„Петиция за нашите деца” – моля подкрепете правото на децата да пътуват!

  • 9 290
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 241
Добре, аз доколкото разбрах, ако единият родител има изцяло родителските права върху детето, пътуването може да се извърши само с негово съгласие.
Т.е., родителят без родителски права не е "нужен"

Предполагам, че под "единият родител има изцяло родителските права върху детето" имаш предвид случаите, когато другият родител е "лишен от родителски права" (?) ...


Да, това имам предвид.

# 46
  • Мнения: 2 849
Случаите в които "единият родител е лишен от родителски права" са наистина изключения, много малък процент...

# 47
  • Мнения: 2 241
Момичета, какво се случва?
Имаме ли някакво развитие?
...май всичко замря...  Tired

# 48
  • Мнения: 2 849
Диамантче за съжаление никакъв напредък  Tired Явно докато не ни приемат в Шенген и на нота няма да помръдне разрешаването на проблема с краткосрочните пътувания на децата извън България   Confused Много жалко за децата, че е за тяхна сметка всичко това.
Много е важно в каква среда възпитаваме децата си, какви възможности им предоставяме да имат досег с други държави, култури, езици и народности, да развиват своите способности и таланти. Много е жалко, когато поставяме ограничения на това или не се борим да бъдат премахнати такива.

Дъщеря ми учи в гимназия в Белгия, икономика и модерни езици. От училището са ми представили график кога и къде ще имат еднодневни екскурзии - езикови практики в съседни страни /Франция, Германия/, които се провеждат съвместно с тамошни училища. Изпращат ми след това фактура за да платя част от разходите по пътуването /останалото се субсидира/. Никой не ми иска "декларация-съгласие" за това /отделно и граници няма/, след като съм я записала в това училище, значи съм съгласна с учебната им програма. И как иначе да се научат децата да говорят даден език, трябва и практика.
Отделно за дъщеря ми ходенето в съседна страна се е превърнало даденост. Вълнува се когато пътуваме по-надалеч напр. Италия, Испания.. или на друг континет.

Обмислям съсвем сериозно догодина като се присъедини България към Шенген, живот и здраве март 2011г., да купя билети за мен и дъщеря ми и дойдем да го отпразнуваме с едно дунавско хоро или сиртаки и да ги забия някъде на границата двете съд.решения, че тя може да пътува извън България без съгласието на баща й. /то и сега съгласно чл.16 на Инструкцията на Гранична полиция не трябва да й ги искат, защо живее постоянно извън България, но ... защо ли пък да се спазва таз инструкция и всеки път копия да се оставят по 20 хартиени листа, много е антигрийн/

# 49
  • Мнения: 511
Напълно ви подкрепям и подписах петицията. Все още нямам деца, но съм твърдо против идеята ограничени родители да ограничават собствените си деца  Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 571
Момичета, какво се случва?
Имаме ли някакво развитие?
...май всичко замря...  Tired
Ако знаеш с какво нетърпение отворих темата и аз (дебнех за нещо ново)...за съжаление - нищо не се случва.
Напълно ви подкрепям и подписах петицията. Все още нямам деца, но съм твърдо против идеята ограничени родители да ограничават собствените си деца  Crossing Arms
Малечка, дружно благодарско  Hug Горкото куче Мима (не че имам против) събра много по-бързо подписи от нас...
В крайна сметка, в Бг май е важно да са нахранени и облечени, а други права...за какво са им  Whistling

Последна редакция: сб, 17 апр 2010, 22:47 от edira

# 51
  • Мнения: 511
Малечка, дружно благодарско  Hug Горкото куче Мима (не че имам против) събра много по-бързо подписи от нас...
В крайна сметка, в Бг май е важно да са нахранени и облечени, а други права...за какво са им  Whistling

Мога само да разпратя петицията на абонатите си в Skype. Факт е обаче, че много хора изглежда разсъждават точно така - детето да има ядене в чинията и възглавница под главата, а другите нужди са глезотии Sad Стискам ви палци да успеете да постигнете целта си, защото от родната стряха по-хубава няма, но тази любов към родното не трябва да пречи да се разгледа какво има извън нея...

# 52
  • Мнения: 1 517
Подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт