Препоръчайте ми видео камера

  • 2 131
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Не препоръчвам на никого камери с miniDVD. Относно тези на хард или касетка. Тези с касетка са с възможно най-високото качество: 12.5GB за час.Записват във формат miniDV. Прехвърлянето на комп става през "fire ware". Лесно се прави нелинеен монтаж и след това какъвто искате изходен файл: DVD, .avi и т.н. Тези със хард. Записа е във формат .jpeg2. Трудно се прави монтаж след заснимане и при прекодирането се губи качество. Самия формат .jpeg2 е по-нисък битрейд от този на miniDV, от там и по-ниското качество.
И така, ако искате добро качество и малко "играчка" при обработването на компа препоръчвам miniDV /нашата камера е Panasonic NV-GS330 и е miniDV с касетки/. Следващото според мен е със харддиск: много по-нисък битрейд, jpeg2 формат/ по-трудно се прави монтаж/ и т.н. Тези с miniDVD/също .jpeg2/ са за хора дето снимат, не правят корекции, а само снимат и гледат на DVD. Каквото заснемеш това ще гледаш. Повярвайте ми винаги има неща, които бихте желали да изрежете.
Дано Ви бях от полза. Ако имате конкретни въпроси питайте.
Поглегнете: www.camcorderinfo.com
Не съм съгласна  no че с мини DVD не може да се изрязва ,аз имам такава и изрязвам спокйно което не искам от клипа.Защото то пак се ползва компа и определена програма  Peace.Даже има много програми за обработка на ДВД.Аз използвам Pinnacle Studio 12 и мога да кажа че е доста добра като за без пари,има много екстри и не е трудна.Преди имах с mini DV /касетка/ и 3 пъти я носих на ремонт,майка ми и тя си взе но и нейната работи 1 год и отказа.И според мен/не в цифри/качеството не се различава много,говорим все пак за любителска камера.

# 16
  • Мнения: 1 322
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09036627-ето тази е нашата, от която съм много доволна. С хард диск.

# 17
  • Мнения: 1 426
като имате по 40ГБ филм, как го обработвате  newsm78, колко празно място трябва да има хард диска на комп. за да го обработи. Според мен мини ДВД е по лесно. При това над 90% от потребителите на домашни видеокамери не правят обработки, защото нямат време или го отлагат.
Формата е  MPEG-2, а не jpeg.

Общи условия

Активация на акаунт