документи за раждане??????????

  • 680
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
От кого се издават документите за постъпване в болница (За раждане) и кога.Бих се радвал на подробности...Благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 315
От наблюдаващия бременността гинеколог. Издават се около 45 дни преди термина.

# 2
  • Мнения: 3 200
45 дни преди раждането ти оформят документите

# 3
  • Мнения: 7 640
мисля, че ти трябва и талон за постъпване в родилното, издава се от личния лекар.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Трябват ти обменна карта от лекаря който ти е следил бременността.Изследвания от последния месец(пълна кръвна картина и урина),ЗАДЪЛЖИТЕЛНО кръвна група.Изследвания за СПИН,австралийски антиген,Васерман.Ще ти трябват след това за записване на бебето двете лични карти и акта за сключване на брак ,а ако нямате брак  се издава някакъв документ ама не знам точно какъв!
Амиии,мисля ,че е това newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 477
Да допълня - кръвната група е добре да се изследва в Майчин дом - признава се от всички болници, иначе може да се наложи в последния момент да се правят и такива изследвания. Става дума за болниците в София. Изследването за Васерман има годност 6 месеца. Ако е правено в началото на бременноста, трябва да се повтори.
А след като се роди бебето - ако родителите нямат брак, таткото идва в болницата и се попълват формуляри на място и се записва бебето.
Леко бременеене и весело лято!

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Обменната карта се издава от лекаря който следи бременността. В нея се попълват всички изследвания и данни от бременността. Издава се 45 дни преди термина и ако се правят след това изследване се дописват в нея /трябва да се носи при всяка консултация до раждането/.
Копие от акта за граждански брак и личните карти на родителите може да донесе в родилния дом и таткото след раждането.

# 7
  • Мнения: 1 108
45 дни преди термина.Това са обменна карта , болничен и направление за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт