ЮЛИ 2009. Тема 27

  • 13 649
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Evvi, В Тина Киркова си избрах лекар, много ми го препоръчваха. Знам, че всички искат допълнително пари, освен тези, които болницата прибира. Все пак се изненадах, когато доктора ми каза, че за наблюдение на бременността трябва да платя на каса 400 лв. Оказа се, че е в едно крило на болницата и е към център "Вяра, надежда, любов". За раждане една дуга пациентка там ми каза, че се плаща още 1100 лв., а базата която се ползва си е на болницата. Чудя се колко ще ми излезе цялото удоволствие в крайна сметка... Та затова питам, ако някой нещо знае - моля да сподели...

# 46
  • Мнения: 9 077
Деянова, аз само веднъж. Не искам да го повтарям повече, макар че и двата вида антитела ми бяха отрицателни.

Фелисити и Мими - вие с – резус фактор ли сте?

# 47
  • София
  • Мнения: 423
а някоя от вас да възнамерява да ражда в Тина Киркова (Св. София), но към онова частно крило, наречено "Вяра, надежда, любов"?
И аз съм там ,при Ковачева ,жк ми е 400лв,но ще си раждам по здравна каса.Ти да не би да не си здравноосигурена?

# 48
  • Мнения: 42
Стеф, и аз съм с - Rh. Правиха ми изследване за антитела, оказа се, че за сега не развивам. Аз знам, че се поставя ваксина на майката с -Rh след раждането, за да няма проблем при следваща бременност. По-вероятно било при майка с -RH да се развият антитела при втора бременност, от колкото при първа.

# 49
  • Мнения: 87
Жани, аз май ходя точно в това крило на болницата, но никой не ме е карал да плащам за наблюдението на бременността. За раждането още не съм разпитвала, но според сайта на болницата 1100лв е пакета, който включва раждане с избор на екип и ВИП стая - двойна. Моя позната ходеше на консултации при същия лекар и не е плащала 1100лв за раждането.

# 50
  • София
  • Мнения: 451
Марулке, браво за изследванията Hug А относно ваксината, нали знаеш колкото лекари, толкова и препоръка. Аз за туй зачекнах темата, тъй като смятам, че няма нужда да се бие сега, ако всичко е наред, но пък от друга страна ако е за доброто на бебока?
Стеф, да. И двете с Миме-то сме с "-" Резус фактор. Ако си с положителен, няма никакво изследвания за антитела, ваксини...
Относно токсоплазмозата - на мен не ми е правено такова изследване и се чудех дали да не си го направя, но май няма. В този ред на мисли да ви кажа каква е последната ми хипохондрична проява  Laughing миналата седмица бяхме на гости на сестрата на моя приятел, та тя си е взела мноого сладко, пухкаво кученце, което аз се опитах да устоя да не гушна, но все пак го погалих де:) Ми оказа се, че мъника има глисти и сега като съм се запритеснила дали не съм ги хванала...четах доста плашещи неща за тях в нет-а и дано да са ме пропуснали, че са много опасни за бебока  Cry

# 51
  • София
  • Мнения: 423
Миме-то, а интересувала ли си се, дали може да създаде евентуално някакъв проблем тази ваксина, която явно и на двете ще ни бият в 28ма г.с.?
Ами ,не съм чула за проблеми.Аз имам и 2 аборта по желание в по-младите ми години и чак сега разбирам,че е трябвало още тогава да ми бият анти-д-гамаглобулин.Тя май се бие след всякаква операция,не само след раждане.Да,ама не,дори не ме изследваха тогава,скоро си научих кръвната група и резус фактора.Лекарката ми се хвана за главата като чу.Каза,че я е срам от такива колеги,а тогава абортирах и двата пъти при завеждащ отделение в голяма софийска болница  ooooh!.Сега пък първата ми гинеколожка по ЗК ме следеше както преди 30г. са го правили,през куп за грош.Добре,че се преместих в Тина Киркова.Сега пък ме изследват на 2 седмици за антитела,на другата крайност.Поне си преодолях страха от инжекции така. Жалко е като слушаме за такива нещастни случаи,не се знае с какво и как са можели да бъдат избегнати.То не може за всичко да се следи до фанатизъм,ама и не може хората да си оперират кучетата по света за какво ли не,а тук да мрем като кокошки от отдавна забравени болести.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 57
Привет момичета !!!

Определено пишете бързичко Confused

Когато ви чета се изненадвам,колко е различно проследяването на бремеността в различните градове...Аз съм от Русе и до момента съм давала веднъж кръв и урина,веднъж кръв,но по моя инициатива че имах съмнения за проблем с бъбреците.Още си пуснах за Даун и минах ФМ,а и имах вагинален преглед в началото.Това е ...
Сега в начлото на април пак ще ми пуснат кръв и урина,та това е всичко.Посещенията ми при доки протичат разглеждайки бебка на ехографа и констатирайки колко е пораснала.При вас какво ли няма та направо си звучи сложно да си бременна newsm78
сега отивам да си сготвя нещо и ви желая красив ден  bouquet

# 53
  • Мнения: 0
Mime-to, здравноосигурена съм, на пъъъълна заплата отгоре на всичко, но ме предупредиха всички до една, че като платиш само на болницата, лекарите взимат само 150 лв и не интригуват много. На всички се дава под масата, със сигурност. Е, някои явно повечко ги е страх да не ги хванат.
Не знам какво да правя, но май ще си плащам като... Не искам да пестя от това и те го използват, не че съм нещо много заможна. Sad
Иначе и аз искам ВИП стая за раждане и за престой и т.н.

# 54
  • Мнения: 253
Деянова и аз само 1път съм си правила изследване за токсоплазмоза-преди бременноста,защото не се пазехме отдам(вна и се мислехме,че проблема е в мен......но всичко си беше ОК.
Момичета неискам пак да ви разтройвам,но са направили аутопсия на бебо и не се е задушил,заради увита пъпна връв Naughty а заради лекарите.....Тя е ходила 2дни преди термина и тогава е имала 2см разкритие и тогава е трябвало да я приемат в болница,а не да й казват да изчака,докато стане 4см.И така бебето на другия ден е слезнало още по-надолу и така се е задушило горкото Cry Cry

# 55
  • Мнения: 9 077
Знаех си, че е лекарска грешка...
Знаете ли, доста често чувам как жени отиват да раждат, но нямат нужното разкритие и ги връщат или оставят за следене. Сигурно е трябвало да я оставят в болницата...макар че..биха ли я гледали постоянно или да следят тоновете на бебето...ох, не знам...милата майчица Praynig
Дано не се случва на никого.
Дано Господ ни пази и попаднем в ръцете на добри специалисти.

# 56
  • Мнения: 425
Ей тия лекари са направо за разстрел. Преди две години една моя приятелка тръгна за болницата щото и изтичаха водите. От болницата я преглеждат, казват и че има 2 см разкритие, ама това май не били води, ми сигурно се е напишкала и и казват да си ходи, отказват да я приемат. Действието се развива в 3 ч. през нощта. Това става в Тина Киркова.От там тя тръгва към Окръжна болница, вече с доста чести контракции, и към 5.30 я приемат в Окръжна (разликата в часовете е голяма, щото пукат гума по пътя, ама това е друга история) и в 9.02 ражда, слава богу живо и здраво бебе. Е кажете как може в 3 ч. да и кажат, че скоро няма да роди и да я върнат. Кво са гледали тия доктори не ми е ясно. Добре, че всичко приключи добре. Според мен я бяха върнали, за да им бутне някой лев, ама тя понеже не е дала и затова не са я приели.

# 57
  • Мнения: 256

ето забравих и да се похваля, че вече два пъти ходих на аква фитнес и е просто суууупер!!!След това съм като нова, едно ми е такова лекичкоооо, голям кеф.Между упражненията се плува по две дължини и накрая остават към 20-тина минути, през които може пак да си плуваш.Ако имате възможност,препоръчвам ви го с две ръце!


В Св. София на бул. България ли ходиш, щото и аз от следващата седмица мисля да ходя там, та може да се засечем.  Там най-стриктно следят за хигиената, нали е болница.  Peace

# 58
  • Мнения: 2
Момичета и аз имам нужда от вашата помощ.

От днес на обяд имам остри пробождания в областта на гениталиите. Случвало ли се е на някой и това контракции ли са? Пих но шпа и чакам да ми мине. Ако не утре отивам при доктора. Усещането е рязко, но не е в корема, а отдолу.

Моля, който има информация, да ми помогне!

# 59
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Момичета, имам един въпрос.Утре съм на ФМ при д-р Марков.Трябва ли да нося някакви изследвания или листа от последното посещение от ЖК?Или да ида без нищо, той човека каквото има да гледа, ще си го види Mr. Green
Благодаря ви  Hug и ще помоля за едни стиснати палци утре, че ми е доста притеснено  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт