Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте!
Какво ще кажете за метода на Д-р Йоген Йонас ?  newsm03
 Попаднах на два много интересни сайта по този повод: www.Dr. Eugen Jonas - The Skeptic's Dictionary - Skepdic.com и www.moonsigncalendar.net/plannedChild.htm. Тук не става дума за хапчета или билки а за голямото влияние което оказва луната за фертилността на жената.  Аз лично ще опитам. smile3523 smile3503

От все сърце желая скорошна радост на всички!  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 568
Ммм, не знам   Thinking, много фантасмагорично ми се струва...

Като ти се занимава, пробвай..., но според мен само ще си загубиш времето!  Rolling Eyes

По-добре си инвестирай времето и усилията в нещо по-"земно", като мерене на БТ и ову тестове! Просто съвет!  Flutter

Успех и дано скоро да се похвалиш!  Peace

# 2
  • Мнения: 191
 ooooh! Майкооо, 'сякви малоумници взеха да решават 'сякви проблеми по всевъзможни малоумни начини. Яд ме е, че човек лесно им се връзва, когато е в безизходица. И аз самата какви неща съм си причинявала, къде от невежество, къде от надежда...

Аз лично само ще посъветвам да си инвестирате/аме времето в други неща и методи. Като среща с добър лекар, който да даде адекватни съвети например. Или както деситалее е казала: тестове за ову, БТ и т.н.

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Вижда ми се малкоооо ...... как да кажа ...... без да обидя .........  Crazy

Луна, звезди, море .... няма ли здравословни предпоставки и кекс, забрави! И луната не може да помогне! Peace

# 4
  • Мнения: 79
Здравейте отново!  Hug
Тук става дума за учен открил взаимовръзката между астрологията и фертилността на жената.

      Ето извадка от сайта на http://www.zachatie.org:
"В края на 50-те години, чешкият лекар Dr. Eugen Jonas направил почти революционно откритие: заедно с менструалния цикъл съществува втори, индивидуален цикъл (зададен още от самото раждане), обуславящ предразположеността към зачатие и с абсолютна точност съпровождащ целия репродуктивен живот на жената. Цикълът отговаря на тази фаза на Луната, която предхожда рождените данни на майката. Всяко възвръщане на съответните фази на Луната, означава за конкретната жена най-благоприятния период за зачеване (фертилен период) и възпроизводство. За определянето на Лунните фази е необходимо да се знае часа на раждане. В случай, че Вие на знаете своя час на раждане, бихте могли да се ориентирате като смятате за свой рожден час 12 часа през деня.
Последващите обстойни изследвания дали поразителен резултат, ако за зачеване се използват най-благоприятните дни от вторият цикъл, то 85% от зачатията стават при смяната на фазите на Луната и само 15 % - на известния биологичен цикъл. "


      Ето ще сайтове в които става дума за този метод :
http://www.exploreastrology.co.uk/astrology-and-fertility.html
Dr. Eugen Jonas - The Skeptic's Dictionary - Skepdic.com
http://www.moonsigncalendar.net/plannedChild.htm  (сайта съдържа калкулатор изчисляващ твоя индивидуален ден ден на зачеване. Използвай преводача на гугъла)
                                         



Аз лично ще опитам. Защото това е един безвреден и безплатен  метод в който единственото което трябва да направя е да си изчисля деня. Естествено не ти се гаранира 100% успех но някой можели да каже нещо което гаранира 100% зачатие? Ако не друго поне е забавно.  newsm47

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 21:05 от Зелено Нещо

# 5
  • Мнения: 6 991
Това и аз съм го чела, беше ми попадало по друг повод.
По принцип наистина сме много биологически свързани с луната, така че може и да има нещо вярно.
Нацели ми лунния знак тоя калкулатор. На предния ми излезе новолуние, тука ми излиза фазата преди новолуние, която не мога да намеря как се казва на български  Laughing Днес било новолуние. Жалко, че вече си ме тресе ПМС и ми е ясно, че нищо няма да стане Joy

Аз по принцип нямам намерение да се хабя с реални, земни методи, само да се нервя Rolling Eyes
Но и с този нямам намерение.
Ще пробвам да разчитам на късмет и постоянство Crazy

# 6
  • Мнения: 1 586
Вижда ми се малкоооо ...... как да кажа ...... без да обидя .........  Crazy
Луна, звезди, море ....
Еми, на тази комбинация май романтика и се викаше  Laughing  К'во обидно може да се каже за нея?!? Ммм?!? Даже направо гарантирам, че със сигурност помага  Mr. Green
Човека само бърка думичката романтика с астронавтика, но ... на кого не му се случва  Thinking

# 7
  • Мнения: 3 294
Не бих си губила времето с такива неща , честно  Peace

# 8
  • Мнения: 304
На мен ми стана интересно.
И другаде съм го чувала този метод.
Обаче, честно с тоя сайт изобщо не мога да се оправя, никъде не виждам да ти иска часа на раждане за калкулирането на каквото и да е. Казва ми само фазата на луната в деня на раждането ми...  Confused.
Принципно не вярвам особено на такива неща, ако обаче ти успокоява психиката - що пък не. Това обаче в никакъв случай не би трябвало да отрича класическата медицина...

# 9
  • Мнения: 79
Здравейте отново! Hug
Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята. smile3529 Лично аз намирам връзка. Защото при мене (правя графика на БТ от декември месец 2008) БТ измерена в деня в който според Луната ми е най-силен за зачеване е много близка до БТ в деня на моята овулацията!  Ill
Разбира се всички сме различни и всеки има право на виждане и мнение което аз уважавам.  Heart Eyes
От сърце желая на всички ни успех! Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 79
И разбира се не може да става и дума за отричане на традиционната медицина и лекарите специалисти! Просто исках да споделя с вас нещо което може да увеличи вероятността за тъй  желаното от всички нас забременяване. А ако има някой който е изпитал метода на Д-р Йоген и не е дволен нека да каже. А ако някой се интересува ще му кажа как да изчисли с калкулатора кога са най силните му дни за забременяване.


От сърце желая на всички скорошна радост  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 586
...Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята. smile3529 Лично аз намирам връзка...
Ей, Зелено Нещо такова...Аз лично не вярвам в чак толкова силното влияние на Луната върху циклите в човешкия организъм, но пък незнайно защо невероятно много ме привлича и се скъсвам да я снимам или просто  да я зяпам  Mr. Green Heart Eyes Mr. Green
Щом ти вдъхва вяра и надежда - ползвай я  newsm10
Ей ти тук една снимка лично мое дело. Да ти помага, когато истинската се е навряла някъде зад облаците  Hug Не се лигавя - съвсем сериозно се отнасям към мнението ти и ти я давам тази снимка от сърце  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 453
Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята.
Ама разбира се, че има връзка!
 Да знаеш мъж ми как подскача в леглото вечер, по пълнолуние..... ooooh! Ония търтеи, сперматозоидите му, само по пълнолуние се активизират. Дори дърпам щората, та да кротнат малко. Whistling

Не се сърди, но не се стърпях.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 329
и аз не успях да се справя с този калкулатор, моля зеленото нещо да помогне!

# 14
  • Мнения: 6 991
Arght, много добър фотоапарат Mr. Green
Ще си я запаметя, все пак Луната е на моята зодийка  Laughing

# 15
  • Мнения: 79
Привет на всички!

Обяснение за онези които се интересуват от калкулатора 
  bouquet

Ето и калкулатора:
www.moonsigncalendar.net/calculate-moonsign.htm Можете да го намерите и с търсачката в google търсите: MoonSignCalendar.net 


Ето какво се въвежда     
Name    if you like .... тук въвеждаш твоето име
Day ..............................тук деня на твето раждане
Month...........................тук месеца през който си се рдила   
Year..............................тук годината на твоето раждане     
Time Zone of Birth-Place  а тук изваждаш това: (GMT+02:00) Helsinki. Kiyv.Riga.Sofia.Talin.Vilnius
Hour.................................тук час на раждане
.........................................тук минути раждане   
if known  (no Daylight Saving Time)
Minute   
with moon angle? see planned children with the moon..... тук слагаш отметка!
include recommended Bach Flower Remedy? background
Calculate Moon Sign ...........Натисни избери  лунен знак


И сега откриваш твоя лунен ден с твоя индивидуален лунен градус. За да получиш кога е най-силния ден за забременяване според луната трябва да намериш през кой ден от следващите месеци луния градус съвпада с твоя индивидуален лунен градус.

За целта се използва същия калкулатор но сега се въвежда:

Name    if you like .... тук въвеждаш твоето име
Da................................тук избираш ден
Month...........................тук месеца( например: април)
Year ..............................тук годината 2009   
Time Zone of Birth-Place  а тук изваждаш това: (GMT+02:00) Helsinki. Kiyv.Riga.Sofia.Talin.Vilnius
Hour                                 тук час :12
                                         тук минути :00
with moon angle? see planned children with the moon ....тук слагаш отметка!
include recommended Bach Flower Remedy? background
Calculate Moon Sign ...........Натисни избери  лунен знак

Ето пример:
Родена сте на 1.1.1970 в 8 часа При направеното изчисление се вижда че при вашето раждане вашият индивидуален лунен ъгъл е бил 274 °.
 Сега използвайте  калкулатора  и вземете за пример дата 16-ти август , изберете за час 12:00 натискайки "Calculate Moon Sign" се появява резултат 275 °  Тъй като Луният  ъгъл се променя всеки ден с 12 ° (0-360) и затова  15 август е твоя ден за зачеване (защото твоя луненен ъгъл е  274 °)
За да се изчисли следващият благоприятна дата за зачеване, трябва да се има предвид, че Луната се нуждае приблизително 29,5 дни, за да достигне същата фаза в небето. Затова изберете следващта дата да е 13 септември (отново12:00часа). Вие ще разберете, че Луната е под ъгъл 272 °.

Дата на вашето зачатие се определя от луния ъгъл в месеца който съвпада (или е приблизително равен)с вашият индивидуален лунен ъгъл Моят индивидуален лунен ъгъл е 123 ° и за мене най благоприяна дата за зачеване е 4май2009 на тази дата луният ъгъл е 123 °


момче или момиче?
Дете, което е заченато в ден, когато луната стои в женски знак, (Телец, Рак, Дева, Скорпион, Овен, Риби) има тенденция да бъде момиче. Дете, което е заченато в мъжки лунен знак (Овен, Близнаци, Лъв, Везни, Стрелец, Водолей, Козирог) има тенденция да бъде момче.


По повод превода на google търсачката искам да Ви се извиня превода е скапан и не рядко калкулатора забива, не е желателно да се ползва


Надявам се че съм  била полезна  И искам скоро да ми се похвалите!!
                                                                                             bouquet

# 16
  • Мнения: 304
Ух, сега като гледам... овулацията ми се пада съвсем друг ден от този, който си изчислявам. Адски много време ще ми трябва за да напасна двете неща без да взимам някакви хормони...
Ако си запазя еднаква продължителността на цикъла (32 дни) - примерно около 11 август има шанс физическата и лунната ми овулация да съвпаднат... ще си насмятам месец за месец, че каквато съм нередовна...
Между другото, имам позната, която твърди, че е забременяла именно в момента, в който лунната й овулация е съвпаднала с реалната.
Друг е въпросът, че когато цикъла ти е на 32-33 дни не ми е ясно как можеш да го напаснеш, с нещо, което е на 29.5 дни..., разбира се ако не приемаш нещо за стимулиране на овулацията, което да я измества по-рано.
Зелено нещо, много благодаря за превода, така наистина ми е по-лесно.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 15:22 от Щица

# 17
  • Мнения: 568
Преди малко сметнах с калкулатора и се получи, че на мен лунния ъгъл ми е 285. Въведох и датата, на която забременях и ълъгът беше 238... И сега съм тотално объркана  newsm78 Как да ги тълкувам тия ъгли и факта, че все пак съм бременна?

А иначе - бравос за старанието! Хубаво си се справила и с превода и с обяснението  Peace

# 18
  • Мнения: 117
Много интересен калкулатор, сега се пробвах и смятах за мен, но ми се получиха много странни неща, имам две бременности и двете са когато шанса за забременяване е супер малък  newsm78... Моят лунен градус излиза 290, а тогава когато съм забременяла се върти около 61 първия път и 43 втория път  #Crazy

# 19
  • Мнения: 79
Здравейте!
Благодаря е че харесахте превода.От сърце с надявам той да бъде ползотворен за вас! Heart Eyes
 С риск да се повторя нека поясня че:"85% от зачатията стават при смяната на фазите на Луната и само 15 % - на известния биологичен цикъл." т.е. няма 100% забременели!  Според д-р Йоген Йонес тогава е най-голяма вероятността да се зачене. Но нищо няма да загубите ако правите любов през този ден когато, според луната е най-силен да забременеете. luvbed Все пак нали от правенето на любов се забременява. smile3503

 Успех!  bouquet

# 20
  • Мнения: 329
Ужас, според календара имам шанс да забременея чак м.декември #Crazy

# 21
  • Мнения: 1 020
Здравейте
аз съм силно заинтересувана от този метод. Той освен за изчисление на дни с голяма вероятност за зачеване, се използва и за определяне пола на бебето. В подфорума, в който аз пиша, 1-2 майки казаха, че са използвали този мотод и при тях е довел до успех.
има няколко сайта относно този метод. Доскоро имаше един калкулатор, който директно ти даваше дните, с голяма вероятност за зачеване, но вече е платен... наерих още много такива сайтове, но всички са платени!
Единия сайт иска около 200 щатски долара, за да направи план за семейството...
Това го пиша, защото според мен това отписва мнения като "каква е тази глупост"...
Има на същия този сайт направените изследвания сред различни населения!
За владеещите английски и интересуващите се можете да научите повече тук http://www.drjonasmethod.com/index.php?fuseaction=services.howto Всичко за метода е описано тук Simple Smile Интересно е, а аз много се запалих!
Накратко в този сайт се обяснява, че вероятността от зачеване е най-голяма, когато "високо фертилните дни" съвпаднат с "овулационните дни"...
в сайта смятат така:
Към първия ден на последната менструация се добавят 15 дена, после към получената дата се изваждат и прибавят 6 дена (така се получава период от 13 дена).
Пример: Последна менструация на 1 Април, следователно като прибавим 15 се получава датата 16-ти април, прави се периода от +- 6 дена и така се получават овулационни дни 10-22 Април
После изчислявате деня с най-висока вероятност от забременяване... чрез калкулатора даден от Зелено нещо...
Само да поясня нещо, което не е преведено! Трябва ъгъла на луната да е по-малък от ъгъла при вашето раждане! Затова е хубаво поне ориентировъчно да въведете часа на вашето раждане, а и да си поиграете с часовете на забременяване. и последно уточнение, не е включена смяната на времето! Т.е. след като вече сме в лятно време, когато пишете 12.00, т.е. се има предвид 13.00 според часовниците ни в момента!
След като изчислите деня, в които вероятността е най-голяма, го отбелязвате на календара. Отбелязват се и 2-3 дена преди самия ден. Така се получават "високо фертилните дни".
Пример: Високо фертилния ден е 21-ти. Отбелязват се 18-21 Април на календара.

После двата цикъла се засичат и се получава, че:
Овулационнен цикъл:      10-22 Април
"Високо фертили дни":     18-21 Април
Така се получава, че двата цикъла се засичат и вероятността от зачеване е още по-голяма.

Според самия труд на д-р Йонас, а и според последвалите изследвания, при липса на здравословни проблеми (т.е. наличие на сериозни причини за невъзможно забременяване) зачеването по този метод е много вероятно дори и при несъвпадане на двата цикъла. даже според самите изследвания много жени могат да забременеят дори по време на менструация! има много такива случаи по време на изследванията.
Тук може да прочетете малко официални резултати: http://www.drjonasmethod.com/index.php?fuseaction=services.officialresults

Аз имам приятелка, която не искаше да забременее. Чинно си следеше овулацията и само пъдеше мъжа си когато беше в такава. Резултата е едно сладко, вече 5 годишно момчеце! така, че момичета недейте да отричате...
Все пак това не е нещо, с което можете да попречите на забременяването си... нищо не боли да сметнете 2-3 дати и да опитате... пък ако не стане няколко пъти по този метод спокойно може да го оплюете...
Ами ако стане? ако наистина така може да забременеете? Аз лично вече си "планирах" следващото забременяване. Обещавам, че ако има резултат, ще ви пиша незабавно!
Зелено нещо   Hug Heart Eyes и успех!

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 18:14 от Elichka_mama

# 22
  • Мнения: 568
Чакайте сега да видя дали съм разбрала правилилно! Значи.... шансовете за забременяване са по-високи, когато фертилните дни съвпадат по ъгъл с ъгъла на рожденната ми датата... Обаче... може да се забременее и по време на овулация, която не съвпада с този ъгъл..., просто шансовете са по-малки...

На мен струва ми се, това означава, че всяка овулация носи потенциален шанс, а това и без метода на Д-р Йонас го знам.

Не ги пиша тия неща да се заяждам. Просто излагам проста логика... Като ви се занимава - пробвайте. Аз също мерех БТ и правех тестове за овулация, въпреки, че според някои и това е губене на време...  Rolling Eyes

Успех ви желая! И дано се похвалите скоро  Peace

# 23
  • Мнения: 1 020
Почти точно си ги разбрала...
фертилните дни са тези, при които ъгъла на луната, съвпада с този при вашето раждане Simple Smile
тоест вероятността от забременяване се увеличава когато фертилните дни съвпаднат с овулацията Simple Smile
Никой не е казал, че по време на овулация не се забременява... Просто според изследването, проведено от този доктор, жената има не само 1 цикъл... До тези резултати се е стигнало след редовно следене чрез  на определен брой жени. Процент (не си спомням колко) от тях са имали многократна овулация, а друг процент са имали потенциални няколко овулации Simple Smile
Аз лично бих погледнала доста скептично... По принцип Алекс стана на 3-тия път... През цялото време бебеправехме, но без резултат... Не знаех за този метод до преди 3-4 месеца Simple Smile Сега си сметнах ъглите и се оказа, че когато съм забременяла, овулацията ми и фертилните ми дни са съвпадали...  Thinking а и пола съвпада  Wink

# 24
  • Мнения: 195
A  мъжете имат ли фертилни дни ?!     newsm78

# 25
  • Мнения: 228
Що за дивотия е този лунен календар. Изобщо не вярвам , ама грам Sick

# 26
  • Мнения: 79
Здравей!
Не съм измислила този метод  не мога да дам отговор на въпроса "що за дивотия е този календар".Всеки има право да вярва в това в което иска.Тук не става въпрос за това.Това е един забавен метод.И който иска може да опита. Heart Eyes
 
 Имам въпрос: защо хората отхвърлят това което не разбират? Някога се е вярвало че земята е била плоска! Всеки който твърдял друго е бил заплашван от мъчения!! Но все пак земята е кръгла нали? Все още не е открита тайната на зачатието. Не открит отговор на въпроса: "Кога точно ще зачене всяка отделна жена?"  Доктор Йоген Йонас е може би единствения учен който се е доближил до отговора на този въпрос. Защо трябва да оплюваме труда му?

От сърце желая на всички успех! newsm10

# 27
  • Мнения: 2 617
Зелено нещо, не се ядосвай. Въпрос на нагласа и гледна точка. Аз самата см скептична, но все пак, както е казал Шекспир, "Има по небето и земята много повече неща, отколкото си мислим."

Човешкото познание е ограничено. И ако нещо, колкото и странно да изглежда, може да помогне на някого, какво по-хубаво от това?

Успех на всички! Методите не са от значение, стига да не вредят, а този не виждам как би могъл.

# 28
  • Мнения: 879
Веднага започвам да изпробвам калкулатора. Мисля, че е добра идея да се следят фазите на луната, защото тя играе важна част от живота на жената. Този месец може би съм била в О 26-27 април, но календара ми показа малък ъгъл за тогава, а моя е 136 градуса. Ще продължа да нанасям дати и да видим какво ще стане. почти винаги О е на 13-14 ден. Следя я с БТ и тестове за О.

# 29
  • Мнения: 1 740
Който не вярва, да не го пробва.

Зелено нещо, права си - това е типична българска черта. Повечето все мрънкат и много философстват дори, когато и понятие си нямат по въпроса.

Самото възникване на нов живот, бремеността и първата глътка въздух си е Чудо, Божа работа. Хубаво е да се замислим, че сме много малки и нищожни, за да отричаме сила или енергии, които ни влияят, макар да се случва несъзнателно и неусетно за нашия мозък.   Peace     

# 30
  • Мнения: 879
до сега правих изчисления, и според календара имам шансове- октомври, ноември и може би декември. Имам доста време да се наслаждавам на свободните и безгрижни месеци  Grinning Laughing Laughing Laughing Laughing Може би е вярно!!!

# 31
  • Мнения: 77
ама чакайте сега, да попитам и аз, изчетох всичко, и поне така си мисля, че разбрах всичко, ама ....
на мен  градуса при раздането ми е 21, изчислявам си вероятноста за следваща бременност и все нереални градуси се получават, то стана като на лотария, колко пъти да изчислявам докато се получи приблизително 21?
само за проба написах вероятната дата в която съм забременяла с първото си дете и разликата в градусите беше (моя) 21 -  (на зачеването) 238  Shocked
ако някой от вас се наема, мога да пратя данните си на ЛС и да ми изчисли.......явно нищо не съм разбрала от този календар  newsm78
има ли желаещи да си поиграят с моите дати?  Grinning

# 32
  • Мнения: 79
Здравей marbella!  bouquet
Прати ми данните си на лични.

# 33
  • Мнения: 2 677
Интересно! Само това не бях пробвала Simple Smile
Направих някои сметки, ще ви уведомя за резултата Wink

# 34
  • Мнения: 287
Побутвам темата ,че много любопитно звучи. Flutter За съжаление годината 2006 отсъства и не можах да изчисля за сина си дали е вярно. Thinking

# 35
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз не намирам дата, на която лунният ъгъл да съвпада с този, когато съм се раждала  Thinking
Явно луната е била завъртяна по много странен начин на рождения ми ден и затова сега не се получава бременност  Laughing
Шегувам се  Peace Ако някой открие 6о на растяща луна, да ми пише. За сега овулациите ми са все на намаляваща луна, ъглите са по-големи от 200о...  newsm78 А, ако цикълът ми е със същия брой дни, както лунната фаза (както е по принцип), значи всеки месец овулацията ще ми бъде на намаляваща луна с високи градуси, т.е. не мога да "хвана" същата луна, каквато е била при раждането ми - този месец най-близко ще бъда на 26-я ден от цикъла, тогава луната е растяща на 11о. Но нямам никакъв шанс 4-5 дни преди нов цикъл да имам успешен улов...  

# 36
  • ЕН
  • Мнения: 543
е нанасях нанасях и нищо не разбрах  newsm78 newsm78 newsm78

# 37
  • T"A
  • Мнения: 2 515
OK, намерих близки градуси, след като се светнах, че съм се родила веднага след новолуние.
Би следвало да имам шанс около 17 ноември. Но нямам намерение да чакам до тогава  Laughing

За улеснение ползвайте календарите на МЦ във ФФ (може би и бейбиплан да помогне) - там са отбелязани циклите на луната. Аз просто погледнах близо до кое новолуние ФФ предвижда овулация.

# 38
  • ЕН
  • Мнения: 543
Mentha  къде го има във ФФ - не го знам  newsm78, а относно бейбиплан първия ми месец в който почнах мерене на БТ , О съвпада с луната - да ама все още си ходя "бременна"  Joy Joy Joy и това не го вярвам. графиката ми е в подписа

# 39
  • T"A
  • Мнения: 2 515

Как съвпада? не те разбрах  Thinking

На втора страница на тази тема има подробно обяснение - изчисляваш колко градуса е била луната на рождения ти ден, след това погледни прогнозите за овулацията в календарите (ФФ показва пълнолуние и новолуние, при мен това е ориентир, защото съм родена на новолуние) и след това провери датите, които са ти предвидени за евентуални овулации за следващите месеци. На една от тези дати би трябвало да ти покаже градуси, максимално близки до тези, които са били при раждането ти.

При мен е факт, че още не съм бременна. Изчисляването ми беше забавно, както казах - нямам намерение да чакам до 17 ноевмри, но, ако до тогава не съм забременяла, нищо не ми пречи във въпросния ден да организирам романтична вечеря с всичките и последствия  Flutter Тъй и тъй се изследвам, предстои ми фуликометрия, не ми пречи да правя любов и на новолуние  Mr. Green

# 40
  • ЕН
  • Мнения: 543
http://www.babyplan.ru/profile/27642/1 в този ми МЦ бейбиплан засича на 25.11. Ову. луната е също на този ден. това имах предвид. доста време не знаех защо излизат на графиките тези лунички, но вече зацепих  Joy

Да, разбрах вече, но и при моите изчисления бая има да чакам  Mr. Green , но през това време няма да почиваме я. действаме с пълна пара
Дай боже скоро да бременеееееееем  Hug Praynig Peace

# 41
  • Мнения: 879
здравейте, за бебиплан луничките ги виждам, никога до сега мисля не са съвшадали с моето О. Но за ФФ изобщо там не се показват луни или аз просто не знам къде се слагат. ако някой може да обясни....  newsm78

# 42
  • Мнения: 568
здравейте, за бебиплан луничките ги виждам, никога до сега мисля не са съвшадали с моето О. Но за ФФ изобщо там не се показват луни или аз просто не знам къде се слагат. ако някой може да обясни....  newsm78

Във ФФ за да видиш кога се пада новолунието за месеца и дали съвпада с фертилните ти дни и овулацията, трябва да отидеш на Calendar, в полето горе... Там новолунието е отбелязано с черно кръгче  Peace

За този месец погледнах, че се пада в сряда, на 22-ри...

Аз забременях с овулация на 14-ти февруари, тогава новолунието е било на 25-ти  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 879
Благодаря Деситале, сега го видях. Но мислех, че при всеки е индивидуално това с луната, както в руския сайт, показва на всеки имдивидуална луна. За този месец при мен е някъде началото на август, точно преди моя следващ цикъл. Явно и този месец няма да го уцелим!  #2gunfire Но надеждата си остава, аз твърдо вярвам, че Луната има значение за всичко!

# 44
  • Мнения: 568
...Но мислех, че при всеки е индивидуално това с луната, както в руския сайт, показва на всеки имдивидуална луна...

Е, не, тука вече тотално ме обърка... Как така индивидуално? Все едно от твоя прозорец да се вижда полумесец, а от съседския пълна луна...

Сега погледнах за месеца, в който забременях, според ФФ новолунието е било на 25-ти, а според руския сайт на 19-ти  #Crazy Графиките и в двата сайта са ми абсолютно еднакви... , не мога да си обясня от къде идва разминаването  Thinking

# 45
  • Мнения: 2 453
По този метод най- подходящ ден ми излиза 19 август, а точно тогава съм (не)чакаща  newsm78.

# 46
  • Мнения: 879
При регистрация в руския сайт ме питаше за датата на раждане, защото това играе роля при забременяването. И аз виждам, да речем в случайно избрана графика за същия месец има луна на различна дата, където има посочена за мен. За това си мисля, че при всеки е индивидуално!!!  newsm78 Но кой знае...

# 47
  • Мнения: 1 740
Индивидуално е разбира се. Затова са изчисленията.  Peace Това е фазата на луната в момента на раждането на жената.

# 48
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Сега погледнах за месеца, в който забременях, според ФФ новолунието е било на 25-ти, а според руския сайт на 19-ти  #Crazy Графиките и в двата сайта са ми абсолютно еднакви... , не мога да си обясня от къде идва разминаването  Thinking

desitalee, а защо гледаш кога е било новолунието? На новолуние ли си родена?

За себе си го отбелязах този факт - че съм родена на новолуние и това ми е ориентирът. Но според обясненията на предишните страници всяка жена трябва първо да изчисли градусите на луната в деня, в който се е родила. Ако пише еди-колко-си градуса на нарастваща луна, се гледат дните след новолуние; но, ако пише еди-колко-си градуса на намаляваща луна - следиш дните след пълнолуние. За това казах, че луничките във ФФ могат да помогнат  Peace

Както и да е, не гледам на това като на начин да определя кога да забременея, но ми беше забавно да изчислявам Grinning Ако шансът на една двойка да постигне бременност в даден месец е около 15%, трудно може да се установи какво влияе на това процентът да е толкова нисък  Thinking



# 49
  • Мнения: 568
Градусите на луната в деня, в който съм се родила са 285. Но си нямам и идея това какво се пада  newsm78 Новолуние? Старолуние? И ако е новолуние, тогава това какво означава? Че ще мога да забременея само от овулация, която се пада преди новолунието или след него? Или овуто трябва да съвпада с деня на новолунието?  #Crazy

Бе много сложна тая работа...  Crazy

# 50
  • Мнения: 2 453
Ох, и аз нещо се пообърках. Как да разбера, дали съм се родила на новолуние? И изобщо това има ли значение за правилното изчисляване с този метод?

# 51
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тук е описано: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383172.msg10718641#msg10718641

Waxing Moon е нарастваща луна (т.е. след новолуние); Waning Moon е намаляваща луна (т.е. след пълнолуние) - освен това гледаш и колко градуса ти показва сайтът. След това вкарай датите на предполагаемите овулации през следващите ти няколко цикъла и следи кой месец ще ти даде близки/еднакви градуси до тези, които са ти били при раждане  Peace

Няма значение дали си се родила на новолуние ooooh!, просто при мен е така и това прави изчисляването по-лесно, твърде вероятно е ти да си се родила при друго положение на луната, не както било при мен  Laughing 

# 52
  • Мнения: 2 453
Благодаря. Интересуваше ме, дали има значение при каква фаза на луната съм родена аз. Явно съм се заблудила, че има.

# 53
  • Видин
  • Мнения: 168
 ooooh! Нулев шанс до края на годината. А за след 2009 няма опция #Cussing out

# 54
  • Мнения: 29
какво да правя аз, когато не знам , а и майка ми не помни - в колко часа съм се родила. Аз пробвах варианти (знам, че е сутрин), но след това нещо не мога да се оправя със следващото изчисление на лунния ъгъл - просто не ми дава никакви градуси ! #Cussing out   newsm78
Та така - надеждата си умира последна!

# 55
  • Мнения: 79
Привет и от мене! Hug
Да Ви се похваля вече мога! Grinning Чакам Бебо през юли! preggo  Party Time Убедих от личен опит че "Метода на Д-р  Йоген Йонас " действа! Случи се точно два месеца след като започнах работа. Взех че забременях! Бях съвсем забравила за "Метода на Д-р  Йоген Йонас " ! Когато преброих дните се оказа че трябва да съм заченала на дата с моя лунен ъгъл! Който иска нека вярва, който иска да не вярва. За Вас лъжа а за мене истина! Grinning

От сърце желая скорошна радост на всички!  bouquet

# 56
  • Мнения: 182
Зелено Нещо, поздравления!!!  bouquet Желая ти прекрасна бременност и здраво, сладко бебче през юли! И аз съм юлско пиле, да знаеш, много сме добрички  Laughing
Аз чак сега попадам в тази тема и ми стана много интересно, изобщо съм далеч от мисълта да се съмнявам във влиянието на Луната, понеже при мен това е очевидно, от зодията ли, не знам.
Опитах с калкулатора, обаче там година 2010 изобщо не излиза. Някакви идеи?  newsm78

# 57
  • Мнения: 312
да ви помоля...не ми излиза 2010 година..пак и общо взето нещо не мога да се справя с из4исленията.аз бях забременяла ноември месец...как да из4исля дали метода е верен

# 58
  • Мнения: 3 695
и аз се пробвах да го направя, но не е актуализирано  Laughing

Зелено Нещо, честито

# 59
  • Мнения: 312
аз оба4е из4ислих нещо друго.......
аз съм забременяла то4но в ден в който луната е била в новолуние и после нарастваща.........според 28 дневният ми цикъл...смятах.смятах ето тукhttp://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2010/...и из4ислих..4е при 28 дневен цикъл овулията ми съвпада с новолунието.тогава когато казват 4е се забременява по4ти 100 % то4но на 5 януари 2011
тогава ми е 14 ден от цикъла и е новолуние 0 %...и после нарастващо
...ИНТЕРЕСНО НАЛИ
Е АКО СТАНЕ...СТРУВА СИ ДА ПО4АКА 4ОВЕК
АЗ ОТ 6 ГОДИНИ ГО 4АКАМ БЕБ4О/но го загубих..../но когато съм забременяла.о4акваики най малко...двата цикъла  овулациа и новолуние са били в пален синхрон.....
е АЗ ВЯРВАМ НА ТАКИВА НЕщА

# 60
  • Мнения: 79
Привет на всички!  bouquet
Първо искам да кажа че  не правя хороскопи. Всичко което знам го споделих в темата! Преди може би повече от една година открих сайта с лунният календар след няколко седмично търсене по темата:   typeuu"Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната" Съжалявам че не е актуализиран. Sad Може би ако направите запитване до модераторите на сайта ще го обновят. Simple Smile А ако някой намери друг сайт подобен на този вярвам че ще бъде от полза за много хора ако го сподели. Simple Smile

                                 Желая от все сърце скорошна радост на всички!  bouquet Heart Eyes  bouquet

# 61
  • Мнения: 74
 Дааам, много жалко че сайтът вече не е актуален! Sad
За интригуваме Wink

# 62
  • Мнения: 312
честно да ви кажа...според мен има някаква връзка наистина с лунните фази и цикъла на жената.При мен  когато забременях след толкова години на 4акане,,,,се оказа че в деня на забременяването е било точно пълнолуние и 14 ден от моят цикъл.
преглеждайки календара на лунните фази за 2010 година..........днес на 28.02 е пълнолуние и аз сам в 12 ден от цикъла/дано стане...тъй като съм в овулациа/.............следейки лунните фази за всеки месец и смятайки при 28 дневен менструален цикъл.........най-голямата въжмойност ми се пада на 05.2011       14 ден от цикъла и пълнолуние в едно........

   така че  според мен има логика.стига 4овек да си проследи календарният цикъл и този на луната,,,,,,,,,,,може да е малка но има надежда  bouquet

# 63
  • Мнения: 79
Привет, Hug
Във връзка със зачестилите лични съобщения искам да повторя: НЕ ПРАВЯ ИЗЧИСЛЕНИЯ ЗА ФЕРТИЛНИТЕ ДНИ СПОРЕД МЕТОДА НА ДОКТОР ЙОГЕН ЙОНАС! Всичко което знам съм го написала вече в темата! А и калкулатора не е обновен за 2010 година без него не знам как да направя нужните изчисление. Така че не ме молете за помощ относно:" Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната" Не правя реклама на метода и не изличам никакви  облаги от метода.
 
  А колкото до това дали помага или не.  При мене помогна! Simple Smile Но тук искам дебело да подчертая че :" Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната" не е панацея! Naughty И едва ли всички хора са заченати според метода. Не е нещо което което дава 100% резултат и то веднага!  NaughtyЛично при мене се получи след една година правене на опити за бебе.  newsm10 Но аз искрено вярвам че " Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната" накланя везните в полза на зачатието[/b], както редовното бебе-правене, както следенето на дните на овулация, както спирането на противозачатъчните. Wink newsm10 И най-важното този метод не е навредил на никого! Simple Smile

                         От все сърце желая скорошна радост на всички!  bouquet  bouquet  bouquet

# 64
  • Мнения: 234
Първо искам от сърце да поздравя Зелено Нещо за чудесната новина, че ще става мама! Grinning
Честито, мила! Всичко най-прекрасно ти желая! Hug
За успокоение на всички, които съжаляват, че сайтът не е актуализитан ще разкажа за моят опит по въпроса: Та-аз вярвам във влиянието на луната! Щом може луната да предизвиква приливи и отливи например, защо да не влияе и върху фертилността, тоест-подходящите дни...
Миналата година аз, отчаяна от дългата ни борба със стерилитета, също се бях запалила по идеята, изчетох де що намерих по темата и пресметнах мойте фертилни дни за 2009. В някой месеци датите много се разминаваха от датата на моята евентуална овулация, в други месеци пък- съвпадаха идеално. За съжаление при нас методът на проработи! Забременяла съм тази година през януари и идея си нямам дали денят е бил от Йонасовите! Wink
Късметн на всички!!!! Hug

# 65
  • Мнения: 79
   newsm51:Благодаря wine ! Лека бременност и на теб! newsm51

# 66
  • Мнения: 1 740
Който се чуди за фазите, да ми пише на лични, ако мога ще помогна.  Hug

# 67
  • Мнения: 879
Здравейте момичета, отново се включвам тук, защото намерих няколко полезни сайта свързани с фазите на луната за деня, когато сте били родени. А нали имало връзка между това, кога жената е родена и нейната овулация. Ето и сайтовете, които намерих, ако някой има нещо подобно да го публикува:
http://sadba.belejki.com/lunata.php
http://www.pan-bg.com/?page=new&dec=decode_date

