Физиотерапия и Трета сливица

  • 15 641
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, детето ми е на 4 години и е с уголемена трета сливица , интересувам се какво точно представлява физиотерапията за трета сливица /някъде в форума по между другото се споменаспоменаваше че това са нагревки - какви са тези нагревки?/,къде има добри специалисти и техника/става въпрос за София/,болезнена ли е за детето/или пък неприятна/,може ли да се комбинира едновременно с лечение с хомеопатия/на боарон/ , има ли деца на които е помогнала/намалила/ третата сливица?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 2 908
Лекувам сега дъщеря ми с хомеопатия и хомеопатката ни праща също и на физиотерапия-детето страда от трета сливица и постоянно запушен нос,хъркащ зле.От утре ще ходи и ще видя какво ще направим.Нагрявало се с някаква лампа-не е болезнено въобще.

# 2
  • Мнения: 13
ще чакам с интерес да напишеш как е минала процедурата

# 3
  • Мнения: 284
Извинявам се,че нахлувам в темата,но също се интересувам за хомеопатичното лечение на трета сливица.Ще ви бъда благодарна,майчета Hug!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
И на дъщеря ми са правили преди време нагревки за намаляване на третата сливица. Едновременно е пила и хомеопатия.
Помогна. Не знам кое или и двете заедно... Wink

Диана Йорданова, има тема по въпроса. Може да я прегледаш:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274971.msg6800126;topicseen#msg6800126

# 5
  • Мнения: 2 908
Ами 5 дена само я нагрявахме-мина и хъркането-за сега...Минаха и задръстените сополи.

# 6
  • Мнения: 858
Физотерапия има в поликлиниките,болниците,процедурата е приятна ,не боли,не пари,не е плашеща.Дава резултати,може да се комбинира с хомеопатия и всякакви други алтернативни методи за лечение.Има една много хубава и точна за мен теория за това въз основа на какви процеси в подсъзнанието възниква проблем с 3та сливица при децата и как с работа и отстраняване на първопричините изчезва и проблема.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 526
Има една много хубава и точна за мен теория за това въз основа на какви процеси в подсъзнанието възниква проблем с 3та сливица при децата и как с работа и отстраняване на първопричините изчезва и проблема.
Dennis, ще ти бъда много благодарна ако споделиш инфо за тази теория.
А специално за нагревките - трябва ли направление от педиатър, трябва ли да се ходи някъде в специализирани кабинети, колко струват, ако не е по здравна каса?

# 8
  • Мнения: 858
Tsenka ще препиша довечера от книжката пасажите за третата сливица.Ако желаеш можеш да си я вземе"Възлюби своята болест" на Синелников.За физиотерапията ви трябва направление от лекар.Нямам представа за цените извън здравната каса,поне незнам актуалните за момента,може да попитате на регистратурата на най-близката ви поликлиника. Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Взимате направление от ЛЛ за УНГ и УНГ ви дава направление за физиотерапия. Прави се десетина дни, безплатно е. Peace

# 10
  • Мнения: 2 908
Е,така е,ама нашата физиотерапевтка каза,че специално при дъщеря ми ще правим 5,7 или 12 дена и тя като медицинксо лице преценява,че ще правим само 5 дена....И правихме 5 дена,така,че не е много добре обобщаващото 10 дена казано...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
огън момиче, това не го знаех.  newsm78
На нас, пък и на децата на наши съседи и познати са правени между 7 и 10 нагревки за третата сливица, като са били при различни лекари и в различни поликлиники. На мен, преди години, също 10 дни са ми правени нагревки за синузита. Затова така обобщих.

# 12
  • Мнения: 858
На всеки са му нужни различен брой процедури,понякога се налага след кратка почивка и повторен курс това се приценява от компетентните хора.Също така се работи с различни видове апарати и ралични видове ток.Всичко е строго индивидуално.
Tsenka   Ето обещаният от мен
Цитат:
Третата сливица се среща при деца и се характеризира със струпване на лимфоидна тъкан в носната кухина и затруднява дишането.Основни причини за това заболяване са постоянни търкания,спорове,чести караници в обкръжението на детето.Недоволство ту от едно ту от друго нещо и раздразнение.Понякога родителите не желаят или не могат да стигнат до съгласие по някакви въпроси в семейството.Това може да е както между тях така и с някой друг роднина,баба или дядо.Детето е много чувствително по отношение на неопределеността и разочарованието на близките му от живота.Според детето липсва най-важното любов.Убедил съм се от опита си,че правилният избор на хомеопатични средства и промяната в семейната атмосфера водят до 100% оздравяване.Щом в семейството настъпи хармония,любов,спокойствие и разбирателство,детето започва да диша спокойно през носа си....

# 13
  • Мнения: 2 908
Това кой го казва? Имам чувството,че е  много вярно... Thinking

# 14
  • Мнения: 858
огън момиче ,казва го един руски психоаналитик Синелников в книгата си "Възлюби своята болест"Много интересни неща има написани и всичко е подкрепено с много примери.

Общи условия

Активация на акаунт