Любители на котки - тема 21

  • 17 569
  • 333
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 229
Новият не е ли от тънките?
Трудно ще я отучиш, затваряй вратата, наистина да не направи беля! Laughing

# 46
  • Мнения: 59
Да от тънките е и това е проблемът!

# 47
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
Ех, жалко и за Арчи! Такива хубави котенца можеше да има! Важното е, че всичко е минало добре и сега за всички ви ще е по-спокойно.
 

Не е много сигурно това,дори и най-обещаващите котки,понякога не успяват да създадът добро котило,а в случая за мен на първо място беше здравето му,а котка с неговия проблем не трябва да има поколение...това беше най-доброто,което можехме да сторим за него и не съжаляваме,напротив почувствах облекчение,сега вече ще има един спокоен,необременен и щастлив котешки живот... Heart Eyes

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:13 от ahasver

# 48
  • София
  • Мнения: 5 726
Цитат
Ех, жалко и за Арчи! Такива хубави котенца можеше да има! Важното е, че всичко е минало добре и сега за всички ви ще е по-спокойно.
 

Не е много сигурно това,дори и най-обещаващите котки,не успяват да създатът добро котило,а в случая за мен на първо място беше здравето му,а котка с неговия проблем не трябва да има поколение...това беше най-доброто,което можехме да сторим за него и не съжаляваме,напротив почувствах облекчение,сега вече ще има един спокоен,необременен и щастлив котешки живот... Heart Eyes

Какъв проблем е имал,че не може да има котило?

# 49
  • София
  • Мнения: 98
привет и от една сладурана дебелана на която хобито и беше да прегризва кабели,включително отиде захранващия на компа,но след кастрацията,мисля и при женските котки се казва така и мина,слава богу,че кабели у нас много
javascript:void(0);
не можах да кача снимки,досега не съм пробвала,не стана със копи,нито с влачене Simple Smile

# 50
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Поради това,че беше "разгонен' в продължение на повече от 6месеца,в един момент започна да изпитва затруднение при пишкане,в последствие започна да се "напишква",започнаха да се образуват кристали в урината,настъпи явно и хормонално разтройство при което козината му прогресивно започна да се омазнява,а аз бях твърдо против хормонало лечение,при случаите от този тип с които съм запозната често котки с такъв проблем въобще не успяват да осъществят полов контакт,дори да бъдат събрани с противоположния пол,следва прогресивно отежняване на проблема(пишкане на кръв,увреждане на бъбреците и смърт)...тък като котката губи качествата си в екстериорен аспект,тя не е  в състояние да посещава изложби и следователно да получи разплодно разрешение,а и аз никога не бих позволила от моя гледна точка котка със здравословен проблем от такъв характер да бъде използвана за разплод,истината е че той въобще не беше добре,не се хранеше,отслабна много въпреки,че не си личи много на снимките,не спеше и денонощно виеше,изпитваше болки при уриниране,за мен той се мъчеше...една селектирана котка не трябва да бъде използвана с цел поколение предвид,че не е здравословно добре,ако бях допуснала да направим опит за създаване на нерегламентирано поколение и това се реализираше,то котките от тази връзка щяха да бъдат просто породбодобни и в никакъв случай принадлежащи към породата британска късокосместа тъй като щяха да бъдат лишени от документи за произход,възможно е Арчи да носи гени,които би било добре да се избегнат в потомството напред,затова и при селекцията,се правят кръвни анализи за съвместимост,наследствени болести и т.н.,и ако котката носи неподходящи гени тя не бива да използва за разплод...знам,че в БГ всеоще се допуска селектирането на котки със здравословни проблеми,за мен това не е правилно,на запад такава котка се обявява за ПЕТ клас и не се допуска до развъдна дейност-така и трябва да бъде....тъй като на Арчи не са му правени необходимите изследвания,не е получил необходимите оценки на изложби и въпреки,че родителите му са Гранд Интер Шампиони,както и това,че родословието му е чудесно,не е гаранция,че той трябва да бъде разплодник,за мен беше достатъчно това,което се случи за да се реша на кастрация....както вече писах кастрацията е най-хуманното нещо,което един стопанин може да направи за своя домашен любимец...

(това е в общи линии,не съм влизала много в подробноси  Blush)

# 51
  • Мнения: 3 050
поздрави от АЛФ  Grinning

# 52
  • Мнения: 59
Снимка от компа, как мога  да я кача за да видите моята пухкавелка!

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 236
ar4ito,
снимката трябва да е качена някъде в интернет и след това да укажеш в поста си адреса към нея. Аз използвам www.snimka.bg
Ето в тази тема е описано подробно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

# 54
  • Мнения: 59
ar4ito,
снимката трябва да е качена някъде в интернет и след това да укажеш в поста си адреса към нея. Аз използвам www.snimka.bg
Ето в тази тема е описано подробно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0

Много благодаря!  bouquet

# 55
  • Мнения: 4 116
Честита кастрация на Арчи. Бързо възстановяване.
Алфчо е сладур, както винаги  Wink
Много спят тези котки на лаптопи бе... после как чистите космите от клавиатурата?
Поздрави от Нико и Бени  Hug

# 56
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Абе и аз това се чудя,как спят по компютрите,моят въобще не припарва  Thinking,най-обича да си спи в транспортната чанта... Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 98
http://media.snimka.bg/2542/011340156-thumb.jpg
дано съм успяла да кача дебеланката

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
margita,
успяла си, но за да се види снимката в голям размер, трябва да щракнеш на мъничката, за да излезе голяма на екран и да вземеш нейния адрес. В случая адреса на твоята снимка е
http://media.snimka.bg/2542/011340156.jpg,
т.е. махаш "-thumb" Peace
Много е сладка писанката и верно е голямо топче Hug Как се казва?

# 59
  • София
  • Мнения: 98
http://www.snimka.bg/describe_photos.php?album_id=359193&photo_id=1134
казва се Мария,но всички и викаме Мери

Общи условия

Активация на акаунт