# 68
  • Мнения: 879
Ето още 1 интересна статия, която открих:

Женският организъм се намира в непосредствена връзка с Луната и в зависимост от лунните фази.
Най-много жените забременяват през първата половина на лунния месец, когато организма натрупва енергия, което способства появата на света на здраво и жизнеустойчиво дете. Най-удачния период за зачатие 12 дни преди пълнолуние. Природата се е погрижила и за хората, но трябва да се научим да й се доверяваме. И така, най-удачния период за зачеване се явява не самото пълнолуние, времето преди пълнолунието- втората фаза, когато силите са достатъчно, Луната още нараства и я няма възникващата тревожност, която се появява при много хора.

Има ли някаква надежда за тези жени, които не могат да забременеят?

Интересен е още един важен факт, че жената е най-възприемчива към забременяване в този ден, когато Луната се намира в точно същата фаза както при нейното рождение/плюс, минус два дена/. Това е научно установена закономерност, която касае дори безплодните жени. Така че ако изпитвате проблем със зачатието, изяснете си фазата на Луната за своето раждане. Фазата на Луната може да видите от църковен календар, лунен календар, има достатъчно литература вече или като се обърнете към астролог.

И така казахме вече, че най-благоприятните дни за зачеване и раждане на силно и здраво дете се явява времето преди пълнолуние.

Но не всеки женски организъм живее в съответствие с лунните ритми. Тогава?

Да, наистина е така. Отдавна сме загубили тази способност да живеем в хармония с природата. За да се заченат деца във втора фаза на Луната е необходимо овулацията да стане преди пълнолуние. При повечето жени овулацията става в други срокове. При 70% от жените продължителността на менструалния цикъл се състои от 28-29 слънчеви денонощия т.е. съответства на продължителността на лунния месец и овулацията и менструацията стават на определени фази.
Възможни са шест варианта:

-овулация в новолуние, менструация в пълнолуние
-овулация в първа четвърт, менструация в трета четвърт
-овулация във втора четвърт, менструация в четвърта четвърт
-овулация в пълнолуние, менструация в новолуние
-овулация в трета четвърт, менструация в първа четвърт
-овулация в четвърта четвърт, менструация във втора четвърт

Така че горната закономерност важи само за жени, при които менструалния цикъл е равен на лунния месец. Ако цикъла ви е по-дълъг или по-къс, то времето за овулация и менструация постоянно ще се премества според разните фази на Луната.
А може ли по изкуствен начин да се премести периода на овулация при жените, за да се хармонизират лунните и хормоналните фази?

Може разбира се. Нека да опитат следния способ. Оставете в спалнята по време на сън запален светилник, имитиращ луната по цвят и форма. Това е необходимо да го правите 14 дни от началото на менструалния цикъл в течение на три нощи. Така имитирате пълнолуние в момент на овулация. Така може да се урегулира цикъла и благодарение на изкуствената луна може да придвижите момента на овулацията в една или друга посока.

Има и още един оригинален начин. Отдавна било забелязано, че когато две жени прекарат много време заедно, техните месечни цикли се синхронизират. Ако си имате приятелка или роднина, чийто цикъл идеално съвпада с лунните ритми, постарайте се да прекарате с нея колкото се може повече време.

# 69
  • Мнения: 41
Метода на Йоген Йонас за 2010 го има ама на руски,  #Cussing out ако бях си научила руския на времето щях да си го преведа а сега само ще се пуля като индианец, да не говорим че другите методи нещо не ги зацепвам, или просто ме мързи да си напъна мозъка. newsm78

# 70
  • Мнения: 182
Момичета, бързам да ви споделя този линк към безплатен калкулатор по метода, който току-що открих след много ровичкане из мрежата:
http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=xx687474703a2f2f7777772e61 … ;rs=0&btyp=95
Изрових го оттук: http://bgway.com/astro/viewtopic.php@t=256.html     
Нищо не пречи да се опита и така Simple Smile

# 71
  • Мнения: 41
 Thinkingдоколкото разбрах с черната точка е отбелязано началото на менструсцията или съм се объркала?

# 72
  • Мнения: 182
hrisi v, не съм спец по този календар, но си превеждам малките буквички под таблиците и там пише, че черната точка, която упоменават като синя, показва началото и края на менструацията, а жълтата /според тях - зелена/ маркира овулацията. Това обаче са неща, които следва да се попълват от всеки потребител, не съм се занимавала още как става тази работа.

# 73
  • Мнения: 5
Как се зарадвах, като видях тази оптимистична тема  Flutter
Според мен не е свързана с астрологията , а само с луната, което е нещо съвсем друго, тъй като май всички организми на Земята, така или иначе са свързани с нейните фази.
Записвам се да следя, какво ново при вас.

# 74
  • Мнения: 1 740
Точно това с фазата на Луната и забременяването се използва в астрологията. И тя също има връзка с организмите, Земята, на същия принцип са нещата, защо искаш да ги разделиш...

Именно фазата на Луната към момента на твоето раждане се повтаря всеки месец в определен ден и тогава зачеването е много по-вероятно, отколкото във всеки друг ден.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт