Отчаяна съм! Не иска да яде! Дайте съвет!

  • 919
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Привет на всички! Малкият ми син е на близо 11 месеца. Преди 2 седмици му излезе второ зъбче отдолу и от тогава не иска да яде. По-точно яде само попара и мляко с бисквити. Знам че и това е все нещо, но се притеснявам, че организма му вероятно има нужда и от месо и зеленчуци. Всеки обяд започвам със супа от кухнята - не иска, манджа - не иска, започвам да отварям пюре след пюре, накрая се отказвам и пак му правя мляко с бисквити. Пробвала съм да пропусна ядене, дори две, но резултата е същия. Изпадам в див ужас, че може да не е временно. Имам едно злоядо на 8 години и съм ревала, дивяла и какво ли не, че не иска да яде (все още е такъв и до днес). Плаша се, като си помисля че отново ще изживея този кошмар. Само майки на наистина злояди могат да  разберат, колко е ужасно детето ти да не яде. Моля ви, споделете опита си. Какво правите, как се справяте с децата си, като не искат да ядат. Вече си мисля дали това не е временно заради зъбите. Моля се с две ръце да е от това. На някои детенцето му дали е спирало временно заради зъбките и после пак да прояде?

# 1
  • Мнения: 1 723
При мен на всяко зъбче беше едно и също: не иска дя яде, дори млякото си не можеше да изпие, и това за седмица-две, а и зъбчетата се усещаха къде са.

# 2
  • Мнения: 236
Синът ми е на почти 10 месеца и също отказа да яде пюрета, а също и каши и попара. Оставих го 4-5 дни само на мляко и сега пак яде. На него също му растат зъби. Сигурно е период и ще отмине.

# 3
  • Мнения: 27 524
О, я го раздавай по-спокойно  Hug Злояди деца не съществуват - обикновено майките ги правят такива с методите си за хранене  Rolling Eyes Остави детето - то си знае. Давай му да яде това, което иска - разбира се, нямам предвид шоколад и подобни. Мляко и попара е идеално  Peace Всичко е до време, води се по него, не го насилвай и не показвай, че си притеснена. Като не иска - не иска, ок, прибираш  Simple Smile
Манджа синът ми от няколко месеца не иска и да помирише. Кара на сухоежбини, но какво от това? Да го тъпча насила ли? Да повръща и да се отврати от храненето? Не, мерси  Stop Остави го и споко  Simple Smile

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Всеки обяд започвам със супа от кухнята - не иска, манджа - не иска, започвам да отварям пюре след пюре, накрая се отказвам и пак му правя мляко с бисквити.

Това е възможно най-грешния подход, който може да имаш. Щом така и така отстъпваш, направо си му прави мляко с бисквити и край. Поне няма да разбира колко много държиш да яде и че си готова на всичко за това. По този начин създаваш излишен проблем и по-късно ще започне да те манипулира с яденето.
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 110
Не се притеснявай kikik ,почти всички деца са минали по този път. И в млякото има много витамини. Ако ,го болят зъбчетата или венците как да се храни детенцето ?!

# 6
  • Мнения: X
На тази възраст попара и мляко с бисквити е добре, като "отказ от храна". Давай му това, което иска, ако иска една седмица. Едва ли ще иска повече. Но не му предлагай манджи и пюрета. Ей тъй, опитай поне три дни да му даваш само попара и мляко.
Винаги майките изпадат в ужас, ако детето им иска само мляко, а не бива. Поне не за период една - две седмици, а не съм чула и видяла бебе да отказва друго за повече от две седмици, стига през този период въпросното друго да не му е предлагано.

# 7
  • Мнения: 15 379
Не се отчайвай, не се нервирай и не изпадай в паника Stop! Може би повечето деца на майки, пишещи в този форум са минали през този период, който за мен беше изнервящ в началото, но после реших да не се ядосвам за нещо, което не зависи от мен.
И моето дете е карало само на мляко по седмица, но не съм насилвала да яде никога. Все си мисля, че отказвайки ми храната, която му предлагам е, защото има причина - дали болезнени венци от пробиващите зъбки, дали някаква негова си криза на растежа или просто период, в който не му се яде (и аз имам такива, но са доста редки за съжаление Wink).
Недей да превръщаш храненето му в броене на колко ще изяде, дали ще хареса това или другото.
В никакъв случай не го насилвай да яде и не показвай колко си притеснена, че не иска дори да опита храната, която му предлагаш.

# 8
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
не изпадай в паники.не насилвай детето,нека хапва каквото иска за малък период.После само ще си възвърне апетита.В никакъв случаи не пропускай ядене,само ще се изнерви още повече.Достатъчно е,че го мъчат зъбките Peace

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Така се тормозите и двамата Tired
Давай му само това което иска да яде и да няма нерви. Пробвай първо супи, манджи и като не иска му давай това което желае.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Големия ми син беше изключително злояд, какви ли
не неща пробвах за да го накарам да яде, на клоун се бях
превърнала. Сега с малката гледам да не се паткясвам, за
времените `и капризи за храната. Предлагам, ако не `и се
яде я оставам, на мира.

# 11
  • София
  • Мнения: 329
мога да ти дам един,два съвета от моя опит-1.ако се заглежда по реклами издебни кога са и тогава го храни,най-дългите реклами са по планета Grinning 2. ако се заглежда в книжки дай му книжки докато яде или играчки,нещо любимо,фотоалбуми...3.слагай по малко от ам в супата,основното,може и кисело мляко или сирене-само био сирене то е истинско,но ако разбира се е захранено с такива неща..Това всичко ми помогна ,но най-вероятно е от зъбите...

# 12
  • София
  • Мнения: 20
kikik, мерси за темата. Моето бебе също не иска да яде на обяд месните и зеленчуковите пюрета. Първо си мислех, че вкуса и се е променил, но щом отказа да яде и любимия си банан се притесних. Поне следобеда хапва малко каша. За кратко я прилъгвах като разреждах пюретата с АМ и ги давах с биберон, но вече и това не действа.

# 13
  • Мнения: 693
И ние сме със същия проблем!

Яде само оризова каша, каша елда, каша ориз с рожкови, каша ябълка на Хумана и банани  Cry
Отказва да яде и никога не е яла месо, плодови и зеленчукови пюрета  Tired с лактозна непоносимост е и желозото и хемоглобинът и са доста ниски  Crazy

И аз доста съм се отчаяла!  ooooh!


Общи условия

Активация на акаунт