Нощно напикаване при дете

  • 4 529
  • 13
  •   1
Отговори
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Здравейте всички,

сина ми е на 8 години и от няколко години страда от т.нар нощно напикаване. То си се води нощно, но при него се случва по закон винаги между 5 и 7 сутринта.
Водили сме го при разни лекари, не откриха физиологична причина за това, според тях детето има много дълбок и спокоен сън и не усеща. Склонна съм да вярвам в това донякъде, понеже доста пъти ми е правело впечатление че много трудно се събужда, а се е случвало и да се вдига страхотен шум около него, а той изобщо да не реагира. Разни познати, приятели казват че ще го израсте, но вече наближава 9 години, а това все още се случва и аз се притеснявам все повече и повече. Чувала съм че има случаи при които този проблем го има и при възрастни хора, а не искам с моето детенце да се получава така.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има някакво решение, да сподели. Благодарна ще съм на какъвто и да е съвет.
Успешен ден на всички желая.

# 1
# 2
  • Мнения: 1 901
Здравей,наистина това е ужасно депресиращ проблем.Чувството детето ти да се събуди в локвичка е кошмарно.Моят голям син,който сега е на 10 се напикава нощем от 2 годинки.Не съм го водила никъде,надявах се да отмине от самосебеси.Имаше периоди на леко затишие.Чак сега от 3-4 месеца започна почти да не случва или ,ако се случи е съвсем малко само в слипчето.Никога не съм му се карала.Майка ми все казваше,че е на психологическа основа #CrazyВсичко е възможно newsm78В крайна сметка сега проблема почти изчезна и дори синът ми ще отиде на зелено училище PeaceЗнам,че се дават билки,но аз не стигнах до там,просто израстването му повлия като,че ли.От сърце ти пожелавам леко разрешаване на проблема  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако щеш вярвай, ама позната ми разказваше как детето й до 11-12 год страдало от това, просто го оперирали от апендикс и проблемът с напикаването изведнъж с операцията изчезнал Shocked Без майтап !

# 4
  • Мнения: 5
Ако щеш вярвай, ама позната ми разказваше как детето й до 11-12 год страдало от това, просто го оперирали от апендикс и проблемът с напикаването изведнъж с операцията изчезнал Shocked Без майтап !

Моя съвет е щом знаете в кой часови интервал се напишква, просто да го будите и да го изпишквате точно тогава.Имала съм подобен проблем и единствено по този начин успях да го разреша.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ritta_MI
  Това, че се напикава между 5 и 7 часа, съвсем не е случайно.
   В тази последна фаза на съня - рем фазата е най-активна, най-много се сънува и това най-често са т.н. отработващи сънища. Отработващи някакви проблеми сънища, след които, психо/емоционалното напрежение спада. Сиреч сънуването е много полезно за психиката, един много добър психотерапевт.

# 6
  • Мнения: 2
Напикаването е една от най-честите детски неврози. За патологично се счита редовното напикаване след 3годишна възраст. Според някои автори границата е 4 години. Различават се следните видове напикаване:
 
Нощно – enuresis nocturna
 
Дневно –enuresis diurna
Нощната енуреза може да се счетае и с дневна по време на следобедния сън.
Изпускането по малка нужда у малки деца по време на игра и смях не е дневно напикаване!
Първично – enuresis persistens (продължаващо) - когато физиологичното напикаване продължи след 3 (4) години.
Вторично – enuresis aquisita (придобито) - ако детето е спряло да се напикава и след продължителен период (с години) започне отново да се подмокря.
Различават се още временно и постоянно напикаване.

Пълната статия - Нощно напикаване

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, имам приятелка и момиченцето и е на 9 годинки и все още се  Sad .И се разнасят с найлоните,събуждат се през нощта да се изпшкат, за да няма мокра нощ.Много депресиращо е за детето, а то няма вина.И съм прочела почти всичко по тази тема.Ако има някой който може да ме посъветва с какво мога да им помогна ще съм ви благодарна.  bouquet
P.S. Чувала съм за прахчета но не знам как се казват и дали има ефект.

# 8
  • Мнения: 79
На детенцето на приятелка (8-9 годишно) правиха изследвания в Пирогов и й бяха казали, че е спина бифида. Казаха им да ходят на минерални бани във Велинград.

# 9
  • Мнения: 4
Аларма за нощно напикаване помага.

# 10
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аларма за нощно напикаване помага.

За първи път чувам за такава аларма....Може ли малко повече инфо?

# 11
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
На моя приятелка на детето педиатър - доцент изписа лекарства , но не им знам името. За съжаление не е успяла да ги намери в Аптеките , тъй като са около 60 - 70 лв. Ще я попитам за името на лекарството и ще пиша.

# 12
  • софия
  • Мнения: 505
Здравейте мамчета,ние имаме същият проблем и вече съм сериозно притеснена.Сина ми е на 12г и се напишква често само нощем.Ходили сме в Пирогов при Кънчев ,в Хисаря ,при Анадолийска в 3та Градска и нищо.Пили сме Адиуретин,Дриптан всичко е само моментно и после пак.Виждам ,че този проблем вече го изнервя и стана вече доста избухлив.Помогнете с някакво решение на този проблем,четох старите теми и ще пробвам с Птичето просо.Четох за меда ,лимона и яйчените черупки.По колко се смесва да пробваме и това?Благодаря  предварително.

# 13
  • Мнения: 4
Видях я в електронния магазин aukro.bg. Там е описано накратко как действа. Надявам се, че наистина действа. Все пак американците са я измислили.

Общи условия

Активация на акаунт