Отговори
# 45
  • Мнения: 280
Здравейте!
Ави стахотни са Дани и Сашика Hug Flutter Hug
Ирини трогна ме че и нас това ни чака. Милото Спаско Tired или по-скоро милата ти Simple Smile
са събота ни се иска но не ще мога май Wink
Амарето , поздавления Peace  ех  - това са чудни емоции, а за маленките още повече Flutter
Ние още нямамаме никакава яснота за ДГ Wink

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА СУПЕР ФУРНА ЗА ВГРАЖДАНЕ - НАПРАВО ДА ГОТВИ САМА. ПОМОГНЕТЕ. ХАРЕСАХ ЕДНА РЕТРО ВАРИАНТ НО МНОГО ДЪРВЕНА МИ Е ВЪТРЕ Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 3 249
Алфи, аз съм с Горение...

# 47
  • Мнения: 313
Приветки ...

Аз тази вечер съм сама и ми е още по гадно.Мъжлето е наряд, а Дани....всички знаете Rolling Eyes. Знаете ли, не иска да говори с мен по телефона, явно и става мъчно, и с татко си говори, ама с мен не ика или само ми отговаря с "да" и "не". А, в неделята още като я оставихме и вечерта исках да я чуя и тя се разплака миличката, съответно и аз до 1 през ноща... Вчера така ме болеше главата, и стомаха просто ужасно беше.. Не го пожелавам и на най-големия си враг. Сега като ме срещат познати и като питат за Даная къде е и аз като кажа, всички ми отговарят : "Е ми нека да я гледат, хем и ти ще си починеш, ще ти е хубаво, после все ще искаш да я пращаш... УВИ!!! Явно аз не съм от тези хора... А искам и 3 деца да имам да са си само с нас, незнам явно съм странен характер, ама съм такава. Е сега майка вече свикна и не ме врънка да взимат Даная , ако аз я пратя добре, ако не не звънят постоянно да ме карат да я водя у тях... но с това както и да е. Дано след това като си дойде с градинката всичко да е наред, поне да не боледуваме толкова честичко. Даже смятам края на май или юни да я пратим пак на яслата да видим как ще сме... Моля се само детенцето да изкара добре с баба и дядо и да не се разболява... Praynig

Марлела имам нужда от подкрепа, за което и аз силно те прегръщам... Благодаря ти! Hug
алфира, купи ли я или само се спря на този модел... newsm78
bebe_dundi, редовно ни се случваше когато слизахме на площадката до блока.../ Аз като видех някое суполиво или да кашля взимах Даная и отиваме другаде... Това е моят опит, аз не съм виновна е детенцето е болно и моето дете да се разболее и другото е, защо изобщо ги свалят да играят с други деца... Crossing Arms Това е моят опит... Peace

# 48
  • Мнения: 2 123
Алфи    bouquet Аз съм с Eurolux от производителте на Faber  и Nardi. И готварската ми печка е такава, и аспиратора. Много съм доволна.
Дунди, при среща с безотговорни родители просто си хващам детето и си тръгвам...

Исках да ви разказвам надълго и широко, но Спаси от 30 минути реве и пищи истерично. Настина не разбирам защо... Сега  и Джи с е разплака... Добре че майка ми е тук.

# 49
  • Мнения: 109
snezhka-smeshka, честит празник! Много здраве и щастие ти желая!



Кузманка, пиши, пиши, така ще ти олекне поне малко.  Hug

iriniiHug

# 50
  • Мнения: 3 960
Подадохме си документите за градина  Wink
Амарето ми се обади че са пристигнали Hug ще се видим сигурно в събота ,за да могат няколко дни да се видят на спокойствие със семейството  bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 3 249
Подадохме си документите за градина  Wink

Айде честито. Сега остава и да ви приемат Praynig Ей, на маймуни ни направиха значи...

# 52
# 53
  • Мнения: 481
Снеже, ЧРД   bouquet Много щастливи мигове и любов  Hug

ДЗ, честито  Peace

Ирини, точно го мислех Спаси, дано се адаптира бързо детето  Hug

Кузманка, различни сме, така е  Peace Дано Дани да се закрепи и бързо да си се прибере при вас  Hug

bebe_dundi, понякога си мисля, че не съм добре нещо аз... но никога не ме е притеснявало сополиво дете или торба с лекарства... По-скоро ми е мъчно за болното дете. Детето ще изгради имунитет само ако се сблъска с бацилите. По-скоро пазя болното си дете за него ми е мъчно, и признавам по-малко  заради другите родители, но гледам да се съобразявам, все пак е нормално да мислят различно от мен. Не приемам, никога, че понеже друго дете е било болно на площадката та и моето се е заразило... за да се зарази моето не е само фактора друго заразено дете. Много объркано го казах, но искам да кажа, че колкото повече се притесняваш и пазиш детето от болести, толкова повече те връхлитат  Wink

Ави, страхотни са  Hug

# 54
  • Мнения: 872
Че то сополите болест ли са? Тук рядко ще срещнеш дете без сополи и зачервен нос..  Mr. Green В България обратното, един сопол и веднага се вади торбата с лекарствата   Naughty
Температурата и повръщането, разбира се, са друга работа..
Аз преди да родя Виктор се бях шашнала, че Филип игра на площадката с едно шаркаво дете, с много пъпки в силата си, намазано с червено лекарство да не го сърби.  И си играе детето в пясъка с другите деца, няма проблем  Sick


Ави, много е пораснал Дани , сладур !

Снежка , честит рожден ден на петерици   bouquet

# 55
  • Мнения: 366
Снеже , Честит рожден ден на патерица, пожелавам ти да си много обичана и ценена майка , съпруга и приятелка. Много радости да те връхлитат постоянно!!!    bouquet
Кузманка, ма как я пратихте Дани при родата в Разлог ти нали хич не ги любиш... споко и Лаци като го оставим не ми говори - според мен ми се сърди ,че съм го оставила.. абе с времето и с честотата на оставянията свикват и започва да им харесва .. и те имат нужда от социален опит.. не се притеснявай всяко страдание води до някакво израстване.. според мен  Heart Eyes
Рени, а да те подкрепя и аз не изпадам в истерия от сополи.. и не вадя торбата с лекарствата, вече по- сериозно кашляне или Т могат да ме накаратда се замисля, но аз също смятам , че детето трябва да изгради имунитет и дали това ще е на 3 или на 6 .. да не говорим девствено до 15.. хехехе ама така де
Мария , обаче ти ме удиви с това дете шаркавото.. това вече е връх Sick
Ави , аз май пропуснах да похваля красавците ти, но ти знаеш , Че Саши ми е любимец ,Дани май - няма да му отстъпва по чар..
Алфи, аз в новия апартамент взех Сименс, има и такава функция за самопочистване и снощи за първи път я пробвах, е не беше мнооого мръсна фурната , но наистина после имаше само пепел по дъното.. иначе , аз съм много доволна от марката, но съм сигурна, че всички нови продукти имат вече високи стандарти и каквато и да вземеш няма да ти готви лошо..
Фиби, много красива разходка.. завиждам ви и планирам и ние скоро време да ви копираме... еехх
При нас тая седмица има новини, едната е, че в понделник пуснахме Лаци на ски по ски пътя в Банско от средата до долу.. беше много забавно и на него много му хареса, имаме страхотни снимки - на мама скиора, втората не е толкова забавна, снощи лаци се изтресе от леглото право по лице ..  в съня си и така се уплаши , като взе да крещи ревейки, като отидох гледам от носа му тече кръв ама до брадата, а той се хванал милия и по ръката също омазан.. може и от това също да се изплашил.. душица, после не заспа поне 2 часа.. на сутринта едвам в 9 го събудих .. душанка
Ирини, Лаци каза вчера , че Спаси хапел децата, но него не.. има приятелство да знаеш, него Косьо го е ухапал щото му взел камиончето...  иначе са си играли заедно , да си спокойна ..
Е аз ви оставям.. после пак
Хубав ден

# 56
  • Мнения: 2 123
Добра нощ, странници.

Снеже, ЧРД и от мен на големи патерици. Бъди здрава, хармонична, много обичана и ценена от важните за теб хора. Наздраве!
Кузманка, хормонките, кака, хормонките! В тези бремелински състояния всичко е нормално. Просто си казвай, че Дани е щастлива, а проблемът е, че при теб бушуват хормоните и си хапни нещо вкусно.
За шарките, избощо не съм изненадана от споделеното от Мария. Даже от момичета от форума, живеещи в чужбина знам, че в САЩ си правели варицелени партита  Joy Идеята е децата да се заразят организирано и предвидено и да им се махне от главата въпросната болест. Това, разбира се, не значи, че аз не изпитвам ужас при мисълта за заразяване. Е, не чак ужас, но не би ми било приятно да знам, че някое болно дете "джитка"  Joy по ръка с шарката между другите деца.

Засега Спаси се справя блестящо. Днес даже  спа в градината. Кгато отидох да го взема не искаше да се прибира. Аз бях така езкдзалтирана от неговата радост, че се благодарих многократно за решението си да тръгне. Проблем се явяват засега сополите  Sad След като го излекувахме с АБ от носната бактерия и го пуснахме с идеално сух нос /като описание за куче ми звучи/, днес вече е със силно изразена водна хрема. Водили ги на доктор групово и док "предписал" противоалергичен сироп един път на ден и "кахки за нос" - цитирам  Joy Joy то май не е смешно, но на мен ми стана страшно забавно... Обясних им да не разчитат на неалергичното си дете да му давам противоалергичен сироп заради хремата...  хаха.. Еми това е... Много са доволни от него - "слънчев, комуникативен и ентусиазиран за всичко", като махнем хапането през първите 2 дни /явно е маркирал територии - днес вече не е имало проблем/ С Лаци днес са били за първи път на карате   newsm57
Меги, наявам се следващата седмица да пийне по едно кафе "по женски" - в смисъл максимум с Джи хахаха. Представям си какъв кеф е да караш със собственото си дете. Пусни нЕкое Фото дееее.
ДЗ, честито ви записване. Не е толкова драматично значи - само някакви си 4-5 деннощия пред градината  Crazy Кога тръгвате?
Марлелита, Мария расте страшно бързо.  Heart Eyes Виждам, че добре се забавлява детето. А ти какво правиш докато тя е на градина?

прощавайте ако пропускам някого

ави, наближава първия РД на Дани... Като вчера ми е всичко  Hug

# 57
  • Мнения: 529
Snejka, chestito i ot men!      Mnogo e koftii da ne moga da razglejdam snimkite vi. Iri Megi golqm ek6yn pri vas...Mnogo me e qd, kogato  ni zarazqt i se naloji da stoim zatvoreni v kysti... Nie v 7.40 katsnahme golqm kef da si pristigne6 za 40 min. i to na tsena     po niska ot avtobusa. Mishi mnogo byrbopri, postoqnno pita kakvo e tova. prez denq bqhme na gosti. ve4erta sys semejstvoto na brat mi. Vanko e mnogo shtastliv

# 58
  • Мнения: X
Добро утро!

Днес поради някои лични задачки съм си вкъщи и имах време подробно да ви изчета!

Рени, МарияФ 100 % съм съгласна с казаното от вас.  Hug  bouquet
Не се вторачвам излишно в болните деца по площадки или някъде другаде. Ако беше така, нямаше да си пусна детето на ясла, нали? Там сополиви и кашлящи колкото щеш..... Дори и да си стриктен и да водиш детето си винаги здраво, другите не го правят, така, че няма смисъл. Говорим разбира се само за такива дребни неща като хрема и подкашляне. Никога не съм извеждала детето си с висока температура, повръщане и прочее.
Няма смисъл да държим децата си под похлупак, за да не би случайно да се разболеят. Ако не е от болно дете на площадката, ще бъде от някоя кихаща леля, решила да му се порадва, нали?
Моят начин е: витамини, имуностимулатори, максимално здравословна храна (последното не винаги се получава, защото не обича плодове  Tired) и тичане на чист въздух, пък каквото, такова.
Не мисля, че да изведеш кашлящо дете навън е безотговорно. Ще се побърка горкото вкъщи, особено при хубаво време, защото видиш ли кашляло...

Това е личното ми мнение, не искам да обидя някого.

Ири и аз съм чувала за варицелните партита, но не ми стиска да отида на такова. Ще изчакам естествено да се развият нещата. Аз прекарах варицела на 23 години и то доста леко. Искам да кажа, че не е чак такъв ужас да я преболедуваш като голям.

Снежке  newsm38 ЧРД на патерици!
Много здраве и радост!

ДZ дано ви приемат! Praynig Нашата одисея с точките едва сега започва. #Cussing out

Ави аз пък смятам, че Дани ти е одрал кожата, докато Саши прилича на татко си, доколкото си спомням от едни снимки.

Ири радвам се, че Спаси свиква нормално с градината! Hug  За сополите, просто поеми дълбоко дъх и се въоръжи с търпение. Ще ги има...  ooooh! "Ясленските" сополи са пословични, но по някое време ще изгради имунитет и ще спрат. Не знам дали те успокоих, но това са бели кахъри.

Доника, мила след коментара ти за цирка, си казах, боже това съм го писала аз. И на мен често ми се струва, че моето дете е най-невъзпитаното. Не стои на едно място за разлика от другите, винаги нещо иска в най-неподходящия момент и пр. Работата става с много говорене и търпение. Винаги си казвам, че палавото дете е за предпочитане, поне знам, че е здрава и жизнерадостна.
Аз лично понякога не издържам и се развиквам, което има голям ефект. Досега не съм използвала шамари, но изобщо не гарантирам, че при някой тежък инат няма и това да се случи. Важното е, детето да разбира, че го обичаш такова каквото е и да знае, че ти поставяш границите, които не бива да се прекрачват.

Ставам да оправя безпорядъка и отивам на прическа и маникюр. Днес ми е ден за разрасяване и релакс. Иги е на ясла, тати на работа, а аз...мързел. Embarassed

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 10:05 от Анонимен

# 59
  • Мнения: 4 451
С изключителна радост и вълнение честитя на бременните мадами - Алексал, Бебе Дунди и Кузманка! Момичета, от сърце ви желая безпроблемна бременност и много красиви емоции!
Снежка-Смешка, честит празник, сладурка! Желая ти живот и здраве, здраве и живот, всичко друго се постига и купува!



Прегръдки на всички ви!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт