Супа- борш

  • 9 476
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
В моите любими рецепти има една супа -борш с кренвирши по мъжки, правила съм я няколко пъти, доста вкусна става.Взета от "Готварска книга за мъже", която всъщност е моето настолно четиво и приготвям доста рецепти от нея.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 777
Това е добра алтернатива.Не бих се сетила,но ще пробвам.

# 17
  • Мнения: 4 380
Варя месото с костите дълго докато започнат да си се самоотделят. Месото свинско, телешко...без значение. Правила съм и борш от еленско, от крокодил и кенгуро - много е вкусен.  Mr. Green БЕЗ ПИЛЕШКО!
 Всичко това ври със сол, дафинов лист.

Изчиствам месото от костите и връщам в бульона. Добавям нарязан картоф. Обикновено на кубчета. Моркови и лук заедно с него. После нарязвам зеле и добавям. После нарязвам червено цвекло (обикновено като пържени картофки- на пръчици). Добавям черен пипер и магданоз или други комбинирани подправки за месо. Варя до сваряване на цвеклото, но задължително го оставям леко хрупкаво и следя да не преваря за да не се загуби ярко червения цвят. Не обичам оранжавеещ борш и никакви домати в борша! Никакви чесъни, зелени фасули и прочее глупости.

Сервирам със заквасена сметана или майонеза.

# 18
  • Мнения: 7 418
  Ксения,много стилно представи рецептата! Grinning
 
   Аз пък правя борш най-вече с пилешко.А често и без никакво месо,вегетариански. Peace
   За най-вкусния,за съжаление не и най-здравословния вариант,сварявам месото предварително.Вадя го от бульона и го обезкостявам.
   Запържвам в олио нарязаните на сламка зеленчуци:цвекло,морков,лук....Когато омекнат хубаво добавям и червен млян пипер,малко брашно,разбърквам хубаво....Прибавям и нарязани на кубчета домати (или доматено пюре) и чушка,ако има.Малко водичка.
   В бульона варя нарязани на кубчета картофи,когато са почти съвсем готови прибавям към бульона и запържените зеленчуци,и нарязано на сламка зеле.Както и прибавям обезкостените парчета месо.
   Когато всичко заври,спирам котлона и прибавям зеленина(копър ,магданоз,целина) и 1-2 скилидки чесън,нарязан много дребно.
   Сервирам борша с 1-2-3 с.л. заквасена сметана. Crazy
    Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт