Часът на Земята - ще изключите ли осветлението за един час?

  • 6 480
  • 173
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 160
Разбира се , че Да!

# 76
  • Мнения: 156
искам да ви кажа, че направих седмица на земята по принуда. само дето не само лампите не работеха, а в нас нямаше ток за една седмица. което беше абсолютен кошмар. причината е, че в момента сме в сграда, на която се опитваме да изкараме акт 16 и историята е мноооого, много сложна. както и да е, засега всичко е горе-долу ок, но ще направя и часът на земята:) бездруго вече свикнах Mr. Green

# 77
# 78
  • Мнения: 15
 LaughingДа ще загася.Романтични  вечери ,ще е хубаво, имаме достатъчно красиви свещи.Ще призова и семейството на сина ми от  Сливен и семейството на дъщеря ми от Варна.Те често вечерят така, но този път  към романтиката ще  прибавим и  подкрепата си. Wink Wink

# 79
  • Мнения: 13 512
Ot един друг форум:
Колко струва 1 минута снимки от спътник?
За единица площ 60х60 км с голяма резолюция - € 8100. Най-евтиното е чернобяло, ниска резолюция - €1900. Сега някой да сметне за цялата планета колко излиза
Със сигурност целата не е икономия

# 80
  • Мнения: 4 555
Oще един, който не е разбрал за какво става въпрос.

# 81
  • София
  • Мнения: 15 457
Сега преброих крушките в нас и мисля,че ще има ефект, дори само тях да загася. Сама се ужасих колко много са и все по 75  Embarassedвата.

# 82
  • Мнения: 112
Ескарина, май ти е трудно да приемеш, че може да съществува гледна точка, различна от твоята? Доста детинско, не мислиш ли?
Пък и да беше чела по-внимателно това, което ти написах за прилагането на йезуитската максима и колко е платил света за това. Френската революция е почнала като нещо добро, а се е изродила в масово рязане на глави. Националсоциализма започва с добри намерения, а докарва смъртта на 50 млн. човека. Социализма започва също с безкрайно добри намерения, а докарва до Гулаг и икономическа разруха. И общото между всички тези е, че в основата им стоят хора, фанатично вярващи в своята идея, които дори и за миг не могат да допуснат, че грешат в нещо.
Сега е времето на новите фанатици - тези на екологията. Те знаят най-добре какво трябва да се направи и кое е най-добре за хората и започват своя кръстоносен поход. И естествено уроците на историята за тях не важат, те, разбира се, изобщо не са като онези другите фанатици от миналото...
А аз защо ли подозирам, че светът ще трябва да плаща отново за техните деяния...

# 83
  • Мнения: 112
В къщи всички крушки, които е възможно, са енергоспестяващи. Резултат на една проста сметка: енергоспестяващата крушка има по-висока цена, но по-ниска консумация, следователно дали ползвам класическа или енергоспестяваща крушка, разходите ми са константа. И естествено, че в тази ситуация ще избера това, което е по-полезно за природата.
И точно развитието на технологиите в посока все по-ефективно използващи ресурси и по-малко замърсяващи изделия е  правилния начин за решаване на проблемите с екологията, а не PR акции в стила "много сме, силни сме".

# 84
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не.
След като всички крушки вкъщи са енергоспестяващи (откак ги продават в родината,  семейството ми ползва такива), от един месец проучвам въпроса за поръчка на крушки със светодиоди (уф, така ли се казват LED крушките?)-животът им бил 5 по-дълъг от енергоспестяващите, а хабяли само около ват.

Евтин популизъм са за мен такива кампании, приличат ми на китка за 8ми март.

# 85
  • Мнения: 2 070
Предполагам ще изгася и ще дръпна шалтера на повечето неща. Ще оставя да ми свети телевизора, защото по това време къпя и приспивам бебе, но ако ме хване ентусиазма може и на свещи да мина половин час поне.
Не е лошо такава кампания да има поне веднъж в месеца или седмицата...

Всъщност не е популизъм..има доста статистика какво се пести по този начин и какво спасяваш за сметка на това. Винаги е добро оправдание да наречеш нещо популизъм.

cazaril,
И точно развитието на технологиите в посока все по-ефективно използващи ресурси и по-малко замърсяващи изделия е  правилния начин за решаване на проблемите с екологията, а не PR акции в стила "много сме, силни сме".

А защо тези неща да се взаимоизключват? какъв е проблемът да го има и едното и другото. Даже такива акции биха замислили някои хора да минат на твоя вариант. Изобщо- защо винаги трябва да има конформизъм, вместо да се взима най-доброто от всяка ситуация???

# 86
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Популизъм е, щото, щом се пести толкоз много от един час, значи се харчи толкоз много за същия час. Т.е. вместо постоянство, веднъж в годината си умиваме лицето и сме много зелени и сме много направили.

Нам си кой си няма да си купува енергоспестяващи крушки, няма да си дели боклука или да отрича найлоновите торбички, щото веднъж в годината си е изключил крушката, понеже от По света и у нас и Станишев са казали така.

# 87
# 88
  • Мнения: 2 070
А защо реши, че ще стане така и хората измиват лицето си с това? Нали все от някъде трябва да се почне и да се вдига шум? Има хора, които ще прочетат тук там, ще чуят нещо, ще се замислят, покрай подобни кампании, това им е целта - да се покаже най-вече съпричастност.

Не мога да разбера защо постоянно се опитвате да умъртвите всяка една идея или ентусиазъм на хората, който е за нещо положително и който не вреди по никакъв начин... Постоянството не изключва да заявиш позицията си да кажеш на света, че ти пука.

# 89
  • Мнения: 112
И точно развитието на технологиите в посока все по-ефективно използващи ресурси и по-малко замърсяващи изделия е  правилния начин за решаване на проблемите с екологията, а не PR акции в стила "много сме, силни сме".

А защо тези неща да се взаимоизключват? какъв е проблемът да го има и едното и другото. Даже такива акции биха замислили някои хора да минат на твоя вариант. Изобщо- защо винаги трябва да има конформизъм, вместо да се взима най-доброто от всяка ситуация???


Ами защото в крайна сметка се връщаме на въпроса, от който тръгнах - след като много хора загасят лампите и запалят свещи, както ти мислиш да направиш, каква ще е ползата от кампанията, след като от нея само ще се увеличи СО2 (отделян при горенето на свещите), а точно той основно предизвиква глобалното затопляне? И поне 1/3 от писалите, че ще се включат в тази акция, изразиха намерение да запалят свещ през този час, което отговаря и на един от въпросите на Ескарина, на който и тя щеше да си отговори сама, ако не четеше избирателно само каквото й изнася.

Общи условия

Активация на акаунт