Моля за съвет към кого да се обърна

  • 1 524
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
И аз съм изпадала в подобна ситуация преди време.
Казвах си, че ми е студено и какво не ми харесва без притеснение, но ефект никакъв.
Нямах нерви да си търся правата, да се занимавам с жалби. Всяка свободна минута използвах да си търся друга работа и си намерих. Така се случи, че напуснахме едновременно 3-ма, и едва тогава шефовете осъзнаха къде грешат. Сега като говоря с бивши колеги, се оказва, че вече не е толкова студено, променили са се и други неща.
Според мен в работата трябва да има някакви нормални, елементарни условия, все пак прекарваме много голяма част от времето си.
Незнам какви пари трябва да ми дават, за да стоя при такива условия.
Иначе Инспекцията по труда се оказаха доста дейни напоследък, от опита на близки и познати. Ако ти се занимава се обърни към тях, ще те насочат по- натам какво да направиш.

# 16
  • Мнения: 17
Благодаря ви отново! Ходих при личната и ми даде болничен до вторник. Сега малко се притеснявам да се обадя на шефа, но в крайна сметка той да не мисли за мен. Само се чудя дали да си подам и молбата заедно с болничния. И без това тук само късам нерви. Глоби ме преди седмица за не изхвърлен кош, а не знам да съм чистачка! Не можах да повярвам. Факт е че повечето работодатели си правят каквото си искат. Аз си търся друга работа от доста време, но като кажа че съм студентка задочно всичко свършва. Но няма да се предавам. Достатъчно търпях негативно отношение тук.

# 17
  • Мнения: 3 634
Ако молбата ти е с предизвестие то не тече за периода, в който си в болнични.

# 18
  • Мнения: 17
Вече не знам какво да правя. Била съм правила "сечено" и вероятно щял да ме уволни дисциплинарно. И с какво оправдание? Искам да се гръмна. Cry

# 19
  • Мнения: 372
Запази спокойствие само.
Няма "оправдание".
За дисциплинарно уволнение си трябва солидна доза документи и доказателства, иначе е оспоримо на 100% и тогава ще ти плаща обезщетения. Е за такива случаи инспекцията по труда са насреща. А ако реши да сътвори такова нещо си има начин за оспорване, почти на 100% е в полза на работника. Ако е такъв ентусиаст и спретне нещо, без да се консултира с юрист, после ще съжалява.
Колкото и да ти е трудно, според мен не си за там, по-добре за кратко без работа, отколкото тези нерви.
Един съвет: карай си болничния, удължи го колкото може, пусни си предизвестие за напускане, с входящ номер обезателно, незнам какъв е договора, изчети го, не пиши никакви обяснения, ако иска устно по някакъв повод.
Имам опит в тази посока, ако се случи нещо пиши, ще се опитам да помагам. Но може и само да си заплашва човека.

# 20
  • София
  • Мнения: 383
Не може да те уволни дисциплинарно току така. Шефа ти е комплексар експлоататор.
Щом си студентка би трябвало да си интелигентно момиче, не се оставяй да те манипулират така, ами седни и прочети КТ и  свързани с него нормативни актове, поограмоти се малко и му разкажи играта. Аз преди време и при адвокат съм ходила за консултация и съвет. А ако се стигне до нещо по-сериозно, делата по трудови правоотношения са безплатни за работника. Успех и по-смело си търси плавата.

# 21
  • Мнения: 17
Страшно ви благодаря! Hug Ако си подам молбата може ли той да ме уволни след това? Знам, че може да ме освободи и да не чакам да изтече предизвестието. Малко се притеснявам, че кръстницата на шефа ми е юрист и ако иска да ми направи мръсно ще успее. Аз не вярвам много на нашите закони. Нагледала съм се на експлоатации от страна на работодателите. Нищо не може да ги промени в сегашното ни положение. Но все се надявам, че един ден нещата ще се оправят.

# 22
  • Мнения: 6
Горе главата и не се панирай! PeaceПроучи внимателно и не му пускай никаква аванта,камо ли да ти е жал за него -той се грижи за здравето си ,а тебе кучета те яли -  #2gunfireУспех!!! newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт