ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 73 872
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 560
Видяхме официалните места, а сега някой ще ми каже ли къде да гледам за неофициалните.
Защото в няколко градини в Красно Село беше обявено, че се разширяват и ще открият нови групи, но такива не виждам.

# 526
  • София
  • Мнения: 10 310
голямо чакане за нищо,като приемат децата с предимства и децата на служителите в обрзованието няма да останат никакви места #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Споко, аз съм от така наречените служители на образованието и моето дете няма особени шансове да влезе. В един кюп сме. Калпавата една подточка ни се дава само в една детска градина, където има само три свободни места. От моите колеги, а аз работя във ВУЗ, само моето дете чака за детска градина, имам евентуално още една колежка, която ще й потрябва, но нейното дете е бебе още.

# 527
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=18&k=66

Някой може ли да ми обясни как в тази ЦДГ, за набор 2006 от 25 места, 21 са свобобни? Нали набор 2006 е първа група как се раздадоха тези 4 места?  newsm78

Аз също това се питам. Вече го видях в няколко градини...

# 528
  • Мнения: 155
То се предполагаше, че ще стане така  Sad!
Погледнете само миналата година приема какъв е бил. Колко повече брой деца са били приети, а сега приема е по-малък.

# 529
  • Мнения: 47

Броят на свободните места се различава от боря на наличните места, защото през септември ще се прехвърлят деца в същите възрастови групи, които вече са записани в детската градина.

Децата, родени 2006 г. в яслените групи в ОДЗ се прехвърлят автоматично към 1-ва градинска група от септември. Има и деца, които са били приети в групите с текущ прием. Те също остават с набора си от септември.

Въпроси за свободни места в конкретни детски градини задавайте на директорите. Ние не можем да отговаряме на такива въпроси. Само публикуваме свободните места, както са обявени от директорите.

Екип ИСОДГ


еее това е голяма наглост, как в ЦДГ ще има деца, които са вече записани!!!!!


Ами много просто - детето навършва 3 години примерно но 15. 01, кандидатурата му се активира и то се класира за текуща първа група, която е набор 2005. От септември това дете ще се върне при набора си - 2006 (визирам конкретен случай!)

# 530
  • Мнения: 18
Възмутена съм. Оказа се, че за Красно село има само 30 свободни места  за родените през 2007 година и всичките са в 8 ОДЗ. Другите две ОДЗ - та - 93 и 80 нямат свободни места за септември. Поне така излиза от системата. Та се чудя наистина ли е така, или аз нещо не мога да разбера.

# 531
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=18&k=66

Някой може ли да ми обясни как в тази ЦДГ, за набор 2006 от 25 места, 21 са свобобни? Нали набор 2006 е първа група как се раздадоха тези 4 места?  newsm78

И аз това питам, и за нашето първо желание има вече заети места

1-ва група,         общо места      своб. места
родени 2006 г.          48                44   
 

# 532
  • Мнения: 114

Броят на свободните места се различава от боря на наличните места, защото през септември ще се прехвърлят деца в същите възрастови групи, които вече са записани в детската градина.

Децата, родени 2006 г. в яслените групи в ОДЗ се прехвърлят автоматично към 1-ва градинска група от септември. Има и деца, които са били приети в групите с текущ прием. Те също остават с набора си от септември.

Въпроси за свободни места в конкретни детски градини задавайте на директорите. Ние не можем да отговаряме на такива въпроси. Само публикуваме свободните места, както са обявени от директорите.

Екип ИСОДГ


еее това е голяма наглост, как в ЦДГ ще има деца, които са вече записани!!!!!


Ами много просто - детето навършва 3 години примерно но 15. 01, кандидатурата му се активира и то се класира за текуща първа група, която е набор 2005. От септември това дете ще се върне при набора си - 2006 (визирам конкретен случай!)

ИСОДГ мисля, че не е коректно да ни препращате към директорките. Това е масово явление и трябва да има обяснение за всички градини дадено публично на всички родители.

# 533
  • Мнения: 766
и аз се включвам с едно много неразбираемо нещо за мен  newsm78 newsm78
това  ОДЗ е ново - миналата година беше открито, свободните места за набор 2007- за първа яслена група за 2007/2008 година бяха 6  места
ето какви свободни места има сега  Shocked
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=19&k=179
Наистина не разбирам  Tired

# 534
  • Мнения: 47 963
А аз мисля че трябва да има мейл на всяка директорка или секция с въпроси към конкретна ДГ. Не мисля че всяка директорка е отзивчива към въпроси, освен това много често не са в градината и е трудно да ги намериш. Друг вариант е да направите формат за задаване на въпроси към ОБЩИНАТА, ДИРЕКЦИЯ ОБРАЗОВАНИЕ , а вашите отговори да са само за технически въпроси и проблеми, както на практика е!!!!!

# 535
  • Мнения: 4 393

http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=5&k=43

http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=2&k=109

едно не разбирам как уж от обявени 22(15) места вече само 9(4) са свободни за набор 2007?

Дали някъде ще има възможнос да се види изобщо колко сдеца 2007 набор ще бъдат приети ? Това на нищо не прилича #2gunfire
То за родени 2008г има повече свободни места от колкото 2007-ма #2gunfire

Нормално е да има повече свободни за 2008-ма, тъй като набор 2007 все пак и миналата година е имало някакъв брой приети от този набор...
И сега какво:значи ние да ходим да се разправяме с директорките?Е, нали всичко било през системата...като ни пращате там, поне кажете колко е мизата, че случайно някой да не се излъже да предложи повече отколкото е нужно...ПИСНА МИ...от обещания, от празни приказки...от всичко...за какво бяха дадени тия пари за създаване на тая система, като се оказа абсолютно безполезна  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 536
  • Мнения: 7 821
и аз питам същотото? 99 ЦДГ, общо места 50, свободни 46. Къде отиват другите 4?
А може да са запазени за деца със СОП. 50 деца -> 2 групи -> по 2 деца със СОП на група -> 4 деца записани извън системата.

# 537
  • Мнения: 735
Такаааа, напр. ОДЗ Звънче - ясленска 1-ва група, родени 2008 - места 8, свободни 5... ОДЗ 1- места 5, свободни 5... 124 ЦДГ, набор 2006 - места 25, свободни 24... и т.н.
Ей, май висшата математика ще се окаже по-проста от това тук...
А за 124 ЦДГ и 162 ЦДГ /общ. Красно село/ - и към двете се строят нови сгради /вече почти готови/, но с това градините няма да увеличат капацитета си, а ще си приберат филиалите!

# 538
  • Мнения: 4 393
Ели, по-навътре си в нещата, ще обясниш ли за нулевия прием на набор 2008 в ОДЗ как е възможно?Че все още никой не ми е отговорил и искам да знам ако има някаква по-специална ситуация да не ходя напразно да се карам с директорки  Praynig

# 539
  • Мнения: 1 255
Видяхме официалните места, а сега някой ще ми каже ли къде да гледам за неофициалните.
Защото в няколко градини в Красно Село беше обявено, че се разширяват и ще открият нови групи, но такива не виждам.

Нови свободни места при разширяване на градините или строеж на нови ще бъдат обявявани, когато има готовност за прием на децата. При строеж на нови градини, кандидатурите на всички деца в същия административен район ще бъдат насочвани автоматично.

По преценка на директорите, групите могат да се уплътняват. В този случай, директорите ще обявяват нови свободни места в ИСОДГ. Всички деца ще бъдат класирани чрез системата и всички записвания ще се отразяват в системата.

Екип ИСОДГ

Общи условия

Активация на акаунт