ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 874
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 541
каквото и да говорим тук сме" глас в пустиня" не прочетох някои да е доволен - може ли все пак някои да ми каже къде мога да изкажа недоволството си и да бъда чута ?
никои ли не знае  newsm78
Амам ного пъти е казвано, прочети предните темички
SORRY опуснала съм - къде , кажи , обоснови   bouquet !

# 316
  • Мнения: 1 255
И пак за адресната регистрация - със съпруга ми имаме две малки жилища. Живеем в това, което е в Люлин и тук е адресната регистрация на мен и детето. Другото в центъра той ползва за офис и съответно адресната му регистрация е там. Трябва ли да си прави постоянна регистрация в Люлин и в другото жилище да няма регистриран живеещ?

Регистрация за настоящ адрес на семейството (най-често майката и децата) е достатъчна. Няма нужда другият родител да се пререгистрира.

Екип ИСОДГ

# 317
  • София
  • Мнения: 1 541
каквото и да говорим тук сме" глас в пустиня" не прочетох някои да е доволен - може ли все пак някои да ми каже къде мога да изкажа недоволството си и да бъда чута ?
никои ли не знае  newsm78
Амам ного пъти е казвано, прочети предните темички
E kakъв съвет и даваш...темите са с по 120 страници,ще и трябват дни за да ги прочете....
Ако можеш и дай съвет, ако не, не се заяждай...всички сме на ръба вече.....
reniris няма на кой да се оплачем...това е положението.....
и аз така мисля - мойе и да има някъде но да съм пропуснала - искам да си търся правата - и ще го намеря - повярвайте  Peace

# 318
  • Мнения: 1 255
Отново искам да попитам екипа на ИСОДГ. Става въпрос за т.нар. санаториална ясла-13 ОДЗ. В нея няма предимство за деца със здравословни проблеми-дихателни, алергии и т.н. Допълнителните критерии са стандартните. Но тя е-по документи, специализирана за такива деца.

В групи със специален прием, критериите не важат. Там приемът се извършва единствено с решение на специализирана комисия (Чл. 2.2.8 от Правилата за прием). Обърнете се към самата детска градина за повече информация.

Екип ИСОДГ

# 319
  • Мнения: 118
Отново искам да попитам екипа на ИСОДГ. Става въпрос за т.нар. санаториална ясла-13 ОДЗ. В нея няма предимство за деца със здравословни проблеми-дихателни, алергии и т.н. Допълнителните критерии са стандартните. Но тя е-по документи, специализирана за такива деца.

В групи със специален прием, критериите не важат. Там приемът се извършва единствено с решение на специализирана комисия (Чл. 2.2.8 от Правилата за прием). Обърнете се към самата детска градина за повече информация.

Екип ИСОДГ
Но тя не е от изброените, чийто прием се извършва от комисията. Кандидатства се чрез системата и критериите са стандартните-общи и допълнителни.

# 320
  • Мнения: 1 255
ИСОДГ, в момента са обявени две свободни места в 60 ОДЗ ( Моли Саара би трябвало да влезе, ако има нормално класиране).
 Но вие обявихте,че няма да има класирания идните съботи.След което пък опашките за деца 2006 набор ще се прехвърлят за 1-ва група-за наесен.
 Та,използвам горното момиче за пример,-кога и кой ще заеме тези две свободни места за 2006 набор?”

Всички кандидатури на деца, набор 2006, 2007 и 2008 ще бъдат прехвърлени към опашките за септември на 30.03.2009 г. Въпросните две свободни места ще бъдат заети след 23.05.2009 г., когато ще се проведе първоначалното класиране по новия регламент.

Цитат
И може би тъп въпрос-входящите номера, които ще получаваме, подред ли ще са (от малък към все по-голям за всеки следващ ,цъкнал върху бутона). Или първият ще получи малък номер, а вторият краен номер-какъвто му бил късмета.

Не, няма да има надпревара във времето. Всеки родител, ако кандидатурите му попадат в гранична група, ще може да подаде заявка в интервала 6:00 ч. – 14:00 ч. на 25.05.2009 г. при равни шансове спрямо другите родители. Ще се отброяват милисекундите от изтичането на обратен брояч до натискане на бутона за заявка. Обратният брояч се активира от самия родител като влезе в профила на детето си. Записаните милисекунди ще определят подреждането в групите с равен брой точки и подточки.

Екип ИСОДГ

# 321
  • Мнения: 1 255
Отново искам да попитам екипа на ИСОДГ. Става въпрос за т.нар. санаториална ясла-13 ОДЗ. В нея няма предимство за деца със здравословни проблеми-дихателни, алергии и т.н. Допълнителните критерии са стандартните. Но тя е-по документи, специализирана за такива деца.

В групи със специален прием, критериите не важат. Там приемът се извършва единствено с решение на специализирана комисия (Чл. 2.2.8 от Правилата за прием). Обърнете се към самата детска градина за повече информация.

Екип ИСОДГ
Но тя не е от изброените, чийто прием се извършва от комисията. Кандидатства се чрез системата и критериите са стандартните-общи и допълнителни.

Ако говорите за тази градина 13 ОДЗ: http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=14&k=73, нямаме информация за група със специален прием в нея. Възможно е Вашата информация да не е актуална.

13 ЦДГ има специална логопедична група: http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=19&k=168

Екип ИСОДГ

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 18:36 от kg.sofia.bg

# 322
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 ИСОДГ-мерси за отговора.

anaya , виж 13 ЦДГ, сигурно тя ти трябва.
 

# 323
  • Мнения: 118
ИСОДГ-мерси за отговора.

anaya , виж 13 ЦДГ, сигурно тя ти трябва.
 
ИСОДГ и аз благодаря за отговора.
blanc, тази я видях. Но в сайта на градината, пък и от др. родители съм чувала, че е специализирана за деца с дихателни проблеми. Но май не е така.

# 324
  • Мнения: 172
НА ВНИМАНИЕТО НА ИСОДГ
НА ВНИМАНИЕТО НА РОДИТЕЛИТЕ

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
В сила от 13.07.1991 г.
Обн. ДВ. бр.56 от 13 Юли 1991г., изм. ДВ. бр.85 от 26 Септември 2003г., изм. ДВ. бр.18 от 25 Февруари 2005г., изм. ДВ. бр.27 от 31 Март 2006г., изм. ДВ. бр.78 от 26 Септември 2006г., изм. ДВ. бр.12 от 6 Февруари 2007г.
.....
Чл. 5. (1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.                                                                      (2) Разпоредбите на Конституцията имат непосредствено действие.
.....
Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.                                                                                              (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии,основани на раса,народност,етническа принадлежност,пол, произход, религия,образование,убеждения, политическа принадлежност,лично и об-ществено положение или имуществено състояние.

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 68 ОТ 2006 Г.)
В сила от 01.01.2004 г.
Обн. ДВ. бр.86 от 30 Септември 2003г., изм. ДВ. бр.70 от 10 Август 2004г., изм. ДВ. бр.105 от 29 Декември 2005г., изм. ДВ. бр.30 от 11 Април 2006г., изм. ДВ. бр.68 от 22 Август 2006г., изм. ДВ. бр.59 от 20 Юли 2007г., изм. ДВ. бр.100 от 30 Ноември 2007г., изм. ДВ. бр.69 от 5 Август 2008г., изм. ДВ. бр.108 от 19 Декември 2008г.
Глава първа.
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл. 1. Този закон урежда защитата срещу всички форми на дискриминация и съдейства за нейното предотвратяване.                      Чл. 2. Целта на закона е да осигури на всяко лице правото на:                                                                                                   1. равенство пред закона;                                                                                   2. равенство в третирането и във възможностите за участие в обществения живот;                          3. ефективна защита срещу дискриминацията.                                                                                                     Чл. 3. (1) Този закон защитава от дискриминация всички физически лица на територията на Република България.                (2) Сдружения на физически лица, както и юридически лица, се ползват от правата по този закон, когато са дискриминирани на основата на признаците по чл. 4, ал. 1, по отношение на техния членски състав или на заетите в тях лица.               Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна. (2) Пряка дискриминация е всяко по-неблагоприятно третиране на лице на основата на признаците по ал.1,отколкото се третира,било е третирано или би било третирано друго лице при сравними сходни обстоятелства.                        (3) Непряка дискриминация е поставяне на лице на основата на признаците по ал.1 в по-неблагоприятно положение в сравнение    с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, критерий или практика, освен ако тази разпоредба,критерий или практика е обектив-но оправдан/а с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.

Извинявам се за лошото графично оформление.

# 325
  • Мнения: 172
НЕ искам помощ.Аз сам ще си запиша детето.Въпросът е,че на 30.03 в 09.00ч. в деловодството на СРС се депозира Искова молба на основание цитираните членове,завършваща с вземане на незабавно отношение и за спешно насрочване на дело.

# 326
  • София
  • Мнения: 10 311
За следващата година да се помисли за децата на вишисти..като отделен критерий..Така ще стимулираме и родителите да се образоват  Peace Mr. Green Mr. Green
Ми то и  сега има точки за деца на студенти, да ти кажа - същото ми се вижда.

# 327
  • Мнения: 45
И аз питам това, но май няма смисъл.  Rolling Eyes

АЗ пък искам да попитам ,риторично може би, защо СОС оствиха предимство за деца близнаци и отхвърлиха с 30/20 гласа предимство брат/сестра.Това не е ли Дискриминация?!И аз имам две деца!

# 328
  • Мнения: 2 280
За следващата година да се помисли за децата на вишисти..като отделен критерий..Така ще стимулираме и родителите да се образоват  Peace Mr. Green Mr. Green
Ми то и  сега има точки за деца на студенти, да ти кажа - същото ми се вижда.
Цък...
Не е същото..

# 329
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз питам това, но май няма смисъл.  Rolling Eyes

АЗ пък искам да попитам ,риторично може би, защо СОС оствиха предимство за деца близнаци и отхвърлиха с 30/20 гласа предимство брат/сестра.Това не е ли Дискриминация?!И аз имам две деца!

Не е. Защото ние сме направили избор да имаме две деца.
ЗА критерия брат/сестра съм, но никога не бих сложила моите две деца на равно с близнаците.
Бройката деца, като чиста бройка, е супер неприемлив и оборим аргумент за въпросните критерии!

Общи условия

Активация на акаунт