По-осъзната ли е втората бременност?

  • 3 211
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 755
Здравейте,
Реших да споделим разсъждения и мисли затова : дали втората бременност е по-осъзната от първата или напротив? "По- зряло" ли е майчинството, когато ни се случва за втори път?
При мен е така : определено сега ми е много  по-осъзнато и спокойно , отколкото от първият път. Със сина ми имах повече притеснения и страхове, а сега сякаш се наслаждавам на целият процес. Но усещам същевремнно  и  някаква амортизация така да се каже т.е. този път всички дискофорти идват по-рано и двойно , сякаш тялото ми си знае вече какво следва и дори добавя и отгоре.  Laughing
Споделете при вас как е било или как мислите , че ще бъде.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Имах най-леката възможна първа бременност, без никакви проблеми  и неразположения, и притеснения, макар че не бях първа младост - забременях на 30 г, родих на 31. Силно се надявам и втория път да е така, но казват, че няма две еднакви бременности. Виж, от раждането ще ме е повече страх, определено, защото знам какво е Mr. Green

# 2
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Безпроблемна първа бременност, никакви страхове или притеснения. Не знаех тогава за форума  Mr. Green
С втората- доста проблеми. Страх ме е да дишам даже. Страх ме да не се случи нещо с бебето. Абсолютна параноя ме е пипнала. И много ми тежи вече. Нямам търпение да се роди бебето и да си отдъхна.
Както обяснявах оня ден на мъжо - сега вече знам какво мога да загубя ако, не дай си боже, нещо се случи. Преди незнаех какво означава и колко силна е майчината любов, но сега......
Хормони  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
И 2та пъти ми бе еднаквао осъзната.
Втория път знаех някои неща в повече, но се появиха други проблеми.

# 4
  • Мнения: 233
С първата се притеснявах много повече. Сега ми е по спокойно

# 5
  • Мнения: 2 567
Не, при мен не беше така, макар и желана бременност. С малко дете нон стоп до мен в бебешки пубертет май нямах време да я осъзная  Laughing
Но е факт, че майчинството ми донесе повече наслада.

# 6
  • Мнения: 7 201
С втората- доста проблеми. Страх ме е да дишам даже. Страх ме да не се случи нещо с бебето. Абсолютна параноя ме е пипнала. И много ми тежи вече. Нямам търпение да се роди бебето и да си отдъхна.
Както обяснявах оня ден на мъжо - сега вече знам какво мога да загубя ако, не дай си боже, нещо се случи. Преди незнаех какво означава и колко силна е майчината любов, но сега......
Такава ми беше 1-та бременност. ConfusedЗатова дълго не се решавах на друга,но както е писала Луда Мара:
казват, че няма две еднакви бременности.
се надявам един ден на безпроблемна бременност. Praynig

# 7
  • Мнения: 798
Цитат
Безпроблемна първа бременност, никакви страхове или притеснения. Не знаех тогава за форума 
И при мен така. При втората бременност имах някои неразположения, но като изключим  това - и двете ми бяха осъзнати, желани и т.н. При втората, обаче, някак си по-малко обръщах внимание на промените в мен. Но пък повече ги усещах. Например усетих точно кога бебето се завъртя трайно с главата надолу. Горе-долу еднакво спокойна бях, еднакво и динамично си живеех. Втората качих по-малко кг, поради което наистина се чувствах много по-способна да се движа, работя и т.н. Най-голямата разлика беше в раждането. Бях МНОГО по-спокойна и много повече се насладих на мига (вероятно защото беше по-бързо и не бях особено изтощена  Mr. Green)

# 8
  • Мнения: 755
Под по-осъзната имам предвид точно това, да липсват страховете/ разбира се, ако няма медицински индикации за това/ да се наслаждаваш повече на чудото, че расте нов живот вътре в теб.   Hug
Иначе и моите две бременности са ми желани и планирани, но просто, първият път повече ми бяха страховете и притесненията. Сега като че ли гледам от друг ъгъл на целият този процес!   Hug Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Със сигурност второ дете се гледа много, много по-лесно!Но и през двете бременности имах еднакви притеснения.Даже след спонтанен аборт, втората ми беше цялата на тръни.

# 10
  • Мнения: 2 960
 Децата ми имат 9 години разлика.Първата  ми бременност  премина като детска игра-нито страхове ,нито толкова знания ,нито опит.
Имах безпроблемна и изключително лека първа бременност.
За втората мога да кажа-далеч по осъзната ,повече се самоизследвах ,следях всяко движение на бебчето си,интересувах се от всичко ново ,полезно ,модерно ,вредно.Подготвях се сякаш ми е за първи път А иначе и  втората ми бременност беше също толкова лека ,без проблеми :без гадене ,с малко качени кг/както първия път/.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
... да се наслаждаваш повече на чудото, че расте нов живот вътре в теб. 

Определено беше така  Peace
Първия път за какво ли не се притеснявах, ама и докторите ме бяха наплашили здраво в началото  #Cussing out
На втората, въпреки някои медицински проблеми наистина се наслаждавах повече. Някои страхове просто не допуснах да ме споходят отново. Бях голям оптимист, че всичко ще е наред... така и стана  Crazy. Въпреки годините (втория път 38) не съм се усещала много по-различно, дори раждането мина много по-леко  Peace

# 12
  • Мнения: 2 172
Аз не съм имала абсолютно никакви страхове,нито с първата,нито с втората бременност Peace
Изключително леки бременности,без никакви проблеми и нито едно изпито хапче за нещо.Е,имам още няколко седмици,но се надявам всичко да си продължава все така леко   Peace

За по-осъзнатото,не знам.Същата работа.Разликата е,че сега съм доста по-подготвена и нетърпелива,да си видя момченцето.Дали прилича на сестра си,дали е със сини очички....ей такива работи  Laughing

Аа,да.Сетих се.Сега ме е страх 10 пъти повече от раждането,направо място не си намирам,като знам какво ме чака  Confused Всъщност от това се страхувам сега.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
По-  малко се превзема и се лигави бременната втория път. (Естествено, познавам и хитри изключения    Grinning )

# 14
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
При втора бременност е нормално да си по-подготвен и по-спокоен, защото вече си минал по този път и знаеш какво следва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт