснявай доста от кърмачетата точно на тази възраст правят такива паузи и обикновенно след месец, два нещата се нормализират, без да се полагат някакви специални усилия. Можеш да опиташ ти да косумираш овесени ядки, трици или както са ти писали да пиеш сокове от круши, сини сливи..., другто което можеш да правиш е масаж на коремчето на бебето по часовниковата стрелка и гимнастика, незнам дали ще има ефект, но поне може да се пробва.

# 7
  • Мнения: 185
Ние сме така, само че на 4 месеца и с мнооого зор. Малкият разбойник се напъва с глас и недоволства, когато не се получи. Затова съм пробвала всички по-горе описани лекове + още няколко за разкош, не съм пробвала само с дуфалак и другите "фарма"-разхлабителни. Не съм убедена, че е добре. Засега обаче нищо не действа smile3511. Но пък щом детето не се тормози, закакво да го мъчиш излишно с термометри, лекарства и т.н. newsm78 ?!

# 8
  • Мнения: 175
Ние също сме имали такъв период от 8дни, не правех нищо освен масажи на коремчето по чесовниковата стрелка , но та сама се оправи почна през 3дена да се изхожда после всеки ден.Усвоява ти кърмата на 100% на моя приятелка малката и тя беше така казах и какво да прави и пак стана така от самосебеси се оправят.При запек изпражненията са твърди дори на 6дена да ака ако не са твърди не е запек.Обикновено става така когато имат и разтеж.

# 9
  • Мнения: 73
не се притеснявай,ние постоянно сме така-изхожда се на всеки 4-7 дена.Засега сме само на кърма.

# 10
  • Мнения: 567
И ние бяхме така. На 7-я ден след масажи на коремчето и гимнастика на крачетата  се беше омазало цялото Mr. Green Не ми е била нервна или неспокойна , а и коремчето и беше меко. Давах и лактулоза но ефект нямаше и спрях.И когато почнах с гимнастиката всичко си дойде на място. И сега ако не се изака 1 ден и на 2-я си започвам с масажите.. е рядко ни се случва...Да подчертая, че сме само на кърма и не съм й давала сокове

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз имам същия проблем.Напоследък откарва 6-7 дни,също е спокойна  за разлика от мен.За момента сме само на кърма . Дуфалака вече не действа , за жалост, термометъра също не винаги върши работа.Открих обаче случайно  ,докато се мъчех да увелича кърмата , че ако изпия 1.5  л айрян на ден  до обяд на следващия бебка е свършила работата Laughing

# 12
  • Мнения: 2 837
Докато детето е спокойно, не се притеснявай. При много кърмачета на тази възраст има такъв проблем. Не е известна причината, но така или иначе се случва и не е притеснително. Прави масаж на коремчето, недей да правиш клизми, защото така червата ще станат лениви. Проблемът минава от само себе си. Аз също се бях притеснила, но моята зълва ме успокои. Нейният син е малко по-голям, израсна във Франция и там също я бяха успокоили, че явлението е нормално и ще отмине.
За всеки случай наблегни на своята диета, но недей да прекаляваш с млечни продукти, че действат алергизиращо понякога.
Виж това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.30
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649 - наблягам на това:
Цитат
Кърмените бебета могат да ходят по голяма нужда от няколко пъти дневно в първите няколко седмици до само веднъж или два пъти за цяла седмица. Дори и когато изпражненията са меки и полутечни, понякога бебетата въпреки това се напъват, за да се изходят.
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/77/
http://xedra.wordpress.com/2008/02/02/dirtydiapers/

# 13
  • Мнения: 990
Присъединявам се към поста на Ана2, малкия ми син до 5,5 месеца, тоест до захранването си акаше веднъж или два пъти седмично, като изглеждаше напълно нормално за него! После с въвеждането на друга храна се регулираха нещата постепенно, сега ака всеки ден!  Peace

# 14
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
При нас помагаше масажа на коремчето и леко му притисках крачетата към корема. Имали сме пауза и 10 дена, но след захранване се оправиха нещата.

Общи условия

Активация на акаунт