солариум.......?????

  • 2 464
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
и аз така Peace

# 16
  • Мнения: 568
И аз съм за подържането на външния вид на бременната,но да ти кажа тази екстра не я уважавам даже ,като не съм.
Ако държиш на нея толко,по-добре послушай съветите с мазилата Peace

# 17
  • Мнения: 660
То пък как ти се е приходило като си бременна на солариум,изобщо нямах аз такива желания,опасно си е,може да се претопли организмама и да се предизвикат контракции...Остави го на слънцето,коетов ее ще грее повече,макар,че изобщо не е препоръчително да стоиш много на топло,тоест на директна слънчева светлина като си бременна... Naughty

# 18
  • Мнения: 150
Доколкото са ми казвали е толкова полезен, колкото и сауната. Поради простата причина, че тялото доста повишава температурата си. Предполагам знаеш какъв е ефектът от сауната - все едно да поставиш бебето в нагорещена фурна. След душ ти се чувстваш охладена, но бебето вътре съвсем не е.
 

# 19
  • Мнения: 168
 Naughtyне е хубаво в никакъв случаи

# 20
  • Мнения: 1 155
мисля, че не е хубаво

# 21
  • Мнения: 6 365
OK, микровълновата радиация и UV лъчите дори са доста далеч едни от други на електромагнитния спектър. Печката, с която си топлите кафето, не действа на същия принцип, както UV лъчите.

Как изглежда един солариум- като легло, пълно с луминисцентни лампи. Има и кварцови лампи. И двете устройства в никакъв случай не приличат на магнетрона, генериращ микровълни в печки и радари.

Да не забравяме, че дължината на микровълните е от 1мм до 1 метър, доста след видимия спектър и преди радиовълните. UV лъчите пък са с дължина 10 до 400 нанометра, само около милиард по-малки. Съвсем различни животни.

Относно сауната- тя не повишава значително вътрешната температура на тялото. Затова, ако жената е свикнала на сауна, няма страшно и бременна да влиза. Специално съм питала лекаря си. Само може да се намали интензитета, и то заради падането на кръвното. Иначе финландките щяха да раждат печени бебета. Аз правих два пъти сауна с темп. до 80-90 градуса, е, бебето е добре, ще се ражда, живот и здраве.

Колкото до проникването на UV лъчите в тялото- това няма как да стане, кожата ги улавя. Жалко за кожата де...която от зор произвежда меланин. Лошото е, че през бременността произвежда повече и не много равномерно.

Другият проблем на солариума може да е хигиената.

Така че- без паника! Може да откажете алкохола обаче, в никакво количество не е безопасен за развиващия се мозък на бебето. Е, може като поотрасне да не разбира много от физика, но както виждаме- има хора, които и така успяват да преживеят.

# 22
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Абсурд ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 107
И аз така!

Ама едни въпроси питат жените....то лекарства не трябва да се приемат , пък какво остава за кварцовите нагревки....

# 24
  • Мнения: 1 512
Жената трябва да изглежда добре дори и бременна,но здравето на бебчо е на първо място.Така че добре подбраната дреха,хубавата прическа,усмивката и сиянието от лицето на бременната жена са достатъчни за външният вид.Тена е на последно място.

# 25
  • Мнения: 4 335
Ми той попринцип си е вреден,какво остава при бременност Rolling Eyes

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може да отложиш 9м. нищо няма да ти стане ако изчакаш и не си шоколадова още в началото на пробетта Naughty

# 27
  • Мнения: 2 447
Аз и не бременна,не бих влязла в такова нещо,а пък какво остава да съм бремнна.
В никакъв случай

# 28
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз съм фен на солариума и не пропускам лято, но когато разбрах, че съм бременна не ходих, следващото лято също пропуснах защото кърмих! Сега пак съм по солариумите! Според мен няма начин да не оказва влияние!

# 29
  • Мнения: 38
А аз да попитам може ли да се ползват автобронзанти? Simple Smile И ако да, можете ли да ми препоръчате някой? Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт