Гласуване за Колаж на Тема "Феята на Пролетта"

  • 2 725
  • 24
  •   1
Отговори

Анкета

Гласувайте за 3 от колажите ,които най много ви харесват!

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 27 мар 2009, 20:15
* Може да изберете максимум 3 опции.

  • Мнения: 451
Колаж на тема  „Феята на пролетта”
Тук може да разгледате колажите по обстойно:
http://mamite08.multiply.com/photos/album/131
А тук работните файлове на участниците:
http://mamite08.multiply.com/photos/album/132
И да прецените коя творба най-много ви харесва и точно за нея да дадете гласа си  Peace
Гласуването приключва в 20ч. на 27.03.2009г.
Имате право на 3 гласа Peace
Приятно разглеждане и гласуване и успех на всички участници   bouquet
Сега е момента да коментирате творбите  Peace




1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Гласувах! Браво, момичета. И тук има много хубави неща.

Първа част коментари:

1. Приятна творба. Феята е изпълнена в нежни цветове, което е хубаво. Не ми допада зеления цвят на водата. Има грешка  в долната част на тялото спрямо горната т.е. снимките, чрез които е направен колажа не са подходящи за позата. Сянката на косата я прави да изглежда плоска. Иначе цялостното усещане от творбата е приятно и нежно, браво за което.

2. Изключително сладурско предложение, но за мен не е пролет. Може би водна фея Simple Smile Птичето странно се прелива във водата. Иначе браво - сладур отвсякъде.

3. Много хубаво, но това е есенна фея. Иначе супер!

4. От зима - в пролет. Интересна идея, но изпълнението се нуждае от още работа. Зимата е прекалено сива, а феята е като залепена върху цветята.

5. Много нежна, с красиви цветове. Най-много ми харесват крилата. Магичният прашец е малко плосък - има нужда от "блясък" за вълшебно усещане.

6. Предполагам, че това отново е автора на 3. Не си пасват феята и пеперудите с фона. Отново има усещане за есен.

7. Много сладко. Феята има нужда от по-прецизно изрязване, а прашецът изглежда като капки. Феята също се нуждае от по-добро блендиране (сливане). Иначе хубави цветове и като цяло изглежда много приятно.

8.
Феята е невероятно сладка, но е много тъмна за пролетна. При цялостна плоска композиция, слънцето е с обем, което някак си не пасва. Много хубава творба като цяло, но има лятно настроение. Бих избегнала завъртулката в горния десен ъгъл.

9. Тази ми е от любимите. Роклята на феята има нужда от малко сенки при стръкчетата, които падат върху нея. Иначе браво - страшно ми харесва вълшебния полъх с цветя.

Ох, изморих се...другите ще ги коментирам по-късно.

# 2
  • Мнения: 791
Гласувах!
Сега да по коментирам:

1. Много нежно, но нещо ми е много празно в дясно.

2. Красиво,ефектно,много добре изпълнено, но не е по темата според мен.

3. Също ми харесва, но ми прилича на есен.

4. Добра идея, но според мен е имало още работа - снегът не прилича на сняг,а снежинките дето валят са по скоро гъста мъгла; при пролетта - отзад е доста мъглива полянката, малко повече зеленина, и по малко цветя или поне по разнообразни. Феята ми харесва.

5. Добър замисъл, изпълнението също, но нещо феята  - може би малко повече блясък,повече вълшебство.

6. Не ми допада - нещо тази мадама - от номер 3, бърка работата.

7.Влюбих се! Страхотно попадение!!! Но малко Блър на тревата - особено в дясно или поне малко повече да зеленее.

8. Харесва ми като изключим кафявият цвят на феята, които придава усещането за краят на лятото - фейчката се е пекла и е по черняла.

9. Не ми харесва градината - лични предпочитания, и малко повече вълшебство при крилата на феята.

10.Нещо не ми лъха на пролет. Да, красиво е, но ...

11.Красиво е, много сладурско е станало, но малко вълшебен прашец ми липсва.

12.Изчистено, семпло, елегантно, но на мен ми липсва цвят - малко водовъртеж от цветя.

13. Прекалено модерна фея.

14.Струва ми се сплескано бебето и не ми допада комбинацията от снимка+рисуван фон, може би ще изглежда по добре с обработка на рисунката като цветна скица- да се доближава максимално до фона.

15.Много ми е мрачно. Не ми харесва как се е получила блузата - малко да се по оправи и като се добави слънчев лъч и птички, например, мисля че ще е доста добре.

16.Това е феята! Нямам забележки.

 Hug Сега сте Вие  Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 388
Гласувах. За първи път ще си позволя да коментирам... Надявам се да няма обидени  Simple Smile . Успех на всички участници!
1. Тялото ми изглежда като състаевно от две части, като всяка е обърната в различна посока.
2. Харесва ми като изпълнение и като идея, но не ми изглежда пролетно.
3. Хубава творба. Феята е много секси  Wink . Но цветовете са много земни и ми навяват есен.
4. Интересна е идеята как пролетта настъпва над земята, но роклята и крилата ми седят неестествено. Може би дърветата трябваше да са огледално обърнати и снега да е стопен от към пролетта.
6. = 3.
7. Гласувах за нея. Пролетни цветя, сладка фея - харесва ми.
8. Хубава рисунка. Има много настроение, но и на мен ми изглежда  като лятна фея.
9.Харесва ми. Наистина има пролетен полъх. Можеше само цветята да са пролетни, но и така е добре.
10. Красива е. Но май ми прилича повече на принцеса от приказка... Simple Smile
11. Фаворитът ми. Красиво дете, много зеленина, пролетни цветя. И много добро изпълнение.
12. Много е интересна като замисъл и изпълнение.
13. Портрет на пролетна фея. Харесва ми.
14. Чудесна пролетна картина. Ако детенцето имаше по-дълга косица, мисля, че щеше да е в плюс.
15. Интересна идея, но мисля, че можеше да се поработи още.
16. Много сладка картинка. Чудесна като идея и изпълнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Най-много ми харесват 2, 7, 10, 11, 12, 16 Grinning

# 5
  • Мнения: 3 622
Най красиви и грабващи погледа ми бяха феите на 3, 8 и 13 снимка

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 647
аз гласувах за 7 - много сладко и приказно, вече знам как изглежда феичката  Flutter

# 7
  • Мнения: 2 270
1.Хубава творба.От моя гледна точка бих я направила така:Феята да излиза от сняг и да пие вода от кокиче,лале,минзухар или друго подобно пролетно цвете
2..Прекрасно но за друг конкурс
3.Интересна творба.Ако цветовата гама беше в розаво,светло синьо или друг пролетен цвят щеше да е по добре.Розовите и жълтите цветя не ми допадат в цялата композиция-като притурка са
4.Прехода би било по добре да е по плавен.Иначе идеята е добра
5.Тази творба е от фаворитите ми.Нямам забележки
6.При промяна на цвета на феята може и да се получи нещо по интересно
7.Незнам защо ,но тази творба не ми допада.Композиционно може би newsm78
8.Можеше феята да е по голяма
9.Пролетна фея в лятна градина.Много тежи цялата композиция в долния си край
10.Не правя асоциация с пролетта
11.Много е сладко.Страхотно изпълнение.Браво
12.Хубава фея.Но просто фея/не на пролетта/
13.Малко притрупано ми се вижда.Иначе е добре
14.В този пролетен магазин си представях малка госпожица с бяла рокличка или някоя рисувана фея
15.Много ми е мрачно за пролет
16.Харесва ми
Това е от мен.дано няма обидени


# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Продължавам с коментарите:

11. Супер сладко. Когато го видях ми стана приятно. Харесва ми композицията и позата на детето е много удачна.

12. Много нежна рисунка, въпреки че роклята малко "тежи". Оценявам и харесвам всичко рисувано и тази фея не прави изключение. Стилна е като цяло творбата, но липсват малко цветни, пролетни детайли.

13. Работено е с много хубава снимка, но добавените елементи са с доста по-ниско качество и изглеждат като залепени.

14. Харесва ми цялостното усещане, добре е слято детето и му е приложен филтър. Просто някак си не ми навява пролет, заради цветовете на композицията.

15. Хубава е, но е направена нощна картина и не навява пролет.

# 9
  • Мнения: 1 400
И тъй, дойде ред да коментирам работите по моята задачка.  Flutter

1. добра идея. имам забележки обаче - крилата, роклята - не са съвсем изпипани. също в дясно бих сложила нещо друго, цвете пролетно някакво, а не просто едно листо.
2. много добър колаж, но на тема "Водна фея". не е за пролет.
3. тези цветове ми лъхат повече на есен .мрачно ми е малко
4. много хубава идея! бих подбрала други цветове както за роклята, така и за цветята. по-плавен преход трябва да има. крилата са ми грубовати...
5. допада ми. бих изпъстрила роклята с цветчета - така прилича повече на булка, косата носи още малко обработка.
6. предполагам, че автора е като на 3. и тук ще кажа - други цветове.
7. много сладко, но изрязването не е много добре. също това разпръснатото -  като че ли може и без него или да е в друга форма или...и аз не знам, но е малко грубо
8. да, сладко, весело. и лятно. Rolling Eyes зелените четкии горе в дясно са излишни според мен
9. харесва ми, но бих  я сложила сред кокичета, минзухари, зюмбюли, нарциси и прочее пролетни цветя.
10. ммм...тази ми лъха повече на баячка с тази топка. съжалявам Embarassed може би ако държеше планетата земя? newsm78
11. много, много сладко!
12. защо е със затворени очи? бих преплела в роклята и някое цветче...както е казала Ани - хубава, но просто фея
13. два чифта криле? пеперуди? защо ли ми се струва, че пеперудите вилнеят повече през лятото? и по принцип - червеното, оранжевото ги свързвам повече с горещото лято отколкото с нежната пролет
14. харесва ми този пролетен магазин като изключим бебока. повече би подхождало нещо нарисувано.
15. мрачно. само полата ми харесва. крилете стоят тежки така - не я виждам просто как ще литне тази фея с тези плътни крила
16. много е сладка. ако беше оставена на бял фон щеше да е по-добре . или просто да има сняг долу върху който падат цветя...

Надявам се, че не съм била прекалено критична. Не участвах в тази категория умишлено , но си представях феите по по-друг начин. По- пролетни някак. По-нежни, по-феерични, по-фейски Laughing
В крайна сметка си избрах две.
Успех на всички!   bouquet

# 10
  • Мнения: 354
11 Много ми харесва и с тези жълтурчета е съвсем пролетно и композиционно е прекрасно

12 Прекрасна фея, очарова ме страшно много и ми носи едно особено блаженно чуство като я гледам Peace

15 Много ми харесва с тези пролетни дрешки, може би по дневен фон и краката да не са толкова реалистични.


16 Чудесна рисувана фея , много свежа и пъстра

# 11
  • Мнения: 3 675
Аз си харесах 9,10 и 13

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
1. В някаква странна поза е тая фея.
2. Ако категорията беше феята на водата - да
3. Цветовата гама ми напомня по скоро за есен. А от самото начало се питам тая фея бременна ли е или просто роклята и е такава?
4. Оригинална идея, но не много добра реализация.
5. Харесва ми. Мисля, че крилата трябва да са бели като роклята
6. Бакграунда е твърде размазан и не мога да разбера къде е застанала тая фея. Малко разхвърлян ми стои колажа.
7. Тук всичко е прекрасно с изключение на не добре изрязаната фея, което доста се забелязва
8. Зелената завъртулка е излишна и малко лятно настроение лъха.
9. Много ми харесва
10. На пръв поглед останах с впечатление, че жената е пролетната фея. Добре, че беше инфото в мултито, за да разбера, че всъщност феята е в/у топката. И чак тогава разбрах замисъла на колажа.
11. Страхотно изпълнение, много добър колаж. Липсва ми малко действие.
12. Е, това е супер изпълнение с малко забележки - очите и повечко цвят, цветя....
13. Твърде шаренко ми идва и твърде ярко. По техническата част има още доста какво да се желае. Косата на феята има набиващи се бели краища и лошо изрязване. Същото важи за раменете. Първия чифт крила са пикселизирани т.е. с ниска резолюция са, лалетата долу също са изрязани много лошо. Пеперудките горе пък стоят като залепени.
14. Е, тука автора незнам как не се е сетил да използва снимката на момиченцето с криле от конкурса, в който работихме с кита на Ани. Тя е рисунка и щеше да пасне идеално. Ако ми беше попаднал на мен тоя фон, нямаше да се замисля изобщо Simple Smile Просто детенцето не стои добре тук.
15. Твърде мрачно за пролет, адмирирам идеята за крила от листа.
16. Супер е. Браво на автора. Нямам никакви забележки.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Първо място колаж № 11 с 27 гласа на Лекси
Второ място колаж № 7 с 18 гласа на...
Трето място колаж № 9 с 16 гласа на Никки

Лекси 11 твоя ли е? Ще ме изненадаш, ако кажеш че не е  Laughing

9 е моя.

Честито на всички победители   bouquet

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 21:46 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 14
  • Мнения: 354
моята е 1 Simple Smile
И аз мисля, че е на Лекси 11 Hug

Общи условия

Активация на акаунт