солариум.......?????

  • 2 465
  • 45
  •   1
Отговори
здравейте,имам един въпрос?
Може ли когато си бременна да се ходи на солариум? newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
здравейте,имам един въпрос?
Може ли когато си бременна да се ходи на солариум? newsm78

Всичко може Mr. Green Солариумът по принцип не е особенно полезен да не кажа хич,пък какво остава да се посещава при бременност и  кърмене.

# 2
  • Мнения: 9 814
Не, вредно е.
Солариумът действа на принципа на микровълновата.

# 3
  • Мнения: 566
Във никакъв случай !!! Naughty

# 4
  • Мнения: 6 365
Мисля си, че има риск да се увеличи хиперпигментацията на бременността- тоест да те избият лунички и да ти потъмнее още повече линийката на корема.

Така че- ако не те тревожи опцията петнист леопард...

# 5
  • Мнения: 6 365
Не, вредно е.
Солариумът действа на принципа на микровълновата.

Bullshit. Не. Микровълновата печка е в съвсем друга част на спектъра. Това са ултравиолетови лъчи, каквито има и слънчицето.

Ако солариумът беше като микровълнова, щеше да е доста по-болезнено...за щастие няма изпечени в солариум като пилета на грил.

# 6
  • Мнения: 9 814
Не, вредно е.
Солариумът действа на принципа на микровълновата.

Bullshit. Не. Микровълновата печка е в съвсем друга част на спектъра. Това са ултравиолетови лъчи, каквито има и слънчицето.

Ако солариумът беше като микровълнова, щеше да е доста по-болезнено...за щастие няма изпечени в солариум като пилета на грил.

Съжалявам но принципът е същият и по такъв начин ултравиолетовите лъчи преминават и през човешкото тяло.
И вредите въобще не са само

Мисля си, че има риск да се увеличи хиперпигментацията на бременността- тоест да те избият лунички и да ти потъмнее още повече линийката на корема.

Така че- ако не те тревожи опцията петнист леопард...

# 7
  • Мнения: 93
Във никакъв случай !!! Naughty

Напълно съгласна!  Naughty

# 8
  • Мнения: 3 294
Девет месеца ще издържиш без тен ... стига глезотии  Peace Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 740
Не  в никакъв случай.

# 10
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
И аз съм съгласна с останалите майчета - не може солариум.
Позадръж суетността малко на заден план, бебчето сега е по-важно.

# 11
  • Мнения: 381
Никой не може да ти каже със сигурност дали на тебе ще ти навреди, но според мене ИМА НЯКАКЪВ РИСК за бебенцето специално.

# 12
  • Мнения: 346
Ако е толкова безумно належащо да имаш тен използвай автобронзант. Няма предвид всекидневно

# 13
  • Мнения: 1 053
Аз ходех на солариум и спрях вднага когато разбрах 4е сьм бременна.

# 14
  • Мнения: 1 817
Според мен, със сигурност е вредно! Не бих си и помислила..

# 15
  • София
  • Мнения: 607
и аз така Peace

# 16
  • Мнения: 568
И аз съм за подържането на външния вид на бременната,но да ти кажа тази екстра не я уважавам даже ,като не съм.
Ако държиш на нея толко,по-добре послушай съветите с мазилата Peace

# 17
  • Мнения: 660
То пък как ти се е приходило като си бременна на солариум,изобщо нямах аз такива желания,опасно си е,може да се претопли организмама и да се предизвикат контракции...Остави го на слънцето,коетов ее ще грее повече,макар,че изобщо не е препоръчително да стоиш много на топло,тоест на директна слънчева светлина като си бременна... Naughty

# 18
  • Мнения: 150
Доколкото са ми казвали е толкова полезен, колкото и сауната. Поради простата причина, че тялото доста повишава температурата си. Предполагам знаеш какъв е ефектът от сауната - все едно да поставиш бебето в нагорещена фурна. След душ ти се чувстваш охладена, но бебето вътре съвсем не е.
 

# 19
  • Мнения: 168
 Naughtyне е хубаво в никакъв случаи

# 20
  • Мнения: 1 155
мисля, че не е хубаво

# 21
  • Мнения: 6 365
OK, микровълновата радиация и UV лъчите дори са доста далеч едни от други на електромагнитния спектър. Печката, с която си топлите кафето, не действа на същия принцип, както UV лъчите.

Как изглежда един солариум- като легло, пълно с луминисцентни лампи. Има и кварцови лампи. И двете устройства в никакъв случай не приличат на магнетрона, генериращ микровълни в печки и радари.

Да не забравяме, че дължината на микровълните е от 1мм до 1 метър, доста след видимия спектър и преди радиовълните. UV лъчите пък са с дължина 10 до 400 нанометра, само около милиард по-малки. Съвсем различни животни.

Относно сауната- тя не повишава значително вътрешната температура на тялото. Затова, ако жената е свикнала на сауна, няма страшно и бременна да влиза. Специално съм питала лекаря си. Само може да се намали интензитета, и то заради падането на кръвното. Иначе финландките щяха да раждат печени бебета. Аз правих два пъти сауна с темп. до 80-90 градуса, е, бебето е добре, ще се ражда, живот и здраве.

Колкото до проникването на UV лъчите в тялото- това няма как да стане, кожата ги улавя. Жалко за кожата де...която от зор произвежда меланин. Лошото е, че през бременността произвежда повече и не много равномерно.

Другият проблем на солариума може да е хигиената.

Така че- без паника! Може да откажете алкохола обаче, в никакво количество не е безопасен за развиващия се мозък на бебето. Е, може като поотрасне да не разбира много от физика, но както виждаме- има хора, които и така успяват да преживеят.

# 22
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Абсурд ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 107
И аз така!

Ама едни въпроси питат жените....то лекарства не трябва да се приемат , пък какво остава за кварцовите нагревки....

# 24
  • Мнения: 1 512
Жената трябва да изглежда добре дори и бременна,но здравето на бебчо е на първо място.Така че добре подбраната дреха,хубавата прическа,усмивката и сиянието от лицето на бременната жена са достатъчни за външният вид.Тена е на последно място.

# 25
  • Мнения: 4 335
Ми той попринцип си е вреден,какво остава при бременност Rolling Eyes

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може да отложиш 9м. нищо няма да ти стане ако изчакаш и не си шоколадова още в началото на пробетта Naughty

# 27
  • Мнения: 2 447
Аз и не бременна,не бих влязла в такова нещо,а пък какво остава да съм бремнна.
В никакъв случай

# 28
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз съм фен на солариума и не пропускам лято, но когато разбрах, че съм бременна не ходих, следващото лято също пропуснах защото кърмих! Сега пак съм по солариумите! Според мен няма начин да не оказва влияние!

# 29
  • Мнения: 38
А аз да попитам може ли да се ползват автобронзанти? Simple Smile И ако да, можете ли да ми препоръчате някой? Simple Smile  Hug

# 30
  • Мнения: 9 814
А аз да попитам може ли да се ползват автобронзанти? Simple Smile И ако да, можете ли да ми препоръчате някой? Simple Smile  Hug

Не, и това не може.
Както и антицелулитни кремове.

# 31
  • Мнения: 4 555
Мисля си, че има риск да се увеличи хиперпигментацията на бременността- тоест да те избият лунички и да ти потъмнее още повече линийката на корема.

Така че- ако не те тревожи опцията петнист леопард...
Това да и е проблемът  ooooh!

# 32
  • Мнения: 38
Не питам за системно ползване - за един повод искам да се намажа просто. Мислих за солариум, но по горепосочените причини от вас се отказах. Simple Smile Като нямам и намерение да си мажа коремчето.  Stop само ръцете, краката, шията - частите, които ще се виждат.

# 33
  • Мнения: 2 110
Brittany, не се притеснявай за външният си вид. Сега си най-красива, естествена и носеща живот. Не ти трябва нито солариум, нито автобронзанти.

# 34
  • Мнения: 1 354
Солариума е вреден за бременни Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Айде,моля,моля! ooooh!Какво искаш да ми кажеш,че 9месеца не можеш без тен ли???????Айде по-сериозно,глезотиите са подходящи за друг период,а не за най-важния-бремнността. Peace

# 36
  • Мнения: 180
Аз имам позната (луда глава) ,която до 3-я месец ходеше по 1 път на седмица на солариум ( бебенцето й е добре) ,но аз съм твърдо против това. Мисля си,  че е много вредно.  Naughty

# 37
  • Мнения: 38
Айде,моля,моля! ooooh!Какво искаш да ми кажеш,че 9месеца не можеш без тен ли???????Айде по-сериозно,глезотиите са подходящи за друг период,а не за най-важния-бремнността. Peace

Не че не мога без тен, ако трябва да съм честна никога не съм ходила на солариум, но не мога на годежа или на сватбата си на отида бяла като сирене. Въпроса ми мисля, че беше ясно зададен, дори след това и този за автобронзантите. Така, че много моля и аз без излишни нападки.

# 38
  • Мнения: 210
Гледам че вече сте изяснили вредното влиание на солариума и аз мисля че е вреден. За автоброзанта също е вреден защото се просмуква през кожата и по химичен път ти овеличава пигментацията което също може да подейства на бебчо.Аз докато бях беременна се изомих колко вредни неща има за бременните- включително забраняват да се ползва шампоан против пърхот със селен защото оказва влиание е сама си направи сметката за другото. А и според мен бялата кожа изглежда по-величествена,красива и нежна.Такаче смятам че ще си много красива  bouquet

# 39
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Айде,моля,моля! ooooh!Какво искаш да ми кажеш,че 9месеца не можеш без тен ли???????Айде по-сериозно,глезотиите са подходящи за друг период,а не за най-важния-бремнността. Peace

Не че не мога без тен, ако трябва да съм честна никога не съм ходила на солариум, но не мога на годежа или на сватбата си на отида бяла като сирене. Въпроса ми мисля, че беше ясно зададен, дори след това и този за автобронзантите. Така, че много моля и аз без излишни нападки.
Едва ли,ще ти попречи толкова много ако си беличка в тези дни.Не вярвам,че тенът ще ти съсипе сватбата newsm78Всичко е въпрос на личен избор.Ти питаш а мацките ти отговарят.Казват ти,че е вредно и в това не виждам нападки. Peace

# 40
  • Мнения: 857
Аз не бих рискувала да отида на соларим.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Айде,моля,моля! ooooh!Какво искаш да ми кажеш,че 9месеца не можеш без тен ли???????Айде по-сериозно,глезотиите са подходящи за друг период,а не за най-важния-бремнността. Peace

Не че не мога без тен, ако трябва да съм честна никога не съм ходила на солариум, но не мога на годежа или на сватбата си на отида бяла като сирене. Въпроса ми мисля, че беше ясно зададен, дори след това и този за автобронзантите. Така, че много моля и аз без излишни нападки.
Не са нападки,смешно ми е направо..... ooooh! И къде е проблема на сватбата си или годежа,да си бяла ''като сирене''?Няма нищо лошо,нищо ненормално в това да си бяла....ти си решаваш.Мажи се,пръскай се,ходи си на солариум.Щом тена ти,още повече че е за един де,е по важен,ок!

# 42
  • Мнения: 38
Скъпа Deset`Rose аз просто зададох въпрос за да се информирам, а ти и другите съфорумнички бяхте така добри да ми отговаряте. Всяка изказа мнение, за което благодаря. Но искам да подчертая, че никъде не съм писала кое ми е преорит и кое не, напомням ти че ти сама си направи този извод в първия си пост. Казах какви са ми намеренията и обясних причините, реших да попитам преди да предприема каквото и да било.

Извинявайте за въпроса и за излишната тема и простете на НАС неуките.

# 43
  • Мнения: 553
Brittany, то вече стана ясно, че солариумът е ''цъ''  Naughty
Но аз много добре те разбирам относно тена, защото и аз съм от белезникаквите  Sunglasses Защо не провериш дали някоя от БИО-козметиките не предлага нещо, което да е като автоброзанта  newsm78
Отиди в някоя голяма аптека, в която предлагат подобна козметика и се посъветвай с аптекарките.
А пък и едва ли ще е кой знае колко лошо ако си намажеш ръцете /лекинко/ и деколтето за случая. Толкова вредни неща ни заобикалят. Та дори и парфюмите с които се пръскаме са вредни - те също се просмукват в кожата, червилата също са си чиста химия, повечето слънцезащитни лосиони и те са пълни с химия....
Пожелавам ти всичко най-хубаво   bouquet

# 44
  • Мнения: 38
Brittany, то вече стана ясно, че солариумът е ''цъ''  Naughty
Но аз много добре те разбирам относно тена, защото и аз съм от белезникаквите  Sunglasses Защо не провериш дали някоя от БИО-козметиките не предлага нещо, което да е като автоброзанта  newsm78
Отиди в някоя голяма аптека, в която предлагат подобна козметика и се посъветвай с аптекарките.
А пък и едва ли ще е кой знае колко лошо ако си намажеш ръцете /лекинко/ и деколтето за случая. Толкова вредни неща ни заобикалят. Та дори и парфюмите с които се пръскаме са вредни - те също се просмукват в кожата, червилата също са си чиста химия, повечето слънцезащитни лосиони и те са пълни с химия....
Пожелавам ти всичко най-хубаво   bouquet


Благодаря, ще последвам съвета ти.  Hug

# 45
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен, момичета Simple Smile Трябва да споделя, че и аз съм от доста беличките, но също мисля, че солариумът е много вреден за бебчо, а няма нищо по-важно от неговото здраве. Тъй като ми предстои живот и здраве раждане през септември, е ясно че това лято ще си ходя много беличка. Но това въобще не ме притеснява, защото мисля, че няма нищо по-красиво от една здрава и усмихната бременна жена  Simple Smile

Brittany, пожелавам ти да изживееш една прекрасна сватба, сигурна съм че ще бъдеш много красива булка и без тен Simple Smile Успех!

Общи условия

Активация на акаунт