на лекар

  • 3 078
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Кога за първи път отидохте на лекар след като разбрахте ,че сте бременна..момичетата тук ми изчислиха че сам в 4-5 седмица след като първи ден на последната менструация беше на 20 февруари ..кога трябва да отида на преглед не е ли още рано или?.. newsm78

# 1
  • Мнения: 1 045
никога не е рано.Иди дори и да не ти засече бременността на видеозон да ти даде наставления и т.н.
Аз правих тест 2 дни преди предполагаемия цикъл и отидох преди да имам закъснение.Нищо не се видя на видеозона,но пусна изследвания каза какво може и какво не.Разни такива....

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 17:12 от GALQ79

# 2
  • Мнения: 2 311
Кога за първи път отидохте на лекар след като разбрахте ,че сте бременна..

Аз отидох 5 дни след закъснението.Доста рано,но нямах търпение.

# 3
  • Мнения: 346
отидох в 6 г.с., но нищо не се видя. Пусна ми само кръвен тест, който потвърди бременността.  Flutter

# 4
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Седмица след закъснението си направих домашен тест. И след около седмица след това отидох на лекар

# 5
  • Мнения: 182
Ами аз 2 седмици май след като разбрах,че съм бременна и като отидах нямаше нищо,че после след една седмица вече се виждаше ясно плодното сакче!

# 6
  • Мнения: 651
На мене ми се видя сърце в 9 г.с.,а преди това само плодно сакче!

# 7
  • Мнения: 306
аз ходих около 10-12 дни след закъснението и видях точката. Успех!

# 8
  • Мнения: 2 521
Аз отидох 1 седмица след закъснението.Лекаря видя че има бременност.Най-добре е да отидеш в понеделник на преглед.

# 9
  • Мнения: 66
Отидох веднага след двете чертички, но тя ме върна да ида след 20 дни, че още нищо нямало да се види.

# 10
  • Мнения: 39
да отида в 9г.с ...тогава поне може да се чуе сърдечния ритам..знам че не е хубаво често да се ходи на видиозон

# 11
  • Мнения: 693
Обади се на твоя гинеколог да го питаш!

# 12
  • Мнения: 9 814
Първият път отидох към края на 4 г.с., началото на 5 г.с.. Видя се една мъъъничка точка.
С втората си бременност отидох в първия ден от 6 г.с., отново се видя точка.
Чак в 9 г.с. и сърдечен ритъм.

# 13
  • Мнения: 4 335
Отидох веднага след положителния тест,около седмица след закьснението на МЦ.

# 14
  • Мнения: 2 374
В 4 г.с. едва ли видят нещо,но може да отидеш все пак.Първият път отидох седмица след закъснението,но нищо не се видя,чак към 6 г.с. Вторият път си отидих в 6 г.с. и всичко се потвърди.
Честито и успех!

# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
Веднага след като видях положителния тест.Това беше в 6 г.с.

# 16
  • Мнения: 344
След като ми закъсня два дни си направих тест , който беше положителен и до края на седмицата отидох на гинеколог.Бях в шеста седмица.Видя се само точка на ултразвука.В десетата седмица ходих пак и тогава се видя и сърдечна дейност.

# 17
  • София,
  • Мнения: 4 267
В четвърта седмица още е много рано и наистина може да не се види нищо на ехографа, но може след две тир седмици да отидеш. Все пак отиди да ти пуснат кръв и урина Peace просто рутинна проверка.
А кой те излъга, че не е хубаво да се ходи често на ехограф, това са пълни глупости, ами ако имаш проблеми и няма начин, така или иначе ще те следят по изкъсо.
Аз си направих първият тест седмица след като ми закъсня и се обадих на лекарката, но тя също ми каза да не бързам да ходя на ехограф още, едва след десет дни. ЗА сърдечната дейност, не си спомням, кога я видяхме, но добре че отидох по рано, защото се видя и латентна киста на единия яйчник, която се хранеше и растеше паралелно с бебето, така че добре че я видяхме навреме и ми предписаха лекарства иначе имаше опасност да изгубя бебето! Peace

# 18
  • Мнения: 4 433
Във втория месец отидох,защото тогава ми прилоша Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 44 082
След теста веднага си записах час при лекар, отидох, потвърди бременността, изписа ми лекарства(защото в началото имах 3-4- дни кървене), фолиева киселина.... и ми каза след не знам колко време(вече не помня) да отида да се запиша някъде на консултации ако до тогава всичко е наред и нямам нужда от други консултации....
та така на седмица и малко закъснение си имам снимка на моята точица Wink

# 20
  • Мнения: 5 994
ами аз посетих кабинета в 6 седмица,да потвърдят бременноста,но ме бяха посъветвали че преди 6 е рано ,а иначе теста показа след два дни закъснение

# 21
  • Мнения: 153
Отидох 4 дни след закъснението. Вече си бях направила тест.

# 22
  • Мнения: 163
Аз ходех постоянно - от 2-рата седмица винаги когато се притеснях за нещо, ама то при мен малко граничи с параноя. running thumbsup

# 23
  • Мнения: 1 372
Според мен доста си изчакала. Аз отидох на лекар десет дни след закъснението.

# 24
  • Мнения: 793
Направих теста и след 2 часа вече бяхме пред кабинета за да потвърди (бременността ми е случайна). Даде ми 1 седмица да реша дали ще запазя бебето(защото аз не бях сигурна,трябваше да го обсъдя с приятеля ми). Naughty След 5 дни отидох и ми каза да започвам да пия фолиева киселина след като искам бебето. Не си спомням точно в коя седмица отидох ,помня че беше 10 дни след като ми закъсняваше цикъла.

# 25
  • Мнения: 6 713
Аз ходих на преглед малко след закъснението, била съм в 4 седмица. Няма рано или късно, просто отиваш. Друг е въпросът, че докторът нищо не видя толкова рано, и ми прави кръвен тест. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 013
Пет дена след закъснението по съвет на док си направих тест.Още на следващия ден бях на преглед!
Отиди веднага!  Peace

# 27
  • Мнения: 568
След втория ден от закъснението не ми трябваше лекар да знам какво става.На следващия направих тест-положителен.След 2-3 бях при личния там ми казаха,че е още рано.След още 2-3 гинеколог ми потвърди Simple SmileОтивай!

# 28
  • Мнения: 2 334
На 5-я ден от закъснението ми си направих тест и на 7-я ден ходих на лекар

# 29
  • Мнения: 822
5 дни след закъснението на МЦ си направих теста и седмица след това отидох на лекар.

# 30
  • Мнения: 1 305
За първи път на преглед отидох в 6 г.с. и се видя една малка точка и чух за първи път сърчицето й.

# 31
  • Мнения: 39
но на мен същност ми закъснява с 5 дена ..тъй като предния месец ми беше на 20 -февруари и тъй като февруари беше 28 дена трябваше да ми дойде да 20 март

# 32
  • Мнения: 8 999
Отидох няколко дни след датата, на която трябваше да ми дойде.

# 33
  • Мнения: 1 322
Отидох в 8-ма седимца, като преди това се бях консултирала с моята лекарка по телефона и тя ми каза да изчакам малко и тогава да отида.

# 34
  • Мнения: 2 111
7 дни след закъснение на цикъла отидох на преглед и се видя точицата.

# 35
  • Мнения: 39
в коя седмица  се чува сърдечната дейност,за да отида тогава

# 36
  • София,
  • Мнения: 4 267
РАзлично, но по принцип в девета - десета, тогава няма начин да не се чуе. Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 5 079
В 6 г.с., защото прокървих.
Иначе бих отишла може би по - късно. Peace

# 38
  • Мнения: 1 354
Аз отидох седем дена от закъснението на мц.,а в 6 г.с. има сърдечна дейност Peace

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Бях в началото на 5 седмица ,когато посетих доктора

# 40
  • Мнения: 297
Аз отидох седмица след като ми закъсня и се констатира бременност
Успех   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 080
аз отидох в 7-ма седмица.

# 42
  • Мнения: 233
Пуснах си кръвен тест на 14 ден. В 5 г.с. се видя плоден сак. В 8 г.с. и ембриона в плодния сак

# 43
  • Мнения: 370
Изчаках да минат около 10 дена,след като ми закъсня и като отидох бях в 7 г с.Аз си знаех,че съм бременна и отидох на гости при сестра ми,за да не се отправя направо към лекаря.Няма смисъл да се ходи рано,нищо няма да се види.

# 44
  • Мнения: 3 294
За първи път бях на преглед в 7 г.с. видяхме плодното сакче и сърчице  Peace

# 45
  • Мнения: 29
Здравей! Аз отидох на лекар на 10-я ден от закъснението на цикъла, което при мен си беше в 6 г.с. Още на първия преглед АГ-то видя пулсиращата точица. Успех и леко бременеене!   bouquet

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
В 6 г.с , но ме върна, защото не можеше да потвърди на 100 % и отидох отново в 7 г.с. за да чуя най-добрата вест  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 188
Аз отидох в 5 г.с., но се видя само точка.В седма г.с. вече имаше сърдечна дейност.Желая ти една лека бременност и едно прекрасно бебче.

# 48
  • Мнения: 14 654
Aз мисля да отида след 2 седмици някъде, последно ми дойде на 17 февр, горе-долу като на тебе значи. Днес правих тест - положителен  Simple Smile С първото отидох в 8г.с.
Виждам, че вече имаш лентичка, така че честито   bouquet .

# 49
  • Мнения: 2 015
Какво стана?Ходи ли на доктор?

# 50
  • Мнения: 39
не ,още не съм мисля да изчакам още седмица,две  newsm17  дано  всичко е наред

# 51
  • Мнения: 2 447
Аз отидох в 4 г.с. видя се една малка точица.

# 52
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Когато си готова, тогава е добре да огидеш на лекар.

# 53
  • Мнения: 961
Аз отидох в 8 г.с. Тогава ми потвърдиха, че плодът има сърдечна дейност.

# 54
  • София
  • Мнения: 23 079
Отидох на лекар 10 дни след закъснението, като вече си бях направила тест, който естествено беше положителен. Видя се плодното сакче и точката и още тогава започна да ми попълва картона за бременността.
Успех  Peace

# 55
# 56
  • Мнения: 60
ако идеш сега ще ти каже че има нещо ама и той няма да е сигурен какво е.....изчакай поне седмица две...поне окоплодното сакче ще се види......но не и бебе че ще е мноооого мъничко още

# 57
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз отидох във втори месец и половина , но защото аз се забавих , иначе бих отишла и по-рано Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 1 535
Ходих в 5 г.с. и се видя малката точица.
Не винаги обаче успяват да я видят толкова рано. Ако имаш търпение (което аз никак нямах  Rolling Eyes) изчакай още 1 седмица.

# 59
  • Мнения: 24
Аз отидох на преглед за първи път в 6 г.с.

# 60
  • Мнения: 489
Честито!
Аз отидох на 5 дни закъснение и се видя точката, а в 7 г.с. и сърдечна дейност. Защо да чакаш толкова дълго?! Според мен е хубаво да се отиде по-рано, поне да се потвърди бременността. 

Общи условия

Активация на акаунт